Univerzal

Imam samo 683,
2vaipnp.jpg
,kada mi frajer na sajmu rece cenu nisam mogao da poverujem
 
oko 30000 evra a ovo je jos model stare serije,skoro pa kupis CASE 95 za te novce!
 
Iceburn daj mi reci gdje na svom prebacuješ u spore brzine? Tečo je uzeo internacionala 423 i po slikama vidim da je skoro sve isto. I ako možeš odozgo poslikat onaj dio gdje kvačiš toplink, znači ovo iznad kardana gdje je ova crvena (feder) ploča.
 
Jednostavno gurnes polugu menjaca na gore (prema napred) a sutra stize i slika mesta za kacenje toplinga
102mbk0.jpg
,pazi ovi tipovi menjaca oce da pobrkaju brzine ako se grubo radi,traze laku ruku
 
Nije tesko,odviju se srafovi na dekni menjaca (vide se na slici) i onda se 3 poluge ispod nje dovedu u red tako da se zljebovi poklapaju sve se vrati na mesto i to je to
 
Iceburn dobar ti je Universal.Moj curka samo iz poluga hidraulika a motor mu je suv ko barut.Neuništiv traktor
 
i moj tu curi i malo na davacu pritiska ulja imam deo samo moram da ga obradim na strugu posto mu ne odgovaraju navoji
 
Evo slike prikljucka za topling a sta ce ti to?
23h0py8.jpg
r6wkuq.jpg
34xnj1d.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1244829338[/time]_________________________________________________
Mali kuriozitet polugica ispod sedista za podesavanje brzine podizanja hidraulika
1072vwg.jpg
 
Nema, il je neko skinuo ili je pokidano.. Ali taj je sistem, jer sad mu neradi kontrola otpora, jer je sve fiksno..
 
momci daj ako ima neko podatke od universala U-445 1988god,dupla vuca treba mi koje gume pare sa kojim napred i nazad.treba mi to za rodjaka.hvala unapred
 
Zadnje su 12.4-28 klasicno,a prednje su 8.25-20 ako se nevaram.Uglavnom prednje felne su mu 20" a sad dimenzije guma su ili 8.25 ili 7.50.
 
on sada ima 7,5-20prednje,a zadnje su mu bile 14/9-28a sada je stavio 12/4-28 ali to nepari prednje su sada brze,pa ga interesuje koje pare sa 12/4-28
 
Vedrane
Koliko me secanje sluzi u katalogu pise da su prednje 8,25x20" a zadnje 12,4x28".
Katalog sam negde zaturio i nemogu da ga pronadjem. :udri:
Cim ga iskopam pisem tacne dimenzije guma. :cao:
 
Za poznavaoce ili vlasnike jedno pitanje kakav je Traktor UNIVERZAL 683 dv imam ga u ponudi , kompezacija je u pitanju ali mi je potpuno nepoznat
 
Arsa je napisao(la):
Za poznavaoce ili vlasnike jedno pitanje kakav je Traktor UNIVERZAL 683 dv imam ga u ponudi , kompezacija je u pitanju ali mi je potpuno nepoznat
Po meni dobar traktor od 68ks,mali potrosac i pouzdan.Malo hidraulika hoce da curka ali nista strasno i prednja vuca je malo problematicna kod njih.Traktor je u rangu IMT 577 ali bolje "vuce" i manje trosi goriva od njega.
 
Nazad
Vrh