Vlažnost od 90% pri gajenju bukovača?????

A

AcoVu

Guest
Pozdrav. Interesuje me kako osigurati vlažnost vazduha od 90-95%? Da li se to može uraditi s ovim ovlaživačima? Piše da je pogodno za prostorije do 50,60m2, ali moze li osigurati tu vlažnost na recimo 30m2? http://www.mikroklima.com.hr/parni.htm
Pitam za ovlaživanje prostorije za uzgoj bukovače.
 
Ako budeš imao tako veliku vlažnost kod bukovače doći će ti do žućenja gljive nakon branja , odnosno kada ih staviš u hladnjak i nakon nekoliko sati izvadiš postaće žućkaste , da to izbjegneš vlaga treba da bude od 80 do max 88% , vjeruj mi ja sam u turi imao 6tona supstrata.
 
Malo je to vlage koju emituje ovaj uredjaj na sat. Probao sam uredjaj i sa vecim kapacitetom, i nije bilo dovoljno. Kada je zimus bilo ispod -10 0C i duvala Kosava, vlaznost je toliko bila mala da ni konstantno polivanje podova i zidova nije bilo dovoljno. Najvise proizvodjaca pravi gresku jer ne uzimaju u dovoljnoj meri u obzir veliku razmenu vazduha koja je potrebna u gljivarniku. Klima komora je najbolje resenje, ali i najskuplje. Sve ostalo je kako se ko snadje. Svaki proizvodjac ima neko svoje resenje.
 
Nazad
Vrh