Uslužni tov

mudroser

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
227
Lokacija
Novi Sad
Dobar dan,
Interesuje me da li znate nekog da bi dao prasiće za uslužni tov ili krmače?
Bila je neka informacija da zadruga u Bačkoj Topoli ponovo organizuje uslužni tov, pa ako neko ima bilo kakavu informaciju dobro bi mi došla. Komšija u Temerinu zainteresovan je za tu priču pa ko zna nešto lepo bi bilo da podeli...
Hvala!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239776756[/time]_________________________________________________
Toliko pregleda a nema odgovora :sta:
 
izvini ivanhoe, nisam baš skonato slikice i poruku...
Ajde ponovo, komšija je zainteresovan za uslužni tov ili proizvodnju prasića. Ima objekte i radio je to, jedini je problem što su u Temerinu i okolini skoro svi poklali sve što su imali( mislim na svinje ::namigivanje:spavam: , a ono što je ostalo je neupotrebljivo za neku ozbiljnu proizvodnju.
Eto, ja samo želim da mu pomognem i nadao sam se da neko ima bilo kakvu informaciju...ipak je ovo najveći i najposećeniji poljoprivredni forum u regionu...
 
Nema veze, sve ćemo mi to lepo uvesti! Dok god bude evrića kod čika Radovana, a za puteve, mostove, irigaciju...ma koga briga... :zli: :zli:
 
mudroser je napisao(la):
izvini ivanhoe, nisam baš skonato slikice i poruku...
Ajde ponovo, komšija je zainteresovan za uslužni tov ili proizvodnju prasića. Ima objekte i radio je to, jedini je problem što su u Temerinu i okolini skoro svi poklali sve što su imali( mislim na svinje ::namigivanje:spavam: , a ono što je ostalo je neupotrebljivo za neku ozbiljnu proizvodnju.
Eto, ja samo želim da mu pomognem i nadao sam se da neko ima bilo kakvu informaciju...ipak je ovo najveći i najposećeniji poljoprivredni forum u regionu...
ti samo mislis da u Temerinu nema dobre robe,jesu li ove dobre?
i449724_NokiaN7301379.jpg
i449723_NokiaN7301386.jpg
i449722_NokiaN7301387.jpg
i449724_NokiaN7301379.jpg
 
pa ja neću da se bavim tovom, ali pretpostavljam da kod vas nema više organizatora proizvodnje, a ne mogu u njegovo ime da pričam da li su dobri ili nisu... samo ti mogu reći da mi dosadašnje iskustvo iz razgovora sa proizvođačima svinja ili govedarima ili već bilo skim ko drži životinje govori da treba biti oprezan u ocenama i često mi se dešavalo da ono što je jednom dobro drugom nije. daću ti i konkretan primer, da imam svoje svinje nikad ne bih ukrštao sa pjetrenom, ali to je moje mišljenje :ppozdrav:
 
Zasto ? Na drugoj slici je cisti Pietren, zar ne ? Kad je visak svinja , mnogo bolje idu.Ako budem opet punio objekat samo mesavina Pietrena. Ovi prasici na trecoj slici , su koja kombinacija?
 
pa zato što mi se jednostavno više sviđa jokšir (stvar ukusa) i držao bih čistu rasu. sobzirom da se ne bavim uzgojem svinja ne bih sad više o tome.
 
neradnik je napisao(la):
Zasto ? Na drugoj slici je cisti Pietren, zar ne ? Kad je visak svinja , mnogo bolje idu.Ako budem opet punio objekat samo mesavina Pietrena. Ovi prasici na trecoj slici , su koja kombinacija?
jorksirlandras sa pietrenom
 
Tako sam i ja nesto imao ,svojevremeno.Pre svinjskog kolapsa od pre dve godine. Nista, bar sad znam gde ima dobre robe :D
 
@mudroser
ma nije problem dati prasice vec kako ih posle naplatiti kad danas nemozes nikom verovati tvoj komsija treba da se obrati nekoj klanici oni znaju ko proizvodi prasice za tov ja sam hteo to raditi ali sam odustao zbog nekih licnih stvari
 
