Vesti-novosti-obavestenja

Rusi samo svoju korist gledaju, sto se pokazalo kroz istoriju. Briga njih za malu, bednu Srbiju.
 
Industrija Srbije nije unistena. Licno u mojoj okolini nisam cuo da ima neka ruska fabrika, ima Slovackih,Italijanskih,Nemackih,Ima i nekih Juzno Korejskih. Dosta Srpskih fabrika je drzava malte ne poklonila rusima, sada nam prodaju gorivo i gas skuplji nego bilo gde u svetu.
Ne navijam ni za Ruse ni za Evropu samo pisem realno. :ppozdrav:

Jesi ti siguran da je gas i gorivo najskuplje...znas li ti koliko kosta litar goriva u Ch ili A,DE...kako nije unistena,ono sto je imala od fabrika 20 posto mozda sada radi i to jedva,pa zelezaru Smederevo ne mogu da pokrenu,tolika fabrika...Ruski Gasprom ulozi vise u Srbiji nego pola tih svapsih i slovackih firmi godisnje..da ne pricamo cija je ekonomija u usponu a cija u padu,i gde se ljudi pale javno zbog cene struje i ne mogu da podignu SVOJE pare sa racuna u bankama..
 
Jesi ti siguran da je gas i gorivo najskuplje...znas li ti koliko kosta litar goriva u Ch ili A,DE...kako nije unistena,ono sto je imala od fabrika 20 posto mozda sada radi i to jedva,pa zelezaru Smederevo ne mogu da pokrenu,tolika fabrika...Ruski Gasprom ulozi vise u Srbiji nego pola tih svapsih i slovackih firmi godisnje..da ne pricamo cija je ekonomija u usponu a cija u padu,i gde se ljudi pale javno zbog cene struje i ne mogu da podignu SVOJE pare sa racuna u bankama..

Ja sam iz okoline Smedereva ta zelezara je najbolje radila dok su je drzali Amerikanci.

Imamo skuplji gas nego u Engleskoj. Gorivo nije skuplje nego u Svajcarskoj ali je zato nase gorivo najgoreg kvaliteta na svetu.
 
Izvini jel mi sa "one strane Drine"nismo pozeljni na forumu i nemamo pravo na misljenje,iako smo isti narod,i da smo do pre manje od 10 godina delili istu valutu..i koliko Srbija ima koristi od slobodnog uvoza u RS,tj vasa industrija...

Ja kazem da vam je lako da pricate. Dodjite malo i proverite pravo stanje srpske privrede pa cete videti o cemu mi ovde pricamo.
 
Ja sam iz okoline Smedereva ta zelezara je najbolje radila dok su je drzali Amerikanci.

Imamo skuplji gas nego u Engleskoj. Gorivo nije skuplje nego u Svajcarskoj ali je zato nase gorivo najgoreg kvaliteta na svetu.

Pa sto odose Amerikanci ako su tako dobro poslovali...
i pretpostavljam da si bio svugde u svetu da znas da je gorivo najgore bas kod vas.ako je tako verujem ti..

banecurug.
Ocigigledno da si mlad i ne shvatas neke stvari,da do 2000 god je RS ucestvovala u toj privredi,i dosta sam upoznat sa njom kao i vecina stanovnika RS,mozda i vise od vas u SR.bez uvrede il nesto slicno.

- - - - - - - - - -

Nema prepucavanja..Gosn Dusko je dozvolio bez vredjanja i rasprave..samo diskutujemo..
 
Rusi samo svoju korist gledaju, sto se pokazalo kroz istoriju. Briga njih za malu, bednu Srbiju.

Pa, da, a Zapadnjaci se staraju za tuđu korist, može biti.
Zapadnjaci su najbeskrupulozniji pohlepnici koje je svet video i najslatkorečiviji lažovi i obmanjivači. Ruska ekonomija jača i nude nam šansu. Naravno da ne bi nudili partnerstvo da ne vide tu prvenstveno svoj interes, a naše je da izvučemo i mi kakvu-takvu korist. Nismo u prilici da zanovetamo. Rusija je barem puna love dok se ova propala zapadna civilizacija hvata za slamku. Krećemo sa nabrajanjem: Grčka, Španija, Italija, Kipar... Ko je sledeća članica propale organizacije koja će da zavapi za pomoć Brisela novim zaduživanjem za sveže naštampan novac?
 
