Siliranje stočnog sirka

  • Začetnik teme Gost 7475
  • Datum pokretanja
Pitam iz razloga jer malo me buni razlika u ceni.Promoter kws mi je rekao da je doza za ha 250000 biljaka i da to kosta oko 15000 16000,nije mi rekao kolika je tezina pakovanja.
Na sajtu NS video sam da siloking kosta 450 din/kg a pakovanje je 5 kg,nije naveden broj biljaka u vrecici.
 
Pitam iz razloga jer malo me buni razlika u ceni.Promoter kws mi je rekao da je doza za ha 250000 biljaka i da to kosta oko 15000 16000,nije mi rekao kolika je tezina pakovanja.
Na sajtu NS video sam da siloking kosta 450 din/kg a pakovanje je 5 kg,nije naveden broj biljaka u vrecici.
Svojevremeno sam imao zelju da posejem sirak za silazu i naisao na isti problem kao i ti naime raspitujuci se sta posejati dosao sam do inf da je KWS bio 3-4 puta skuplji od NS e sad da li je toliko i bolji neverujem.
 
Pitam iz razloga jer malo me buni razlika u ceni.Promoter kws mi je rekao da je doza za ha 250000 biljaka i da to kosta oko 15000 16000,nije mi rekao kolika je tezina pakovanja.
Na sajtu NS video sam da siloking kosta 450 din/kg a pakovanje je 5 kg,nije naveden broj biljaka u vrecici.
Merilo posejanog stocnog sirka nije broj biljaka nedo se izrazava kg/ha. Tako ako se radi za silazu seje sa na 70cm puta 5cm i treba oko 7 kg po ha, a ako se radi za seno i senazu seje se zitnom svaka lula uz utrosak semena oko 50kg po ha. NS sirkovi i sudanske trave su sasvim OK i cenovno i kolicinom mase silaze ili sena.
 
Posto me zanima za silazu sirak dali je ko imao iskustvo sa ns ovim , dzin titan, tj dali poleze pri setvi na 70 ?
 
evo da vam se javim malo sa utiscima o sirku posijao sam pola jutra ns titan i jedan hektar kws zerebusa i razlika je više nego očigledna po meni je titan za hranjenje u zeleno tanak lagano poleže i izgleda kao divlji sijerak dok je kod kws sasvim druga priča jako liči na kukuruz debela stabljika čvrsta i sočna listovi puno krupniji i mislim da je on neuporedivo bolji za siliranje. i jedan i drugi su stigli kukuruz iako je kws sijan 25 dana kasnije.slike za par dana kad dobijem telefon sa servisa

trebao sam malo prelistati unazad .
 
Razlika u ceni je drasticna.Promoter KWS-a kaze da za hektar kosta 15-16000,ne pominjuci koliko kg treba vec samo broj biljaka...sad smo dobili info da je to 7kg/ha...a na NS sajtu stoji da je pakovanje od 5 kg i da je kg 450 din siloking-a...dok je Titan 120din/kg. Matematika i digitron kazu razlika je ohohoooo.
Gledajuci na slikama siloking i zerberus su slicni oblikom stabljike i listova,slicni su kukuruzu .Titan je kao divlji sirak,tj na NS sajtu pise da je to hibrid sirka i sudanske trave.
 
Nije covek pametan . Razlika je duplo a ako da barem 5-10 tona vise ta razlika u ceni semena ne znaci nista . Kaze prom. da je proteinski slabiji od kukuruza al ako daje puno vise mase od njega opet je bolje sirak . Imam jos mesec dana za odluku pa cu videt .

- - - - - - - - - -

Sad gledam silokong je hibrid a sava i titan su sorte . Mozda je ovaj siloking ok . Do sada sam ove tri stvari gledao kao iste .
 
U pravu si razlika u ceni raspameti jer nije zanemarljiva.15000/7kg.........450x7kg.....visa matematika :) Ukoliko sirak bolje podnosi ekstremnu susu od kukuruza i ima kakav takav prinos na susi bolja je opcija za hranu.
 
Hocu nesto sto se obnavlja pa da mogu deo da nosim kuci svaki par dana a kada je vreme da se izsilira ostalo a to kukuruz ne moze . Sta uzfali to mogu da dodam u silo sa druge parcele u kukuruzu .
 
Ove **greška ovdje nece da nabavljaju sjeme jer je mala potraznja, slaba zarada itd.. Nego na most i u Badovince, ja tamo uzimam.
 
Drugari zabrljo sam sa sirkom. Nakon sjetve udarile kise zemlja je i sad kao beton. Dosta je nejednak. Na mjesta ga ima gdje je svega 30ak cm a na mjestima je preko metar visine. Ambrozija je pocela da gura. E sad moje pitanje je da li bih ga smio sad pokositi i umotati u sjenazu?
 
Nazad
Vrh