Univerzal

Otvori poklopac menjaca i pogledaj u kakvom su stanju zupcanici.
 
To se ne može znati na pamet.Mora se prvo ustanoviti gde krlja i šta krlja pa onda krenuti u sanaciju.Delovi su na svu sreću povoljni i ima ih.
 
Samo da javim da je kvar pronadjen i otklonjen,u pitanju je bila viljuska za prvu i rikverc,pojela se i nije dobro drzala zupcanik,a sto se stanja zupcanika tice ja i majstor smo se odusevili u kakvom su stanju.Sve u svemu nije nista strasno a ni skupo (nova viljuska 35 evrica)
 
Ne brini nista nije strasno ja moj teram tako iha .Stavio sam mu neku okruglu gumu i zakacim preko rucice menjaca kad radim sa prvom i teraj . Kad mi vise ne trba skinem je i koristim normalno menjac uglavnom pod teretom oce da izbaci . Danas sam brao sa njim sa dvorednim zmajem ide ko lud, zagusi kombajn drugom sporom u zaboravio sam da kazem da moj je sa menjacem 9+3 i ima zadne gume 14/9-28 predne su mu trenutno 6.00 -16 a cinimi se da je imo 6.50 ili cak ako ne i 7.00 .Traktor je inace u porodici od kad znam za sebe kupljen je nov na sajmu kad su prvi put stigli kod nas , vrlo malo je radio vise smo ga sklanjali po supama jer je smetao nego sto je radio . Sve poslove su obavljali 558 i Rakovica on je uglavnom spartao i to bi mu bilo to . Nemam teg za njega napred pa je jako lagan dize ga a i treba mi donja poteznica da bi mogo da radim sa njim i druge stvari tako da je on uvek bio rezerva :osmeh: .Sad je stiglo i njegovih 5 min. Evo i snimka na YouTube http://youtu.be/joEFVokRpp0 pa vidite i uverite se sami
 
Na univerzalu 445 gde se nalazi grejac,ako moze neko da slika ili da mi objasni,ja sam sve mislio da je gore kada se otvori srednji poklopac pored dizni,ali mislim da gresim,sve mi se cini da je ono davac za temperaturu.Hvala.
 
Imam Universala 445.Prezadovoljan sam njime.40 godina je traktoru i nista nije menjano na motoru(ulje i filter je menjan naravno).Fijatov motor je po meni bolji od utb motora koji su kasnije se proizvodili.Na satu ima 9200 radnih sati,i motor je kao nov.Pali iz prve bez grejaca.E sad mi treba mala pomoc.Posto traktor stoji od februara ove godine(nije paljen),pa nameravam da ga palim na prolece.Treba mi pomoc kako da ga lakse startujem.Dal na guranje il da mu stavim akumulator i vruce vode u hladnjak i da tako probam.
 
Pa nije ni čudo što je doživio tolike godine,godišnje rasi 220sati a sad nije paljen 10 mjeseci.Tako može da ti bude još 100 godina.Paliti ga možeš na ključ ali prvo ga malo okreni na prazno.
 
  • Like
Reagovanja: utb
Do ove godine je radio svaki dan,sem zimi.

- - - - - - - - - -

Evo jedno pitanje.Interesuje me da li moze da se nadogradi prednja vuca na utb 445?Sad je samo sa zadnjom.Moj deda je imao i jos jedan traktor pored ovog 445,to je bio 445 dt iz 85` godine.Bio je plave boje i motor mu je fabricki bio 55ks.Kazu da su jace serije farbane u plavo al neznam zasto.Bio je razbusen i imao je 70ks.
 
Poslednja izmena:
Evo jedan savet od mene,mozda ga i neki znaju.U Universal 445 netreba sipati eurodizel sa i bez aditiva,jer ima rotocionu pumpu koja se podmazuje gorivom.Trenutno je najbolje sipati loz ulje.
 
Može sve da se sipa ali mora biti čisto jer nikako ne voli prljavštinu a ponaročito vodu jer odmah zaglavi ventil pa muke indijanske.
 
Nazad
Vrh