Unistavanje korova u mladom vocnjaku

M

mandicss

Guest
Imam 2 godisnji zasad jabuke,i zanima me kako da unistim korov izmedju sadnica.Da li se uopste moze prskati sa Glifosat ,i ako moze kako?
 
Da si se predstavio odakle si mogli bi nesto tacnije.
Uglavnom na pesku je praxa da se u mladom zasadu kosi travai ostavlja kao izolacija.
Kad upekne zvezda sa odsjajem sa tla skuva drvo.
ne pomaze polivanje.
 
U mladim zasadima se mogu koristiti herbicidi kao sto je Gramoxone, Goal, Racer, Fusilade forte, itd.
Ja sam licno koristio Gramoxone i mogu reci da je dobar za brzo unistavanje korova(deluje za 48 sati) ali kod visegodisnjih korova unistava samo nadzemni deo tako da se oni brzo obnove.
 
Danas sam pricao sa jednim iskusnim vocarom koji koristi Casaron G proizvodi ga Galenika skup je do zla boga 1 kg oko 1000 din. ali kaze da mu resava posao od marta pa nekad i do jula .U pitanju su neke granulice koje posipa u trakama oko voca i to ubija travu i ne da joj da ponovo raste.Da li neko od Vas ima neko jeftinije a isto ovako efikasno resenje protiv korova ( a da nisu Glifosati) ?
 
Ja sam ove (prva) godine okopavao izmedju sadnica (kruska) a redove frezao i na kraju kosio.Sad mi agronom kaze da sledece godine nema okopavanja i frezanja vec prskanje izmedju sadnica a kosenje redova rotacionom kosilicom.Citao sam da tek od trece godine moze prskanje,ali on tvrdi da moze i sad samo ne treba bas zalijevati sadnice,malo pripaziti a ako koja kap padne na njih nije strasno.Kod mene ce jos i biti oko 400 novih sadnica i sve ce se prskati,nema okopavanja:haha:Valjda struka zna sta radi?!
 
Jel tretirao neko u skorije vreme? Mlad vocnjak sljive, pa planiram ledjnom izmedju sadnica da prodjem. Moze neka preporuka ili savet?
 
Prskao sam pre nedelju dana voćnjak kruške sa Diqua Top-om između voćki. Na neke vrste deluje extra, odmah ih sprži, neke samo požute a neke ni da pecne. Mišjakinju odmah sprži, divlji sirak požuti ali brzo se oporavi a neki korovi sa lišćem kao iglice (liče na jelku) ni da pecne. Dobra stvar je da on ne oštećuje sadnicu ako padne na list već samo taj list sprži. Tako je i sa korovima,sprži samo list koji dotakne a ne uništava celu biljku.
 
Radio sam to i iskreno od toga mala korist. To zovu hemijsko kosenje. Izraz ti dovoljno govori. Kao kad pokosis travu ona nastavlja da raste tako i posle kontaktnih fungicida iz korena korov nastavlja da raste.
 
Bas tako. Travu i korove je nemoguce unistiti! Sustina je da se spreci uzumanje hraniva vocu kad se baci oko sadnice od strane korova i to je to :)
 
Nazad
Vrh