MAHINDRA

Posto nisam imao 577 ne mogu da potvrdim da 7030 moze da mu parira, ali posto sam imao Rakovicu 65 kupljena nova 97 g mogu da kazem da je Mahindra 7030 mnogo jaci i mnogooo bolji traktor.
 
Tako nekako i ispada. Meni se strašno sviđa 7030 i verujem da tih 65 ks može komotno parirati imt-u 577, a dakako mislim da je bolja kupovina što se tiće novog traktora.

Ja samo čekam dok se pojave na našem tržištu! Još se nitko nije odvažio da bude zastupnik za Hrvatsku!
Ako ti se baš toliko sviđa,možeš da uvezeš iz Srbije.:ppozdrav:
 
Tako nekako i ispada. Meni se strašno sviđa 7030 i verujem da tih 65 ks može komotno parirati imt-u 577, a dakako mislim da je bolja kupovina što se tiće novog traktora.

Ja samo čekam dok se pojave na našem tržištu! Još se nitko nije odvažio da bude zastupnik za Hrvatsku!

Druze, nemoj da se zavaravas da mahindra 7030DV moze da parira IMT-u 577DV iako je 7030 nova a 577 matori macak.
Iskreno receno mislim da 7030 ne moze da parira ni 577 bez prednje vuce sa sirokim gumama.
Jedan mali primer kod mene je 577 bez problema vukao Olt Orac (ili kako ga ko zove Slavonac itd..) 3*35cm mahindra nema sanse, da bih mogla ceo dan da ore tako, mozda bih i mogla ali je pitanje koliko dugo....
Nemoj da mislis da kudim mahindru, i meni se svidja, razmisljao sam o kupovini iste da bude potrcko da radi sve sto treba, ali ~25000e sa kabinom i kompresorom je mnogooooo za 65ks.
Za tu cenu kod nas mozes uzeti novog rusa 820 koji ce je u svemu obici i jos da ti ostane za neke prikljucke. E sada sve zavisi kome za cega treba traktor. :ppozdrav:
 
Pa lepo Kris80 reče, uvezi je iz Agropanonke iz Novog Sada. Inače ja posedujem Mahindru 7030 a nemam IMT 577, pa mogu i ja da kažem kako Mahindra radi od jutra do mraka ali nisam siguran da bi to mogao i 577. Ne zato što mislim da je to loš traktor nego zato što mislim da je ovo što se sada može kupiti kao nov IMT 577 daleko od onog kvaliteta koji je nekad bio ( nažalost). Mogu da potvrdim iz ličnog iskustva da je 7030 veoma žilav i za svoju snagu moćan traktor ali da je svemoguć nije naravno. Stvar je u tome što kad sam je ja kupovao IMT 577 se čekao 12 meseci i sa kabinom je bio oko 20 000 eura a Mahindru 7030 sam kupio za 2 dana za oko 23 000 sa kabinom ali bez kompresora. Mahindra poseduje reverzer , menjač sa strane, nezavisno uključenje PTO, bez stajanja nego u pokretu i manje troši od imt-a 577. E sad pošto je ona kompaktnija i ne previše teška, moguće je da bi u oranju bila nešto slabija od 577 ( mada možda samo u učinku, nikako i u potrošnji), ali mislim da je ona dosta bolja za neke druge poslove ( naravno ne da bude potrčko, ipak za to može da služi i mahindra 595 od 52ks). Rus naravno ima da se kupi za te pare, i to je traktor od 5t, ali meni je baš tih 5t bilo mnogo a potrošnja se drastično razlikovala, jer tih 5t mora neko gorivo i da pokrene i sem u oranju za sve ostalo je uzaludno bačen novac. A još jedna konstatacija je jako bitna ; na temu rusa je svaki drugi post o nekim kvarovima, popravkama i sl, a ovde čini mi se nisam toga nešto primetio.
Da ne bude naravno da je 7030 najbolji traktor u svojoj klasi ( navodio sam ja u prethodnim postovima neke mane) ali da je žilav i izdržljiv i da ima puno snage za svoje konje to jeste, a cena je bila onako na prelazu između slabijih i jačih marki.
 
Ajde dobro, možda ova usporedba sa 577 i je malo pregruba, ali definitivno 7030 pojede IMT 565 u svakom pogledu! A upravo bi taj traktor i zamenila. Pošto imamo traktor 95 ks za oranje i teške operacije, ja bi kupio još jedan traktor u rangu 65-75 ks na koji bi išao prednji utovarivač, a traktor bi služio za košnju, setvu i takve slične operacije.

