Pušnice za dimljenje mesa

jos desetak dana i sunke gotove sa dimljenjem, doduse ove manje.
img20140216170012.jpg
[/IMG]
 
Au brate... počeh od početka jer me zainteresovalo ovo oko pušnica. Čitaj gledaj slike a voda na usta navire. Uh pomislih da još se doda i dimljeni koziji kačkavalj kad eto ti zadnje slike sa šunkama.Šta reći.... svaka čast.
Kad već sam tu da priupitam jeli neko dimio kačkavalj konkretno koziji jer imam koze pa me zato isključivo to interesuje? Svaki savet bi mi dobrodošao.
 
a kako cuvate sunke do letnjih meseci? i to je bome nauka kao i susenje... Ja moje natrljam ljutom paprikom, okacima u komaru i uz blagu promaju cekam paradajz. Mana je to sto je komara sa zamljanim podom i uvek ima visok stepen vlage u njoj, pa sunka nikad ne bude bas bas suva...ali prodje!
 
Da da i ja se slazem da je sa strane bolje ili da se stavlja tampon zona izmedju lozista i mesa , kao neki filter a plus da dodas i zaseban dimljak na samo loziste da samo mali visak ide u meso .. , lepa pusnica :ppozdrav:
 
Slazem se lepo urađeno. Samo šta raditi sa tom pušnicom kada uđemo u EU. Ima samo da zauzima mesto u dvorištu.

Prvo,ja sam ovo za sebe napravio.Znaci svoje proizvode da osusim kako ja hocu.
Drugo,moze biti evropske evrope koje meni nece zabraniti da drzim svinje sa sebe.Nisu titovi nama zabranili da drzimo svinje,a ne ovi.
 
Nazad
Vrh