Vesti-novosti-obavestenja

Da mogli bi da udare i sigurnosni pojas i za svaki slučaj i upotrebu kacige (bar da kinezi profitiraju) . ::lose::
 
i ja sam cuo da ce od decembra biti obavezno da svaki traktor mora(neznam dali i oni bez kabine) imati rotaciju,i to je najmanji problem ugraditi :ideja:
sa uvodjenjem novog zakona bice pojacana kontrola traktora i prikolica ali mi srbi i slovaci smo naviknuti tako kako i jesmo znate vec i sami,i jos se nekako i provucemo kad nas zaustavi milicija i kaze da nam neradi stopka ili zmigavac ali vecina poljoprivrednika ima staru i neispravnu mehanizaciju tako da ce ti ljudi najvise stradati kad stupi na snagu nov zakon o saobracaju negde u decembru,i na tome ce nasa gladna DRZAVA PROFITIRATI jer ce nam prilikom svake kontrole nesto naci da nevalja napr. neradi ti jedno svetlo ili zmigavac ili na prikolici to isto te tablice su ti zaprljane i ta sranja i kazne ce biti jako velike za to pa bi bilo najbolje da se dok nestupi na snagu novi zakon,svi nasi stari neispravni traktori i prikolice srede i da se uradi svetlostna signalizacija kablovi spojke i to,i tako isto i vazdusne kocnice na prikolicama od kojih je vecina neispravna i nerade kocnice,ali i to se moze srediti,ali neznam kako ce to biti kod nas kad se uvede taj zakon?koliko ce traktorista biti kaznjeno i kakve ce biti kazne :zli: ::novac:: :udri: ali videcemo a do tada uzivajte dok smo jos par meseci po starom dobrom zakonu :ppozdrav: ::namigivanje:: :cao:
 
bez kompresora pa nema sanse, ja znam da sigurno nece moci posto mi rodjeni brat radi u Auto centar Arsin i imaju tehnicki kaze da nikoga ne pustaju ako nema kompresor, pa ja stvarno ljudi neznam sta hoce vise ova drzava, sta njih briga za moj kompresor
 
Biće obavezno i za traktore bez kabine, a gde će doći ta rotacije nemoj da me pitaš, ovo je luda kuća. Cene tih rotacija su 1500-5000, pa x broj traktora, i eto para na lak način. Pa ako su već hteli da poboljšaju bezbednost na putevima što onda nisu pokupovali 200 000, 300 000 tih uređaja i podelili seljacima, ili da im ponude za male pare, - tako se poboljšava bezbednost. O ispravnosti instalacija ne vredi trošiti reči, to jednostavno teško funkcioniše za prikolice koje se teraju po njivi...Plus šta ako ja pozajmim prikolicu od komšije i on naravno ima drugačiji raspored žica(npr na levi žmigavac se pali pozicija i slično), jel da mu rasturim kutiju i prespojim žice:haha: Što će da se obraduje komša :nono:
Kuda plovi ovaj brod:haha:
Post je spojen: [time]1251025683[/time]
_________________________________________________
dragansavin je napisao(la):
bez kompresora pa nema sanse, ja znam da sigurno nece moci posto mi rodjeni brat radi u Auto centar Arsin i imaju tehnicki kaze da nikoga ne pustaju ako nema kompresor, pa ja stvarno ljudi neznam sta hoce vise ova drzava, sta njih briga za moj kompresor
Da citiram Branimira Brstinu u seriji Porodično blago kada se obraća Nikoli Simiću:
"Oće pare tato, oće pare" a ovaj odgovara :
"lele vrći me odmah u Stajkovce"
 
da i po zakonu traktor nece smeti imati nazan nabudzena bela svetla npr kao sto su janku na kejsa naredjali 4 fara :nono: :nono:

a za prikolice da vam dam jedan koristan savet samo napravite kako vama odgovara i to na duzinu kabla 15m pa to kacite na zadnju prikolicu bila ona vasa ili komsijina,nerac,presa... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1251027212[/time]
_________________________________________________
i placace se porez na luxuz npr imas klimu,cd plejer sa usb-om,imas gramer sve to racunaju kao luksuz pa ti gledaj koliko ce kostati :D
 
Sta cine ovi moji
Policija je lišila slobode francuskog državljanina Erola J. (2:cool: i zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio krivično delo krijumčarenje, privela ga istražnom sudiji Opštinskog suda u Šidu, saopštila je Uprava policije Sremske Mitrovice.

Prilikom kontrole na Graničnom prelazu Batrovci, na izlasku iz Republike Srbije, policija je otkrila pušku kalibra 16 milimetara, tzv. "pumparicu", marke "Faber", sakrivenu u ličnim stvarima osumnjičenog, ispod sedišta "mercedesa".

Nakon saslušanja, istražni sudija je Erolu J. odredio jednomesečni pritvor, kaže se u saopštenju.

(FoNet)
 
to je lopovska drzava to nema nidje na svetu samo gledaju kako ce nas oderati.to je bilo od pamtiveka da seljak koji proizvodi ranu za ljudstvo naj vise ispasta.nije problem staviti rotaciju (ja je vec imam na svim traktorima)napraviti signalizaciju,kupiti nove gume,ugraditi kompresor,samo da oni nama plate nase proizvode po realnim cenama i na vreme a ne oni nam dadu da jedva disemo samo da prezivimo da se nebi obogatili :haha: a i nemaju vise koga oderati kad su sve prodali sto smo imali ostali samo mi seljaci da nas karaju na suvo pa dok izdrzimo.
 
Ma najbolje da se manemo te poljoprivrede i razvijemo biznis ko braća šiftari oružje , narktici , cigarete i krijumčarenje ljudima , pa da vidiš para ... :haha:
 
kiki dobro i velis ja sam na granici naj blizi put do evrope razradimo biznis pa opa il tropa :haha: :haha:(cuti j... sunce neko ce ovo viditi pa pogresno svatiti)
 
Vidim da ste svi tu u pograničnom pojasu , sad još samo da neđemo šta ćemo da švercujemo . Za savet pitati braću Šiptare sa juga ! :haha:
 
Ma sta se ja sekiram sto nisam u granicnom pojasu :udri:
Pa uskoro cete Vi biti Evropa, a Ja cu zato biti na granici ( sa Beogradskim pasalukom), na celu sa ovima iz Vlade.Kako rade, Srbija ce biti od Beograda do Arandjelovca :zli:
 
Nazad
Vrh