Камчатска бобица (Lonicera kamtschatica)

Koliko je to u evrićima i dinarima? Jel to kod tebe , ili kod "Grofa" ?
Skoro je taj Grof gostovao kod onog Davidovića...napriča nešto o rasadu, a ja ga ništa ne razumeh , osim da se hvalio...
 
У Лукавцу код Тузле. Шаљу брзом поштом на подручју БиХ. Нисам још узео па не знам како изгледају.

- - - - - - - - - -

У еврима 3,1 до 3,2 зависно од банке.
 
Данас сам појео прве плодове камчатских бобица. Прво сам помислио да су промјениле боју од мраза, кад оно, оне већ почеле да зрију.
 
Укус је између дивље боровнице и вишње. Не размножавају се лако као рибизла па немам садница. Треба им орошавање, влажност ваздуха, температура и стотину чуда за размножавање.
 
Мишо, мислим да је ово једина воћка коју је могуће код нас набавити, а да је ти немаш. У Русији је овако размножавају али уз повећану влажност и уједначену температуру. Температура је ових дана добра, а заливам сваки други дан. Пет се смежурало, три су увиле листове док остале изгледају добро. За двије седмице ћу знати шта ће бити. До тада ће ове што се не приме почети да се суше. Ове сам ставио 20. маја.
 
U pravu si nemam loniceru, si probao plod i ako jesi kakav ti je za jelo nasta te asocira ukus?.
Kod mene dzungla od raznoraznog voca tako da nemam mesta vise za nove stanovnike ali ako je dobro za jelo mozda bi mogao neku jabuku srediti da posadim nesto novo na njeno mesto :osmeh:.
 
Tреба је оставити да потпуно сазри тако да на додир прста сама бобица пада и шаку. тада је укус добар. а, ако није скроз зрела буде кисела. укус сличи дивљој боровници, али је киселији. ја не волим кисело воће, али ми се ове бобице свиђају. сазревају кад има само трешања и јагода тако да их треба садити.
 
Nazad
Vrh