Jel teško ostvariti 20% prinosa kod bukovača?

A

AcoVu

Guest
Dakle:haha: Ako posvetimo pažnju temperaturi,svetlu,čistom vazduhu i vlagi da li je normalno očekivati 20% prinosa ili se moramo još malo više potruditi?
 
Ja planiram da zapocnem uzgoj bukovaca jest da sam 98' ali tata mi finansira i od prinosa mu vracam. Ne bi bilo lose ako mi mozete kazete neke savete?
 
Moze se postici 20% prinosa ako se obezbede gore pomenuti uslovi, ali i micelijum mora
biti solidan :D
 
Bukovaca zahteva izuzetno dobru razmenu svezeg vazduha, tako da je moguce dobiti i vise od 20% ali u oudoor uslovima. Plodovi su dosta krupniji i prinos je veci.
 
dusan1998 je napisao(la):
Ja planiram da zapocnem uzgoj bukovaca jest da sam 98' ali tata mi finansira i od prinosa mu vracam. Ne bi bilo lose ako mi mozete kazete neke savete?
Vidi, ja sam '95. ali imam pun podrum bukovaca... Kad sam krenuo sa tim poslom, stavljao sam micelijum u dzakove od 50 kg i unistio vise od polovine micelijuma koji mi je cale nabavio jer sam ga posipao svuda, a nisam razmisljao da ovaj u sredini nema gde da se pretvori u gljivu... Zato ti preporucujem one manje dzakove za police... A ovo za outdoor uslove, uz dobru ventilaciju, mozes da ih stavis gde hoces, pod uslovom da ima dovoljno vlage i svetlosti... Bitno je da osim gljiva, redovno polivas i zidove, ako hoces da ih drzis negde unutra... Srecno! :ppozdrav:
 
Ako pametno radiš nije , ali ja sam to postigao samo s talijanskim kompostom , mađarski mu nije niti sluga , s mađarcem ako dobiješ 17% na konju si.
Pravijo sam jednom 500 kg supstrata sam , miceli uzeo u FUNGI PERFECTI , firma iz zagreba , odličan , stavijo jednu litru na jednu vreću od oko 25 kg , i stavijo 20% sjena zdravog koje nije nikada pokislo , ubrao sam 30% ali drugu turu sam sj.
Stavijo još više sjena i manje micelija i pola mi popljesnivilo.
Imam rođaka koji je vidijo od mene pa počeo i on da gaji bukovače i nikad nije postigao više od 18% , ali je drljav što se tiše temperature i vlage.
Sve u svemu , ja sam imao po 6000 tona supstrata i bar kod nas nisam ništa skoro zaradijo , cjena supstrata gotovog talijanskog 215 eura tona , a gljivu sam na veliko davao po 1.8 eura , i kad zbrojim drva za grijanje , vodu , struju i tako redom , ostalo mi možda 1000 eura po turi , to je u 3 mj.
E sada , ako je tebi to ok , odlično , ako ideš sam na pijacu zaradit ćeš sigurno duplo više , ali treba 600 kg gljive prodati u 10 dana.
Ja ih više ne radim , žena bila trudna pa joj se smučile gljive i odusto , ja bi to i dalje možda radijo ali ne ide sam , inače u Pakracu je napravljena naj veća gljivara u europi , ali lopovi pokrali pare i zbrisali , tako da nikad nije proradila u punom kapacitetu , trebala je proizvoditi 100 tona gljive mjesečno , naj više je radila s proizvodnjom od 35 tona mjesečno.
Svakako sretno.
 
Naravno da moze, ali je pitanje malo kompleksnije, tacnije mnogo faktora utice na rezultat i sam odgovor. Realan prinos, gledajuci uzorak od godinu dana, po mom iskustvu je izmedju 23 % i 25%.
Svako od proizvodjaca tvrdi da je neki od elemenata u procesu proizvodnje i uzgoja njabitniji, ali, moje misljenje je da je svaki od tih elemenata podjednako bitan. U smislu prinosa, procentualno gledano, ne uticu svi elementi isto, neki vise - neki manje. Ali u smislu dostizanja kranjeg cilja, a to je branje prvoklasnih gljiva, svaki od elemenata je presudan. Tacnije, ako zakaze bilo koji od njih, nece biti branja ...
 
Naravno da moze, ali je pitanje malo kompleksnije, tacnije mnogo faktora utice na rezultat i sam odgovor. Realan prinos, gledajuci uzorak od godinu dana, po mom iskustvu je izmedju 23 % i 25%.
Svako od proizvodjaca tvrdi da je neki od elemenata u procesu proizvodnje i uzgoja njabitniji, ali, moje misljenje je da je svaki od tih elemenata podjednako bitan. U smislu prinosa, procentualno gledano, ne uticu svi elementi isto, neki vise - neki manje. Ali u smislu dostizanja kranjeg cilja, a to je branje prvoklasnih gljiva, svaki od elemenata je presudan. Tacnije, ako zakaze bilo koji od njih, nece biti branja ...

Sa talijanskim ce dobiti u 3 vala 21% a sa madjarem ako dodje do 20% neka je presretan.
 
Nazad
Vrh