Vučene cisterne - nabavka i održavanje

L

lesa82

Guest
pozzz prijatelji poljoprivrednici,morao sam da zapocnem ovu temu jer me je muka naterala :),prosle godine sam kupio polovnu slovenacku cisternu "CRAINA",u extra stanju znaci odrzavana za ne verovati ali imam mali problem,postoji jedan plasticni deo koji nemogu naci,u tom plasticnom delu tj posudici stoji gumena lopta koja kada se cisterna napuni vodom ta posudica se napuni isto vodom,loptica se podigne i zatvara dovod tj crpenje. e taj plasticni deo se izgleda usled proslig zima zamrzo i ispucao a prethodni vlasnik je izgleda zaboravio da ispusti vodu jer postiji sraf koji kad se osafi ispusti se voda koja se tu nakupila usled prepunjavanja cisterne.znaci izbacio bih vam slike tog dela ali neznam kako.hvala unapred svima i nadam se da ce da cemo kroz ovu temu bar pomoci jedni drugima.budite mi pozdravljeni i ako nekog muce slicni problemi pisite:))))
 
Odg: vucene cisterne;nabavka i odrzavanje

Znam koji je to deo, imam i ja creinu. to sam menjao prošle godine i ima da se kupi u Rumi na vašaru. Ima čovek koji pravi delove za cisterne. Bude uvek blizu glavnog ulaza u vašar.
 
Odg: vucene cisterne;nabavka i odrzavanje

pozz prijatelju i hvala ti na informaciji,znas li mozda kada se odrzava vasar da ne bih dzabe iso posto mi je malo dalje :),hvala ti jos jednom
 
Odg: vucene cisterne;nabavka i odrzavanje

Kao što ti prijatelj reče svakog 3. u mesecu. Ako ti nije hitho kad budem išao na vašar mogu ti nabaviti broj tel. pa da naručiš poštom.
 
Odg: vucene cisterne;nabavka i odrzavanje

ee moze moze,hvala
 
Odg: vucene cisterne;nabavka i odrzavanje

Evo ti brojevi od dvojice što su prodavali delove za cisterne:
"AGROART" Mile Labanac Stara Pazova tel:022/311-790, tel/fax:eek:22/315-646, mob:063/325-412.
"GUMITEHNIK" Darko Kovačević Nova Pazova tel/fax 022/321-790, mob:063/770-12-70.
 
dali ima negde bure da se nabavi za cisternu od2300l moze i manje meni se creina usisala
 
Meni je covek iz lacarka napravio bure od 5500l i namontirao na postojecu konstrukciju mogu vam reci da sam prezadovoljan. Inace plast je od lima 5mm a dance od lima 6mm
 
E,to vam je baš dobro.Moja je 3200l CREINA.
Ali od prošle godine me muče one tri pločice u pumpi koje služe kao karike(verovatno znate o čemu pričam),ne izlaze iz ležišta kako treba,pa mi slabije vuče.Zna li neko ima li to da se kupi negde bliže Čačku,i još nešto-koliko je maksimalno dozvoljen broj obrtaja?
 
djele je napisao(la):
E,to vam je baš dobro.Moja je 3200l CREINA.
Ali od prošle godine me muče one tri pločice u pumpi koje služe kao karike(verovatno znate o čemu pričam),ne izlaze iz ležišta kako treba,pa mi slabije vuče.Zna li neko ima li to da se kupi negde bliže Čačku,i još nešto-koliko je maksimalno dozvoljen broj obrtaja?

Trazim i ja te plocice, samo kod mene ih ima cetiri.
Znam da ih kod mene u kraju prave od pretinaksa (valjda se tako zove onaj materijal kod elektroinstalacija) ali sam razgovarao sa covekom koji se malo vise razume u te stvari i savetovao mi je da svima koje znam kazem da to nikako ne rade jer postoji velika opasnost da pukne blok pumpe sto se i meni desilo :(

Telefon 063543417
prodace ti original lamele
Post je spojen: [time]1282657777[/time]
_________________________________________________
a pored svega toga (znaci treba mi blok pumpe za creinu) treba mi i lopta ali ne ta mala koja ide u taj deo vec ona veca koja se nalazi gore u buretu
znaci stanje ::lose::
Post je spojen: [time]1282690502[/time]
_________________________________________________
pa ako neko ima nesto od toga...
neka se javi...
 
tomislav-miljk možeš li da slikaš taj blok pumpe kako je pukao, da li se samo vidi crta, ili se razdvojila pukotina, ili fadi deo toga (slikaj da vidim) jer kod mene je imalo baš dosta slučajeva da pukne stator(blok) od kompresora za istakanje cementa koji je sličan pumpi na cisterni i to je uspešno vario jedan majstor ovde kod mene. znači zavari ga posle obradi u strugu i teraj dalje ali obavezno nove i kvalitetne lamele jer su one uzrok pucanja statora, otpadne pače podglavi pod rotor i eto belaja.
 
Kosjerac je napisao(la):
tomislav-miljk možeš li da slikaš taj blok pumpe kako je pukao, da li se samo vidi crta, ili se razdvojila pukotina, ili fadi deo toga (slikaj da vidim) jer kod mene je imalo baš dosta slučajeva da pukne stator(blok) od kompresora za istakanje cementa koji je sličan pumpi na cisterni i to je uspešno vario jedan majstor ovde kod mene. znači zavari ga posle obradi u strugu i teraj dalje ali obavezno nove i kvalitetne lamele jer su one uzrok pucanja statora, otpadne pače podglavi pod rotor i eto belaja.

Samo je crta, celom duzinom. Potrudicu se da sutra postavim slike. Za belaj neoj da mi pricas - naucio sam skolu :udri:
Hvala puno za korisne informacije.
Verpvatno cu oko tog varenja imati jos pitanja, ali najpre da vidis slike.
Brine me samo kvalitet tog gusa, jer mi majstor kao nesto pricao neki se dobro vari, neki ne itd.. itd..
 
scsya0.jpg

Post je spojen: [time]1283085562[/time]
_________________________________________________
2i8akuu.jpg

Post je spojen: [time]1283118102[/time]
_________________________________________________
kao sto se vidi vec je ranije tu nesto vareno ali sumnjivo meni to :pcelac::
 
Vidi li se ta crta unutra statora, a to nije problem zavariti i posle obraditi na strug sa unutrašnje strane, ali moraju sve 4 šape da ti stoje u istoj ravni nesmeš da ih natežeš kada stežeš šafove jer i tad dolazi do pucanja, a naj češći uzrok pucanja su loše lamele nekad su imale slovenačke (neznam da li mogu sad da se nađu)koje kad puknu pretvore se u sitne komadiće i nema bojazni da će pući stator.
 
videcu vec sta cu
mozda i izlijem celi blok kod livca
lamele sigurno necu da stavljam vise od pertinaksa
Post je spojen: [time]1283374894[/time]
_________________________________________________
crta se vidi unutar statora
 
jel ima neko na prodanju cisternu creinu 2700l,u solidnom stanju?
 
Nazad
Vrh