Prasad jesu lepa ali su spora za tov,do 60kg idu nekako a onda usporavaju,Pietren je lepa svinja ali nije isplativa za tov.Tibore videces razliku izmedju ovih sarenih i belih na kraju tova.
 
b92miki je napisao(la):
Prasad jesu lepa ali su spora za tov,do 60kg idu nekako a onda usporavaju,Pietren je lepa svinja ali nije isplativa za tov.Tibore videces razliku izmedju ovih sarenih i belih na kraju tova.
Znam koja je razlika,al volem da experimentisem,ti sareni imaju u sebi 75% krvi pietrena i slabije napreduju ,al za ove dobijem i do 10% vise, i bas ovakve hoce.Jos da spomenem,kad su davali 40 din za zivu vagu ,ja sam dobio 90din.Jucer sam prodao jednu turu za 145,a od kuce za 150din ide
 
Ova tema je ubedljivo "fenjeras" foruma vec duze vreme. Hteo sam da je ozivim,smatram da ce imati interesantnih komentara. Niko nije pisao jos od avgusta 2009.god. Nacuo sam da postoji ineresovanje pojedinih firmi za koperativu. Danas je nesto povodom toga bilo i na B92. No,ima li ko nekih blizih informacija ili jos bolje ima li koga da je vec sklopio kakav ugovor pa da ako nije problem postavi na forumu i da prcaskamo malo o uslovima koji se nude. Poz :ppozdrav:
 
tibor je napisao(la):
b92miki je napisao(la):
Prasad jesu lepa ali su spora za tov,do 60kg idu nekako a onda usporavaju,Pietren je lepa svinja ali nije isplativa za tov.Tibore videces razliku izmedju ovih sarenih i belih na kraju tova.
Znam koja je razlika,al volem da experimentisem,ti sareni imaju u sebi 75% krvi pietrena i slabije napreduju ,al za ove dobijem i do 10% vise, i bas ovakve hoce.Jos da spomenem,kad su davali 40 din za zivu vagu ,ja sam dobio 90din.Jucer sam prodao jednu turu za 145,a od kuce za 150din ide

A da li ti je konverzija dovoljna dobra kod ovih, za koje dobijes 10% vise pa da ti se isplati? Ja sam recimo Imao sad dve ture u dva boksa. Jedan boks cist Jorksir drugi boks jorksir x pietren. Krmace se prasile isti dan. Opraseni su 14 marta, pre nedelju dana zaklan prosecan iz oba legla i racunica kaze cist jorksir 147kg a ovaj melez 129kg! S tim sto ovaj drugi boks ima 15% vecu konzumaciju hrane. Meni se licno uopste ne isplati da tovim meleze s pietrenom za sebe i par kupaca koji uzimaju od mene, iz prostog razloga sto on jeste mesnatiji ali ja za istu sumu novca dobijem vise mesa kod jorksira nego kod meleza, jer racunica je jasna jorksir je veci i manje jede, pa na klanju pored nesto veceg procenta masti bude i vise mesa.
Cuo sam i ja nesto o usluznom tovu na B92, dobijes Gebijevu hranu i kao oni racunaju konverziju do 3kg za 1kg prirasta, medjutim po meni gebi i melezi s pietrenom to tesko da mogu da ostvare. Dok bi ja bio jako zainteresovan za taj vid usluznog tova ako bi kupac bio zainteresovan za cistu rasu Jorksir ili meleze s Durokom, onda bi lagano pristao na tu konverziju....
U uslovima kakve ja mogu da obezbedim Jorksir cist ima prirast oko 850-900gr na dan, i konverziju 2.7, znaci brzo mi stignu i malo mi jedu, ova tura je bila malo slabija jer sam jedno mesec dana morao da dajem gotov koncentrat! Da napomenem, da ovakve rezultate mogu da postignem jedino s Milkivit premixom, znaci od kad sam njega ubacio, sve ide ko po loju. Koliko god da je skup vredi svake pare...
Jos da napomenem, da je za mene pietren apsolutno najbolji nerast ako prodajem prasice, super napreduju, odlicno izgledaju i lako se prodaju, sad planiram da pripustim nazimicu s pietrenom, jer sve ide u prodaju!
 
Nazad
Vrh