Nisam se raspitivao ništa oko uvoza Mahindre iz Srbije, ali koliko vidim nije nemoguće, sve je izvedivo, samo treba imati pare na hrpi:osmeh:

mada, to su potpuno nepoznati traktori kod nas i ja sam doznao za njih baš preko ovog foruma i strašno su mi se svideli nakon što sam pročitao utiske vlasnika i verujem da bi se dobro traktor pokazao, a bio bi možda prvi u Hrvatskoj i mislim da bi ljudi čudno gledali što je sada to ::prica::
 
Жицапром Друже без увреде јеси ли ти кад возио Имт 577...Ја сам возио ту Махиндру,да допала ми се,има их у мојој околини...Добар је трактор,мана је што је бучнија у кабини од новог 577.А прочитај мало утиске људи који су купили скоро нове 577,није то толико лоше колико наш народ воли да оцрни...Мана је што су лопови сјебали сва добра предузећа па се чека толико трактор,има ту и пропуста ал има код исто и код Махиндре...Код комшије чим је паркирао отишли да попијемо кафу за част,вратимо се локва перманта на бветону,црево пукло,4 пута до сада мењао семеринг на десној труби цури уље,извоф хидраулике мењан...АЛИ ја то не сматрам под мане трактора,свуда има бофл роба.поготово у деловима.Запамти да ниједна марка није сачувала пријашњи квалитет,једноставно се не исплати да праве неуништиве тракторе..Ако један Џон Дир не прави тракторе какве је правио,како ми да очекујемо од једног малог ИМТ.577 се не боји целодневног посла и веруј ми да је доста компактнији тракотор од махниндре,и да ако ништа увек бих узео пре 577 него махиндру ако ништа не због 3000 разлике него што је НАШ.
И да мењач са стране је плус на страни махиндре.
 
Žicaprom Druže bez uvrede jesi li ti kad vozio Imt 577. .. Ja sam vozio tu Mahindru , da dopala mi se , ima ih u mojoj okolini ... Dobar je traktor , mana je što je bučnija u kabini od novog 577. pročitaj malo dojmove ljudi koji su kupili skoro nove 577 , nije to toliko loše koliko naš narod voli ocrni ... Mana je što su lopovi sjebali sva dobra poduzeća pa se čeka toliko traktor , ima tu i propusta al ima kod isto i kod Mahindre . .. Kod komšije čim je parkirao otišli da popijemo kavu za čast , vratimo se lokvama permanta na bvetonu , crijevo puklo 0,4 puta do sada mijenjao semering na desnoj trubi curi ulje , izvof hidraulike mijenjan ... ALI ja to ne smatram pod mane traktora , svuda ima bofl roba.pogotovo u delovima.Zapamti da nijedna marka nije sačuvala prijašnji kvalitetu , jednostavno se ne isplati da prave neuništive traktore .. Ako jedan John Dir ne pravi traktore kakve je pravio , kako mi da očekujemo od jednog malog IMT.577 se ne boji cjelodnevnog posla i vjeruj mi da je dosta kompaktniji trakotor od mahnindre , i da ako ništa uvijek bih uzeo prije 577 nego Mahindru ako ništa ne zbog 3000 razlike nego što je NAŠ .
I da mjenjač sa strane je plus na strani Mahindre .
 
Uh...opet onaj moj problem što neznam čirilicu! Pa ako može prevod. Zahvaljujem!

Postoji dodatak za mikrosoft ofis za preslovljavanje iz ćirilice u latinicu i obrnuto, lako je izguglati samo ukucaj "translit microsoft office". Markiraš tekst, klikneš i za tren sve promijenjeno.
A nije zgoreg ni malo se potruditi pa naučiti znakove koji se razlikuju u ta dva pisma, trebaće nekada. ;)
 
Recicu samo da imt 560 ne moze da vuce cisternu Majevicu 3200l kao Mahindra 595 52ks(dimi u bregu gusi se staje) imao sam 560 sad imam Mahindru vuce isti plug kao 560 imt756 bez ikakvih problema.Za ovu jacu i imt 577 mrtva trka.Odakle im toliko snage ja ne znam::traktor1::
 
Videt ćemo kakvo će se vreme pokazati pa će pasti odluka dali nov traktor (Mahindra, Farmtrac) ili polovan 577.

Nov 577 neću ni pod razno, ali zato da je naći dobar i očuvan primerak 577 DV bez razmišljanja bi ga uzeo!

Puno je sad dati 25-30 hiljada evra za novi traktor, ali nekih 5-7 hiljada za polovan bi se skupilo i takav traktor da se malo sredi bi zadovoljio moje potrebe.
 
