Vesti-novosti-obavestenja

I ovako se država ptlja u sve i svašta i gdje treba i gdje ne , još samo treba da počne država da pravi fabrike ?? Jedino sj koreja.


Drzava je stvorila IMT....pa?....Nemacka drzava je stvorila VW....pa?Italijanska drzava je stvorila Fiat....pa?

Inace za pokretanje IMT-a treba nekih 50 do 100 miliona evra.Zavisno koje bi se sve licence kupile,koji bi bio projektovani obim proizvodnje,itd......Ali,ne zna se sta nosi dan,a sta noc,mozda to i bude jednog dana.....
 
Dakle,komunisti,nacisti i mafija su ustvari bolji za narod,jer su to sve narodni projekti,od ovih neoliberala.Ja sada spoznajem da je danasnja globalna elita ustvari gora od nabrojanih....:osmeh:
Evo jedan citat:

"Ako je mafija osećanje za čast pojačano do preterivanja, nepodnošenje svakog tipa prepotentnosti i potčinjavanja, velikodušnost koja se protivi jakom i istovremeno je blaga prema slabom, ako je mafija verno prijateljstvo, snažnije od svega, pa i od smrti... Ako se pod pojmom mafija zavode takva osećanja, takvo držanje, čak i u njihovom preterivanju, onda je tu reč o individualnim oznakama sicilijanske duše, onda sam i ja mafijaš i ponosan sam što to jesam"
 
Pusti me da radim i živim ja i moja porodica , daj mi slobodu , netrebaš mi pomagati ništa ali mi ni ne traži članirine dabi morao hraniti nekoga ko ne radi i to je to . Što da plaćam nekog ko sjedi za stolom da on nosi pare svojoj porodici , Ako hoće da hrani svoju porodicu neka nešto posije ,uzgoji , ili neka nešto proda ili neka mi nešto popravi ili neka me zabavi , a što da mu dajem novac a neradi ništa?
 
Pusti me da radim i živim ja i moja porodica , daj mi slobodu , netrebaš mi pomagati ništa ali mi ni ne traži članirine dabi morao hraniti nekoga ko ne radi i to je to . Što da plaćam nekog ko sjedi za stolom da on nosi pare svojoj porodici , Ako hoće da hrani svoju porodicu neka nešto posije ,uzgoji , ili neka nešto proda ili neka mi nešto popravi ili neka me zabavi , a što da mu dajem novac a neradi ništa?

Ne,ne dajes ti novac,novac je obican papir za koji ti je neko rekao da je vredan,a ti dajes svoj rad za njega.Reci mi je li ispravno da 1% svetskog stanovnistva raspolaze sa vise od 50% svetskog bogatstva i sve se vise bogati,jer kapital stvara kapital,radom se covek ne bogati vec bogati onog koji ga unajmljuje?

1055271_rockefeller_Rotshhild.jpg
2Q==


Vidis,kako su lepi....to dovoljno govori cija su deca.
 
duga priča. Nego nešto drugo , zdrava konkurencija ,.. evo možda sam lud ,ali nekako sam iznenada optimista za situaciju ovde (u BiH mislim tu živim ) , imam osjećaj da se poklopilo tri intiligentna čovjeka sa možda svana potpuno različitom fasadom , mislim na naše predsjedništvo Komšić,Dodik i Džaferović , dabi mogli nešto uraditi , još samo da potisnu nacionalizam , što za Željka i nije problem , imaju potencijala , možda je smiješno , čak EU da daju novu energiju . Zanimljivi su i iskreni što je najvažnije , biće zanimljivo . Interesantan intervju , pogotovo nako 40te minute :

 
http://www.novosti.rs/вести/насловн...4l0-Kjtpo59qHCH7Bb4apqT0u7tVD812A0itkG2YgWpcU
Пакт, за сада, неће потписати: Пољска, Мађарска, Словачка, Чешка, Аустрија, Италија, Швајцарска, Бугарска, Словенија, Литванија, Естонија, Летонија. Белгијска влада је пала због овог случаја, а протести су и у осталим ЕУ државама, између осталог и због овога. Нови пакт подразумева да се мигранти третирају као држављани УН, са посебним правима, тако да је сваки мигрант фактички као „држава у држави“, такође пакт подразумева и посебан вид извештавања, тј. само позитивне вести могу да се емитују, док ће негативно бити санкционисано. Пактом ће се, такође, уврстити ново „људско право“ неометана миграција, и експресно добијање пасоша, односно држављанства, где се буду населили, тврде упућени."
 
Sta je IMT trebao vise da razvija osim da prati trendove kad su vec imali lincencu Maseja onda brate mili prati ih u koraku i bili bi i dalje na samom vrhu ako nigde drugo bar u svojoj drzavi!Maseyi uopste nislu losi traktori jedino sto smo mi ostali u 1960g.,a oni produzili!
 
Ljudi moji ubise nas sa porezima i taksama. Pola sto zaradis treba da das AV kada se pogleda akciza, pdv, odvodnjavanje, porez na imovinu, porez na platu, pio, zdravstveno. Zdravstveno placamo a ako imas zaista problem odmah ko privatnika jer tamo ce te spasiti a u drzavnom dok dodjes na red umreces 2x.

Poceo sam da ne uzimam racune u malim radnjama i da gledam da sto manje dam drzavi, jer ta ista drzava meni gleda da ne da nista a sto vise otme. Sada se i ja ponasam u duhu sa njima. Politicare i vlast smatram najvecim parazitom u savremenom drustvu.


Za radnu snagu sezonce, 99% njih nece hteti da ih prijavim jer ce ih onda skinuti sa socijale. To i jeste ideja da se sto manje da na socijalu a da se ovamo smakne jos koji dinar. K
Voleo bi da vidim kako kod tajkuna su svi prijavljeni kopaci u povrcu. I jos nesto da dodam, nije problem prijava ali sta ti ljudi dobijaju za uzvrat? Nista. Ako su bolesni kok dodju na red, rak je usao u fazu 4 i tu je pa pa. Ako cekaju penziju, docekace je 1/3 maks jer granica se pomera i pomera stalno. Ovo je samo nacin da partokratija uzme jos koji dinar i strpa u dzepove.
 
Nazad
Vrh