Univerzal

Ako neko ima radionicki prirucnik za univerzala445 molio bih za sajt - adresu ili skenirani prirucnik ,zanima me hidraulika kod u-445
 
A sto se tice fijatovog motora na imt 533, stvarno je dobar, znam jer ga imam. Traktor je 75god. terao je sve i svasta pa cak i silo kombajn i tek sam mu sada radio genaralnu. Klip mu je 100mm. Veoma su dobri motori, a sliku mozete da vidite na profilu posto sam novi pa neznam jos kako da je postavim.
 
Delova ima, svi kazu da su kao fiatovi, ali ima i drugih proizvodjaca koji odgovaraju za njega. Ja sam uzeo ivekove delove. Cene su veoma razlicite, za delove imas od 28000 pa do 86000din. (te sto sam mu ja stavio su bili 75000din.), za rad neznam koliko je jer smo mu radili ja i ujak.
 
Ako nije kasno delove kod nas donosi covek iz Rumunije original UTB-ovi,delovi izadu oko 500 evra.
 
juznijetuznije je napisao(la):
75000 dinara plus obrada i majstor,za te pare bice zenidba.
Majstor i obrada me nisu kostali jer mi je radio ujak, a ja mu bio segrt, a glavu mi je uradio dobar drug pa je kostala samo 2 piva od 2l.
 
Molim za pomoc,utb 445 kog sam koristio ,odjednom je poceo da zapinje i kada mu pustim gas ugasi se.Nakon nekoliko casova stric je traktor upalio i radio je normalno 5-10 minuta iodjednom poceo da ,,lupa,,.Dali je neko imao slicnih problema i sta je uzrok kvaru?
 
Promenuo sam čaure na sve tri klipnjače i kada sam već rasturio ceo motor ubacio sam mu nove klipove i karike.Ne mogu baš tačno da se setim ali mislim da je sve koštalo između 150-200 eura.Tebi je lako za delove jer si iz Požarevca a tu ih ima dosta,ja sam išao u Salakovac po delove kada sam ovo radio. :cao:
 
Hvala jos jednom,kada odem do sela otvoricu mu karter a i ovako mora da menjam ulje.Javljam sta sam uradio.Pozdrav.
 
jrrzex.jpg

Post je spojen: [time]1279827518[/time]
_________________________________________________
Zaboravi da kazem"ovih dana moj najbolji priatelj"
 
Ja takođe baliram sa Universal 445 Vs.Welger 61.Izuzetno mala potrošnja i lako manevrisanje samo da mu je barem još jedna brzina i brži kardan onda bi jeo živu decu.
 
Slazemse za brzinu kardana i potrosnju.Ja malo teze manervisem zbog prednje vuce mali anjslag a mehanicki volan,presa je AP 41.Bukvalno neunistiv traktor
 
Nazad
Vrh