Ljudi lepo je neko konstatovao da bi pre uzeo naš traktor zbog toga što je NAŠ - POZDRAVLJAM, tako treba razmišljati, i ja imam 2 imt-a u garaži ali šta se može, kako opet neko gore reče, sjebali nam sve što vredi (drugi koji sam kupio pre 5 godina se ne može porediti sa onim koji je 1981.god.sem što lepše izgleda, jer su oba isti i uz brdo ovaj stariji bolje izvuče teret. Na stranu što noviji ima prednju vuču i hidro volan). Ja sam Mahindru kupovao po konkursu koji je trajao 2 meseca, kako onda da čekam 577 celu godinu. Evo upravo sad sam u potrazi za voćarskim ili bar delimično voćarskim traktorom, išao gledao, IMT i IMR nažalost nikad nisu pravili išta slično a i verovatno neće. Zbog toga nažalost moramo da kupujemo nešto sa strane, ali pošto nemamo puno novca u startu izbacimo (bar većina nas) zapadne i japanske traktore. Onda nam ostaju Kinezi, Rusi, Indijci, Turci, Eventualno Poljaci i ako neko ima živaca IMT i IMR. E sad u tom društvu birajte kome šta odgovara, meni je ova mahindra odgovarala i opet bih kupio istu marku ( postojeća ima oko 600 sati za godinu dana i slažem se da će tek vreme pokazati) i zato sam u prethodnim postovima i opisao jednu Mahindru za Američko tržište jer nažalost kod nas nema Mahindre u rangu 50ks sa prednjom vučom, reverzerom i original kabinom koja bi mogla da posluži u voćarstvu.
 
Moja Mahindra ove godine puni petu sezonu rada, kupljena na sajmu u NS sada ima 1400rc od kvarova sam imao za sada glavni osigurac a i to zbog te lose Orasje kabine.Nigde, ama bas ni da flisuje a kamoli da masti negde.
 
Ta mahindra 7030 nije lose sklopljen traktor,ali cena je prevelika i tu nema dalje polemike!Zar kompresor i kabina treba da se smatraju kao dodatna oprema?Zar traktor proizveden 2014 goidne treba da proizvodi vise buke u kabini nego zetor iz 1980 godina?Zar ne moze taj traktor da se isporuci sa bar fabrickom kabinom koja dihtuje od prasincine i zvuka pa onda neka kosta 23 hiljade.ja sam posmatrao taj traktor u Agropanonci,malo ga provozao i stekao sam sledeci utisak.Traktor ima veoma dobar servo volan,dobar raspored brzina,menjac jeste sinhronizovan ali dosta tvrd je na palici kad se ubacuje u brzine,sad dal to vremenom se razglavi nemam pojma.Zadnji i prednji tockovi i njihova velicina posebno prednjih su po meni cist pogodak,zadnje su istih dimenzija kao i klasicne kod imt-a 560 16 ke i sve pohvale sto ih prodaju sa goodyear gumama.Onaj kompresor kako je resen je po meni krs resenje,imt je to pre 30 gd resio na jednostavniji nacin i pokazali su se veoma dugotrajnim.Palice hidraulike da su stavili na poziciju gde stoje i kod imt-a dole e to mi nije jasno,pa zar to nemoze da se stavi gore slicno kao kod rusa da nemora vozac da se naginje u desno.Kabina i naleganje kabine na limarijske delove traktora i ona diht guma nije nikako odradjeno,kabina kao kabina nije losa ali to je budz koji je uzet sa drugog traktora.Sve pohvale za reverzer koji dosta znaci u nekim operacijama i dosta dobro funkcionise.zavrsna obrada traktora je dobra,mehanickih delova,spoljnjih delova motora i sklopova je dobra,ima tu nekih sitnijih nedostataka u sustini dobra za traktor nize srednje klase.Iskreno mislim da je ovaj traktor dobar za vecinu manjih gazdinstava,ali i da je preskup!realna cena bila bi mu nekih do 19000 max i ni evro vise,ali ni jedan evro vise!Ljudi iz inata zbog tako velike cene ne bi trebali da kupuju te mahindre 7030 pa neka im stoje tamo u panonci.Ja znam da u tom cenovnom rangu nije neki izbor traktora do 23 hiljad evra,ali 23 hiljade evra za 65 konjskih snaga i poprilicno buke u kabini nije realno.

Pocerina: neznam koji ti imt 560 imas sa linijskom ili rotacionom pumpom za gorivo,dal na njemu imas 14 ke ili 16 ke gume,ali on i sa odnosom brzina i u samom ubrzavanju uz brdo,zavukavanjem te cisterne nema sta da trazi pored mahindre 595 dti,emmanje trosi,em je brza u zadnjoj brzini od 560 ke....

595 di je po meni odlican traktorcic u tom cenovnom rangu,puno snage,okretna.Jedine po meni vece mane kod nje su taj prenji kraj koji je dosta nizak i nedostatak sinhronizovanoh menjaca,ali dobro za te pare odnos cene i performansi je dobar.
 
Zaprepastio sam se koliko su u toj Agropanonci drski i nezainteresovani da potencijalnom kupcu daju elementarne informacije o onom sto nude ( a nude malo za mnogo novaca)Kabina je na toj mahindri tako fuserski nakalemljena a onaj komrpesor bi i deca bolje namontirala i povrh svega cena do zla boga bezobrazna.Kad sam im rekao koja je cena tih traktora u americi odmah su me napali da za uvoz te nove mahindre iz Amerike treba platiti homologizaciju na sta sam ih potkacio da cu ga pre kupiti i registrovati u americi i uvesti kao polovnu masinu a da njima necu dati ni prebijene pare i da ce me opet izaci jeftinije.
 
Nazad
Vrh