Pušnice za dimljenje mesa

Znaci moralo bi da se registruje kao prerada pa onda da se radi.... Hvala,zovem te ja u svakom slucaju,samo mi pusti broj u pp da ne trazim po temama ovako

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Poudrav svima....Ja sam oduvek hteo da imam pusnicu za susenje mesa ali kako je imao deda pored mene nikad moji nisu ni hteli da naprave jer im je lakse da skoknu preko puta i osuse...sada tamo nema nikoga i niko vise ne susi pa sam ja hteo da napravim za sebe....
Nabavio sam sve za izgradnju ali su mi rekli da to mora neko ko zna...pa bih zato hteo da vas pitam kako bih mogao da napravim pusnicu da li to mogu ja ili bih ipak trebao da zovem nekog majstora.?????
 
Moja preporuka je da ne slušaš te omalovaživače, nego zasuči rukave, formiraj svoj plan i napravi to.
Nemožeš omašiti sve i da hoćeš.
Izlij betonsku ploču 2x2 metra, izidaj na to betonskim blokovima 1 metar, i onda dalje produži drveno do jedno 3m visine. Krov na dve vode, obavezno daska pa preko nje lim.
U zoni krova sa ravnih strana stavi sa obe strane rešetke za promaju i izlaz dima.
I to ti je sve..
 
Ako mi verujes prosle i ove godine sam se tvrdo spremio i uvek da zapocnem ovaj kaze to ne bi trebao ti to majstori najbolje znaju...drugi kaze kako mi nece protok vazduha biti sobar jer to mora majstor pod libelu treci mi kaze da mora sa jedne strane da bude otvorena....i ja pravo da ti kazem nisam ni poceo jer kad ti tako nesto kazu gledas da napravis da to funkcionise ali kad sam cuo njih onda sam stao...i reko bolje da pitam ljude u grupi koji znaju i koji se razumeju nego da slusam ljude koji pokusavaju da mi pomognu a odmazu mi.....
 
Samo napred, pusti te mudrijaše..
Nemože tu da se pogreši skoro ništa. Kod mesa/ribe je soljenje i priprema bitno koliko i sušenje/dimljenje.
Kakva libela kod sušare, radiće i da je kao kriivi toranj u Pizi.. ;)
 
Samo napred, pusti te mudrijaše..
Nemože tu da se pogreši skoro ništa. Kod mesa/ribe je soljenje i priprema bitno koliko i sušenje/dimljenje.
Kakva libela kod sušare, radiće i da je kao kriivi toranj u Pizi.. ;)
Hvala puno...kad bude malo bolje vreme ili od proleca pocinjem pa sta bude bice bitno da sam probao i sam uradio....
Mirosti hvala puno......😁😁😁😁
 
Ljudi suše meso i kobasice na različite načine. Uglavnom se ništa od sušenog ne baci. Jedni suše toplim, a drugi hladnim dimom. Ako se odlučiš za sušenje hladnim dimom, peć za proizvodnju dima malo odmakni od pušnice i poveži dimovodnim cijevima. Tako će se dim ohladiti. Ukoliko želiš sušiti toplim dimom, možeš i naložiti na podu, ali ne prejaku vatru.
Ja sušim hladnim dimom, ali vjerujem da će oni koji suše toplim reči da je njima njihovo meso ukusnije. O ukusima se na raspravlja, tako da možeš odabrati način koji tebi više odgovara.
 
Napravi ti prvo pu[nicu, a kasnije ćeš ostalo experimentisati kao i mi ostali.
Čak su i ti tvoji 'savetnici' učili od drugih i na svojim greškama.
 
Napravi ti prvo pu[nicu, a kasnije ćeš ostalo experimentisati kao i mi ostali.
Čak su i ti tvoji 'savetnici' učili od drugih i na svojim greškama.
Naravno podrazumeva se da sw prvo napravi pusnica s kojim pocinjes pa tek onda sve ostalo.Hvala Bogu sto pre je pravim pa je pustamo u pogon😁😁😁😁😁😁😁
 
Napraviš kao što kolega u predhodnom postu predložio samo od ploče ozidaš još jedno metar pa onda možeš ložiti i ispod ploče pa kroz rupu na ploču staviš mrežu i poređaš kamenje kao filter i imaćeš hladniji dim ili ložiš gore na ploči da bi imao topli dim i kombinuješ kako više odgovara ukus. A za vaservagu uzmeš jedan nije tako skupo pa zidaš po tom da bude pravo nije neka nauka samo dobra volja. Ako treba pomoć tu smo slobodno pitaj.
 
Napraviš kao što kolega u predhodnom postu predložio samo od ploče ozidaš još jedno metar pa onda možeš ložiti i ispod ploče pa kroz rupu na ploču staviš mrežu i poređaš kamenje kao filter i imaćeš hladniji dim ili ložiš gore na ploči da bi imao topli dim i kombinuješ kako više odgovara ukus. A za vaservagu uzmeš jedan nije tako skupo pa zidaš po tom da bude pravo nije neka nauka samo dobra volja. Ako treba pomoć tu smo slobodno pitaj.
Naravno za sve nejasnoce mi je bolje da pitam...
HVALA....
 
Kazu da je bagrem ljut....
Meni su rekli ili bukva ili šljiva...ja znam da su moji bukvu koristili....ali opet nisam ja stručan to da ti kažem za ovo znam...

Послато са Moto C помоћу Тапатока
 
U mom kraju obicno se koridti belo dvo ako ga ima, jasen, brest, bukva, jer nemaju mirisa i ljutinu kao sto kaze kolega za bagrem.
Mada bilo je godina i kada je suseno na bagremu i nista ne smeta.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja sam ove godine prvi put dimio sa bukvom i mogu reci da od nje,sljive i divlje tresnje nema bolje. Hrast i bagrem imaju smole i cadjave puno,tako da po meni nisu dobri za susenje.
 
Nazad
Vrh