Univerzal

Mozda i nije, samo na glas razmisljam :osmeh:

Pricao je sa jos dvojicom iz okoline i oni imaju isti neresen problem a citam i ovde da ima jos dosta takvih pa mi je zato palo na pamet da nije neka fabricka greska sto ne bi bilo nista cudno.

Mercedes u 21 veku pravi fabricke greske a ne proizvodjaci traktora iz 70-ih godina.
 
Kod mene da kucnem u drvo radi dobro ne dešava se to kao kod vas.Proverite ona 3 ventila,moguće da neki glavi.
 
Imao sam slican problem preprosle jeseni desio se u oranju i bio malo izrazeniji.Kod mene i fina regulacija nije radila lepo nego i u brazdi kao* cupkalo*
Skinuo poklopac razvoda ispod sedista i naso razlog pukla opruga na jednom *ventilu* jos upao kraj zice ispod kuglice.Posle 4-5 sati trazenja po radnjama malo je specificna opruga nista.Skinem feder sa hemijske-olovke malo preoblikujem namontiram i evo sljaka godinu ipo bez problema.Tako da skinite ona 5 srafa i lepo ocistite operite i pregledajte nema tu neke svemirske tehnologije.
 
Imao sam slican problem preprosle jeseni desio se u oranju i bio malo izrazeniji.Kod mene i fina regulacija nije radila lepo nego i u brazdi kao* cupkalo*
Skinuo poklopac razvoda ispod sedista i naso razlog pukla opruga na jednom *ventilu* jos upao kraj zice ispod kuglice.Posle 4-5 sati trazenja po radnjama malo je specificna opruga nista.Skinem feder sa hemijske-olovke malo preoblikujem namontiram i evo sljaka godinu ipo bez problema.Tako da skinite ona 5 srafa i lepo ocistite operite i pregledajte nema tu neke svemirske tehnologije.
Da li si mislio na ovaj poklopac

20170422_132713.jpg
[/url]click image uploadcertificity.com[/IMG]

- - - - - - - - - -

Ili si mislio na ovo ispod sedista sa prednje strane

20170422_132736.jpg
[/url]upload gifcertificity.com[/IMG]
 
Meni se to "cupkanje" desavalo pre par godina, majstor je rekao da pumpa uvlaci vazduh negde, sad ne znam koliko je ovo bilo merodavno, ali smo je zamenili i hvala bogu, danas nemam takvih problema.
 
Radilo se dosta ovih dana po sumi, i malocas da otvorim da vidim koliko ulja u motoru , on do vrha.
Zamenjena je AC pumpa i semering na pumpi visokog pritiska ,gorivo ne ubacuje, ostalo je jos da vidimo da li prebacuje hidrol iz menjaca na zupcastoj pumpi, ako to ne uspe , vise ne znam sta moze da bude.
 
Pozdrav svima
Kupio sam 445 '78 god sa kabinom u dobrom stanju, gume prosle god nove sve kupljene. 3100e. Od prvog vlasnika, nije mnogo izradjen.
Eh sada, pojedini znalci me kritikuju sto sam se odlucio za univerzal, kao sto nisi 539 itd. Mislim, meni se svideo ovaj traktor, a imt svako drugi ima. Da li mislite da sam napravio dobar izbor kupovinom 445?

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Zna li neko gde može da se nađe klip i klipnjača za kompresor na Univerzalu 445 sa kockastom haubom?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
jTAnt
[video]https://www.dodajsliku.com/image/jTAnt[/video]
Potrebna pomoc,kako skinuti oznaceni zupcanik sa osovine menjaca
 
Jel menjač skinut dole?Čini mi se da tuda ide ona dugačka spojnička osovina i ne može se ništa skinuti dok se menjač ne razdvoji i ne skine dole.
 
Zdravo,
Imamo poveću nezgodaciju sa Universal 550M, pošto sam daleko od poznavaoca prikačiću slike, meni lično deluje kao da je kućište hidraulike eksplodiralo..
Zamolila bih vas ako neko zna gde bih mogla da potražim neko rešenje, zvala sam redom firme koje sam našla na netu da rade sa UTB delovima ali nisam imala uspeha.
Hvalaaa unapred!
c4tVJq.jpg
ahvbwN.jpg
 
Auu koja je to muka bila,ne verujem da to moze novo da se nadje jedino polovno ali I to tesko

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh