Uslužni tov

do sad sam uspevao da ih nekako prodam al sad trenutno prosirujem , tad cu imati 5 krmaca a i moj prijatelj skoro isto . Jednostano necu znati gde ih prodati . Ovde za docek su bili 250 ja sam moje dao za 220 din . Prosek im je bio 20kg imao sam 21 komad . sad krajem januara mi se prasi jedna za to sam nasao kupce unapred , al sta cu kasnije neznam .

Interesuje me zato sto tovim oko 150 komada u turnusu ali uzimam sve odjednom(svi unutra,svi napolje),ovde kod nas se traze.Planiram da ubacujem u tov tamo oko 1.marta.
Mislim da ti nece biti toliki problem prodaja prasadi ako se povezes i ako budu kvalitetni i naravno vakcinisani.
 
Voleo bi da se povezem i da jos prosirim . Ja i taj kolega imamo dobru sortu i prasici su super , u pitanju su joksir , landras i petren . Naravno da bi bili i vakcinisani . ima tu jos par njix koji muku muce da bi prodali a dobri su im prasici . Meni se vise isplati da ix dam malo jevtinije nego da ix ranim . mozda necu imati do 1 marta ja licno ali bi mozda mogao da ti obezbedim odavde dobre prasice a vec u drugo ubacivanje da uklopim od mene . Ako se bas tolko traze kod vas ostavicu jos dve mlade da uklopim zajedno vise komada kad ubacujes . Ovde se ne isplati toviti.
 
Kazes Ovde se ne isplati toviti. Kako to mislis pa niste vi druga drzava? Da li bi prodavao odmah po zalucenju?
 
Voleo bi da se povezem i da jos prosirim . Ja i taj kolega imamo dobru sortu i prasici su super , u pitanju su joksir , landras i petren . Naravno da bi bili i vakcinisani . ima tu jos par njix koji muku muce da bi prodali a dobri su im prasici . Meni se vise isplati da ix dam malo jevtinije nego da ix ranim . mozda necu imati do 1 marta ja licno ali bi mozda mogao da ti obezbedim odavde dobre prasice a vec u drugo ubacivanje da uklopim od mene . Ako se bas tolko traze kod vas ostavicu jos dve mlade da uklopim zajedno vise komada kad ubacujes . Ovde se ne isplati toviti.

Ako te nesto interesuje mozes me kontaktirati i na PP.
 
Za kolko bi najmanje dolazio ili kako bi to bilo jel ipak treba potrefiti da ima sto vise komada .

- - - - - - - - - -

Nije druga drzava al u ovom delu ili opstini niko ne tivi na vece da bi ja ili bilo ko prodo celo leglo od jednom i da to bude sigurna prodaja . Po zalucenju ne bar prosek 17 ili 18 kg .
 
Bar pola tj. oko 80 kom.Ja uzimam tu oko 18-20kg.
Kad bi ubacio drugu turu posle 1 marta jel bi onda gledao da ti nekako uklopim sa tri mesta ako je moguce . Prasici bi bili odlicni . Nerazumem kako da te kontaktiram na PP.

- - - - - - - - - -

Kazes Ovde se ne isplati toviti. Kako to mislis pa niste vi druga drzava? Da li bi prodavao odmah po zalucenju?
Evo i danas sam se raspitivao , nema gde prodati tovljenike . Ima jedna klanica al cena je jedna kad ugovaras a druga kad odes .
 
A mozda neki drugi otkupljivaci? Ni kod mene nema klanica, PIK Kikinda je propao. Da ti pomognem. PP ti znaci privatne poruke. Udjes u tvoj profil i videces send private mesage to pritisni i otvoriceti se mogucnost da pises. Te poruke vidite samo ti i onaj kome pises.
 
Ne bih ti preporucio,nisam radio usluzni tov,ali pre par godina pitamo sam deltu i neoplantu i kad sam video koliko traze i da ti platis veterinare i lekove za njih,pa ako ih ne isporrucis u npr.100dana onda sve preko ide 100dana ti licno placas hranu za njih,nisam sve zapamtio ali znam da su jako puno zahtevali,pitam se samo ovi koji rade usluzan tov gde im jje racunica?I da zaboravio sam da napomenem da se zavisi od trzisne cene ako je 170-180din imas neku zaradu ali ako je 100din nemas nista,cuo sam price da ovi koji su radili usluzan tov nisu imali nista zarade bili su u minusu,e sad je sve to rekla-kazala samo sam cuo tako.
 
Komsija radio sa Deltom jedno tri godine. Raskino je ugovor, kaze nema vuse smisla. Zadnja dva turnusa radio u debelom minusu. Kada je pocinjao trazil mu debelu hipoteku za 300 prasica i hranu koju su mu dali.
 
tako su i meni trazili pre 3-4godine objekat traze da bude pod hipoteko i zemljiste u vrednost prasica tj meni su trazili 10ha da bude pod hipotekom ja im rekao jel ste vi nnormalni??Ko je lud da pristane na vase uslove em veterinarska nega i lekovi sve ja treba da placam i uginuca preko 6% ide isto na moj racun,pored toga nemas prava ni na zemlju ni na subvencije,**greška ti ja taj tov:off_topic:
 
Ja sam opet cuo da oni racunaju priraste sa njihove farme pa na osnovu toga ti daju hranu za svinje. Ali ako jos ja treba da placam veterinara i dajem hipoteku onda od toga nema leba...
 
I kod nas stoje prazni objekti po selu vec skoro godinu dana. jedan tovljac ovde ima kapacitet 2000 komada i kazu da je na usluznom tovu zadjni put isto lose prosao. Sta onda mi sitniji da kazemo.
 
Mozda daju bolje uslove od ovih nasih ustvari sigurno ce bolje dati.
 
Nazad
Vrh