Vesti-novosti-obavestenja

Ti isti kinezi u francuskoj kupuju vinograde.Sustina price je da li hocemo slobodno trziste ili necemo
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne znam da li je vec bilo ovo postvljeno i ako superi misle da bi moglo u neku od tema "poljomehanizacija" neka prebace post:

 
Da je uredjena drzava bio bi zabranjen,da li ti je poznat podatak da se u Francujskoj ododrava uvoz tak kad se proda zadnja kila njihovih proizvoda,e tako se cuva poljoprivreda,i da dodam nisam proizvodjac sljive.

Na koji način Francuzi sprečavaju da se kod njih plasira šljiva iz Nemačke ili recimo Španije, u istom periodu dok još imaju neprodatih šljiva iz Francuske.
 
Ti isti kinezi u francuskoj kupuju vinograde.Sustina price je da li hocemo slobodno trziste ili necemo

Nismo mi jos spremni za potpuno slobodno trziste. Nas pljackaju decenijama, pare se prelivaju u dzepove par ljudi koji sada hoce da nam nametnu uslove slobodnog trzista, a trgovina na tom nazovi slobodnom trzistu ce opet ici preko tih istih. Kada otkupljuju placaju koliko hoce, a kada nam prodaju naplacuju koliko im treba. E tako funkcionise slobodno trziste kod nas.
 
Na koji način Francuzi sprečavaju da se kod njih plasira šljiva iz Nemačke ili recimo Španije, u istom periodu dok još imaju neprodatih šljiva iz Francuske.
Nemogu da iskopiram link ,,zajednicka carinska tarifa eu,,samo ga treba dobro procitatii videti kakvi sve tu ima finesa za zastitu svoje proizvodnje,a najveci fazon im je sto sto manja ulazna cena robe to veca carina,pa ti uvozi ako imas racuna.
 
Znači ako Nemci i Španci imaju jeftine šljive, onda Francuzi mogu da naplate veće dažbine za carinu. Ja sam mislio da nema carinjenja robe među starijim članicama EU. Ali ako ti tako kažeš, svaka čast Francuzima.
 
Samo da ispravim tekst iz linka koji je postavio kolega zis gdje se navodi da je šteta od poplave u Srbiji 1.5 milijardi eura a u RS 77 miliona eura. Naime nezavisni procjenitelji su izjavili da je šteta u BIH oko 2 milijarde eura , a gledajući na geografskoj karti zahvaćenost poplavama , ispada da bi šteta u RS mogla biti preko 1.5 milijardu eura.
 
Kazu da je Beko uzjahao Ciru, a arapi doleteli na letecem cilimu.
Nasa mila vlada se trudi da nam zivot lici na bajku :osmeh:
 
Au...:riba:
- Zašto se bune protiv ugovora sa Arapima i organizuju tribine? Zato što ih je okupio jedan tajkun - gospodin Džomba - naveo je Vučić, koji u Skupštini odgovara na pitanje poslanika.
- Pokažite mi zemlju koja nam je dala 15 miliona evra. Pokažite mi! Je l treba da pljujemo na naše prijatelje? - rekao je Vučić u Skupštini.
Premijer je objasnio da će Arapi sigurno imati "4,5 do 5 puta veće prinose po hektaru nego mi".
Vise na ovom linku http://www.blic.rs/Vesti/Politika/4...ora-sa-Arapima-okuplja-tajkun-gospodin-Dzomba
 
Jedva čekam arape da stignu u "Bačku" Sivac, pošto mi je to komšijsko selo,moraću da odem da vidim te prinose kako kaže Premijer 5 puta veće,e kad se u to uverim,istog momenta ću prestati da se bavim poljoprivredom.
 
5 puta veći prinos ??
Znači ako na jednom jutru na prvoj klasi rodi oko 7t,arapi sa 5 puta većim prinosom će imati 3,5 vagona po jutru.(u sunce ti):sta::haha::haha:

Pisem o kuruzima.
 
5 puta veće? Da nije malo? Pojma oni nemaju, da su došli Amerikanci sa GMO, oni bi imali sigurno 10 puta veće prinose (nemojte se čuditi ako i to dočekamo).
 
Najebali smo kad mi sa 10 t po ha prodajemo kukuruz za 12din sta mislite kako ce biti kada arapi budu proizvodili 35 ili 40 t po ha cena nece biti veca od 4din tako da mi moramo prodati zemlju arapima a usvojen zakon da se zemlja ne moze prodavati strancima ,,,,,,
 
Moj hvalospev obrisan, ... Ako ne ljutim se, ionako nista lose nisam rekao- sve gola istina.
Licno mislim da ce sejati gmo proizvode.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh