Univerzal

Imam problem na univerzal , traktor 91 god , ima manje od 2000rc, nikad otvaran, ali poceo da baca ulje na auspuh, mi sumnjali da slomio neku kariku ali su karike citave, lezajevi extra, klip neostecen, stubline bez riseva. nije mi jasno da sa 2000rc baca ulje

Ulje hoce bacati na auspuh ako su mazajuce karike okrenute naopako, pa sve sto treba da vrate dole u karter one guraju uvis. Ako ranije nije motor otvaran i karike nisu dirane a ulje nije izbacivao na auspuh do sada onda je neki drugi problem.
 
Imam problem na univerzal , traktor 91 god , ima manje od 2000rc, nikad otvaran, ali poceo da baca ulje na auspuh, mi sumnjali da slomio neku kariku ali su karike citave, lezajevi extra, klip neostecen, stubline bez riseva. nije mi jasno da sa 2000rc baca ulje

Provjeri ovalnost stubline .Probaj ubaciti samu uljnu kariku u stublinu i vidi koliki je zazor.Nemora biti puknuta da bi trosio motor ulje.
 
Stavljana je i nova i stara karika,ajnzes skoro da nema. Znaci traktor nema ni 2000sati. Sredjena glava,zamenjene karike i leteci lageri. Trenutno je na razradjivanju,jos uvek baca po malo ulje,valjda doj ne legnu karike.
 
Stavljana je i nova i stara karika,ajnzes skoro da nema. Znaci traktor nema ni 2000sati. Sredjena glava,zamenjene karike i leteci lageri. Trenutno je na razradjivanju,jos uvek baca po malo ulje,valjda doj ne legnu karike.
ja sam imao taj problem sve je bilo do vodjica dvaputa sam kupovao orginal vodjice i nosio kod dva majstora glavu i dalje bacao ulje na auspuh treci put mi je jedan strugar napravio i ugradio vodjice i dan danas se vozi taj traktor bez problema mislim da je clan nikola kv imao slican problem pisano je negde u ovoj temi
 
Resili smo problem, samo je trebalo da legnu karike, suv auspuh , lepo radi. jedino teze pali prvi put, ali covek kaze da nikad nije palio od prvopg dana kada je kupljen nov. mozda ima gresku u bosch pumpi.
 
Proveri mu anlaser.Hoće on da pravi problem ako sporo vrti i ako je mali akumulator.Ti motori bukvalno pale na pogled.
 
Kako je? Zenin stric ima Univerzal 445. Ima problema sa hidraulikom. E sad, posto ja nemam blage veze o traktorima pokusacu da sto bolje prenesem sta je problem.
Prilikom dizanja dolazi to trzanja i podize se na maksimum a u toku rada kada je na nekom srednjem polozaju pada.
E,sad on je opet od nekom tamo covjeka cuo kako ima uputstvo na internetu kako se sredjuje hidraulika na 445, da to traje 4 sata, itd.

Ima li neko uputstvo za hidrauliku na 445 ili neki video?
 
Zanima me misljenje u vezi Univerzal (4x4) 530 DTC ? Nasao sam kod coveka on bih ga prodao...a ja sam potencijalni kupac... :) Kakav je to traktor u kakve su njegove prednosti u odnosu na univerzala (4x4) 445 dw Cuo sam da je doooosta bolji ali zanima me konkretne prednosti... Cuo sam da ima dve brzine izlaznog vratila itd...............?
 
Ajd da pitam ovde ne moze da boli.Od prosle godine sam vlasnik UTB 445 i imam neke sitne probleme zamerke,otkako sam ga kupio radi mi nekako cudno. Naime na leru se cuje karakteristicno *pa pa pa pa* promenim uloske dizni predhodno nastelovane na odredjeni pritisak ista situacija.Probamo da pomeramo pvp reaguje ali samo na losije.Pri paljenju uvek mu treba da zavergal jedno 3-5 sec pre nego sastavi a desava se upali i ne reaguje na gas odmah u prvih 10 sec.Svaki majstor kog sam pitao kaze ostavi tako ne diraj nista dok radi ::jako_besan::, hteo sam da skidam pvp pa kod bosiste,ali oni kazu NEEEEEE .Dolazim na ideju jos sam da zamenim prsten i cetkice napumpi pa da vidimo.Da napomenem da je motor solidan ne tosi ulja na auspuhu plavi ili beli dim umereno na leru pod gasom nema kad se optereti zna i da pocrni.Svaki savet iskustvo predlog je dobrodoso.
 
Zasto si cackao kada je sve valjalo,to *pa pa pa pa* je karakteristicno za UTB 445 pomeranjem pumpe samo si ga pokvario.Sto se tice skidanja pumpe ja bi je skinuo i odneo na sredjivanje/podesavanje i miran sam.
 
Ma nisam nista pokvario sve je isto kao pre zamene ulozaka dizni pumpu smo vratili kako je i bila ono sa paljenjem je bilo i pre svega ovoga,samo sto se ne desava svaki put.
 
Opet ja juce pogledam ispod traktora bara ulja kape izmedju tockova pozadi.Ima jedna rupica kroz koju prolazi *splenta* i tu kape sta moze da bude uzrok i da li je alrmantno tojest lako otklonljivo ?
 
Otišao ti je semering na mestu gde se trube sastavljaju sa diferencijalom.Alarmantno je jer gubiš ulje iz celog sistema+tako masti obloge kočnica.Moraš da skineš trubu dole da bi ga zamenio.
 
Obe trube ili samo desnu posto mi na desnoj strani pusta ulje?A i razmisljao sam da sad u toku jesenjih radova dosipam ulje pa kad se zavrsi sezona rasturam interesuje me da li to nije opasno?
 
Nazad
Vrh