Pušnice za dimljenje mesa

Ja jedared zaboravio 5 ovih metarskih kulena na tavanu, 2 godine stajalo tamo....
Išao sam da čistim odžake, pa der da vidim šta to visi sve u paučini, umal' me "šlag" nije strefio !!!!!
Mogu reći, kada sam naseckao i probao, DELIKATES, samo ko će čekat' toliko !!!!:ppozdrav:
Samo nož mora biti oštar ko britka sablja, inače ništa od gošćenja !!!!
Možete misliti, preko leta na tavanu bude i 50-60 stepeni, ne preterujem....
Duša im se osušila !!!!
 
Ma sve jedno,meni treba neko za saradnju,da je iskren i posten....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Kaži šta te zanima, ne bavim se ali sam upućen u prehrambenu industriju i mogućnosi prerade i plasmana.

- - - - - - - - - -

Petre šta ti treba konkretno, partner, suvlasnik, investitor, trgovac....?
A ovo drugo je personalna stvar.
 
Ja jos ono od zimus nisam pojeo...meni vise sama procedura interesantna nego sto jelo-secam se dali bese preprosle zime tad bilo lepo vreme,sedim na stolicu zapalio sljivu i polako gorucka vatra fin cist dim izlazi...

20190609_132005.jpg
 
Poslednja izmena:
Kaži šta te zanima, ne bavim se ali sam upućen u prehrambenu industriju i mogućnosi prerade i plasmana.

- - - - - - - - - -

Petre šta ti treba konkretno, partner, suvlasnik, investitor, trgovac....?
A ovo drugo je personalna stvar.
Dobavljac i savetnik konkretno,a ako se dogovorimo i usuzno dimljenje....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
E tu ti n mogu pomoći,mislio sam zakonska regulativa za proizvodnju kao gazdinsto ili firma,pravilnik oko objekta ..itd.
U to bi mi tek znacilo da mi objasnis sta i kako,a najvise me pored toga zanima je l bi mogo ja kao gazdinstvi da prodam nekoj prodavnici robu ili iskljucivo fizickim licima

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
To je ostalo malo nedefinisano i nedorečeno,navodno može ali ne znam nikoga da u praksi je tako nešto uradio i to je krenulo od prošle godine samo za mleko i meso.
Ako već nešto planiraš najbolje bi bilo da napraviš biznis plan pa da od toga kreneš ja od ovog tvog ne mogu da znam da li hoćeš da praviš šunku u limenci,viršlu ili pršutu,samo da imaš u vidu da država jako dosta daje baš za taj sektor mesa i mleka.
 
Petre ako si zainteresovan mogu ti proslediti broj telefona prijatelja koji je ušao u tu priču i ubrzo izašao iz iste.Sve je to lepo kada posmatraš sa strane i dok ne uđeš u proces.
 
Ja hocu da otvorim mesaru,a uz to hocu sam da radim susenje mesa i kobasica,slanine,nista salame i to,a hteo bih da se povezem s nekim iz vojvodine da mi radi kulen,cajnu i sunku.... Pa pitam da l bi gazdinstvo moglo da prodaje mesari suhomesnate proizvode,...

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Petre ako si zainteresovan mogu ti proslediti broj telefona prijatelja koji je ušao u tu priču i ubrzo izašao iz iste.Sve je to lepo kada posmatraš sa strane i dok ne uđeš u proces.
Moze Maticu... Meni je za cilj da prodam svoje tovljenike,po svezini,kvalitetu i ceni nemam konkurenciju u Jagodini,jedino da me odstrele preostaje ....

Zanimam me i priprema za susenje kao i recepti,spreman sam i da adekvatno otkupim recepte....



Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Petre za svaku vid prerade moras da imaš objekat koji je urađen po pravilniku za prehrambene objekt. Za gazdinstva je rečeno da će biti neki minimalni zahteve ali opet moraće se neka norma ispoštovati.To za gazdinstva je još nedorečeno i nije nikakva finalna verzija izašla u službenom glasniku. Jedina prednost tog modela je što ti ne treba tehnolog. Mana je šti si ( bar je tako bilo reči) osuđen da robu prodaješ na lokalu u svojoj opštini( pazi sve ove informacije nisu još uvek konačne).
U tvojoj branši treba razdvojiti mesaru i klanicu,mesera je mesto gde se prodaje meso i mesne prerađevine a klanica je mesto gde se kolje i samim ti u mesari ne bi mogao da radiš klanje nego bi morao taj deo posla prepustiti nekoj klanici.

- - - - - - - - - -

Ima tu mnogo za pisati i objašnjavati nazovi ne ili cimni pa cu te ja nazvati( imam besplatno) sutra i malo ti detaljno objasniti.
0605540045
 
Ovako da razjasnimi posto se nisam lepo izrazio...m

U planu je da se otvori mesara,e sad stoku za mesaru ce mi klati klanica usluzno koja uredno ima sve papire i dozvole po hasapu,mesara ce raditi legalno,a problem su mi mesne preradjevine tj suhomesnate koje nece biti obradjene na nacin na koji ja zelim ako mi usluzno neko radi od prerada....mislim na komadno meso i kobasicu

Svestan sam i gledao sam taj pravilnik za preradu na domacinstvu ali ga nisam bas razumeo,u planu je da se odradi taj objekat panelima po zakonu ,cak imam i spreman plac za sve to,mene zanima da li taj proizvod sa gazdinstva mogu kasnije prodati mesari ili prehrambenoj prodavnici ili pak se taj proizvod moze prodati iskljucivo krajnjem proizvodu tj fizickom licu.....



Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Možeš prodati svima koji su spremni da plate.
U tom slučaju sad je PDV problematičan ako prodaješ pravnom licu pdv mora biti obarčunat ako prodaješ fizičkom licu kao gazdinstvo verovatno ćeš biti nešto kao paušalac.
Ima u Jermenovcima jedna pečenjara i prerada tj kako bi nazvao uslužna sušionica i dimionica,nosio sam neke prerađevine zimus pa sam malo sa gazdom popričao,kada mi je dao račun jasno je bilo naglašeno da nije u sistemu pdv i rekao mi je da rade samo sa fizičkim licimaa porez plaća paušalno .U planu im je da otvore i maloprodaju onda će morati u sistem.
Sad da li će se neko registrovati kao preduzetnik,doo ili nešto treće stvar je izbora.
 
Nazad
Vrh