Pa sto odose Amerikanci ako su tako dobro poslovali...
i pretpostavljam da si bio svugde u svetu da znas da je gorivo najgore bas kod vas.ako je tako verujem ti..

banecurug.
Ocigigledno da si mlad i ne shvatas neke stvari,da do 2000 god je RS ucestvovala u toj privredi,i dosta sam upoznat sa njom kao i vecina stanovnika RS,mozda i vise od vas u SR.bez uvrede il nesto slicno.

- - - - - - - - - -

Nema prepucavanja..Gosn Dusko je dozvolio bez vredjanja i rasprave..samo diskutujemo..

Ti znas kakvo je nase gorivo,privreda itd. L.....s bez veze. Idite vi u Rusiju ko vam brani komentarises tudju zemlju sta treba da radi.

Izvinjvam se moderatorima za :off_topic:
 
Ti znas kakvo je nase gorivo,privreda itd. Lupetas bez veze. Idite vi u Rusiju ko vam brani komentarises tudju zemlju sta treba da radi.
1.znam sipao sam ga,bolje je nego kod nas...
2.govorim samo cinjenice koji svi znaju,nikoga ne vredjam time.
3.Srbi su dosta g..p narod kao i ja kao njegov pripadnik,uvek cemo se opredeliti za tim koji propada
 
Izvini jel mi sa "one strane Drine"nismo pozeljni na forumu i nemamo pravo na misljenje,iako smo isti narod,i da smo do pre manje od 10 godina delili istu valutu..i koliko Srbija ima koristi od slobodnog uvoza u RS,tj vasa industrija...
Vi sa one strane Drine ste nasa braca to ce ostati tako dok je veka i sveta
 
Privreda svih nasih bivsih republika (Republike bivse SFRJ) je otisla u aut raspadom SFRJ.Ta privreda je bila vezana i zavisila je od drugih grana privrede u drugim republikama. To je sve otislo u aut raspadom bivse nam domovine a posle su potpomogli njeno umiranje sa losom privatizacijom gde je vecina radnika ostala bez posla a firme namerno unistavane. Da bi industrija ponovo proradila potrebne su velike par a mi ih nemamo i pokusavamo da je ozivimo ulivom stranog kapitala u zemlju. E sda gde ce nasi umovi naci taj kapital a da nas sto manje kosta sasvim nam je svejedno, vazno je da vec jednom pocnu ljudi da rade i zaradjuju za jedan normalan i pristojan zivot.
 
Da je Rusija tako dobra kako vi pricate o njoj nebi je dnevno napustalo 11-oro ljudi.

A Srbiju niko ne napusta,svi ostaju,srecni..od 10 pitanih 8 mladih i srednjih godina bi otislo bilo gde samo da ima negde da radi...gde umire 100 000 a rodi se 75 000 godisnje..
U Bugarskoj se ljudi pale na trgovima zato sto je neki Evropljanin kupio njihovu elektro privredu pa digao cene struje do neba,kao i zeleznice..
Kiprani nemogu SVOJ novac da podignu iz banke...
Da te pitam nesto,da li bi ti dao svoju dedovinu,zemlju koju obradjujes meni stranom drzavljanu da dodjem na nju i kazem moja je ako ne odes istuci cu te...a zapad ti kaze,moras ili cemo te izolovati..sta bi uradio,gledaj svoj primer..
 
Privreda svih nasih bivsih republika (Republike bivse SFRJ) je otisla u aut raspadom SFRJ.Ta privreda je bila vezana i zavisila je od drugih grana privrede u drugim republikama. To je sve otislo u aut raspadom bivse nam domovine a posle su potpomogli njeno umiranje sa losom privatizacijom gde je vecina radnika ostala bez posla a firme namerno unistavane. Da bi industrija ponovo proradila potrebne su velike par a mi ih nemamo i pokusavamo da je ozivimo ulivom stranog kapitala u zemlju. E sda gde ce nasi umovi naci taj kapital a da nas sto manje kosta sasvim nam je svejedno, vazno je da vec jednom pocnu ljudi da rade i zaradjuju za jedan normalan i pristojan zivot.

Ovo je apsolutno tačno, a na našem rukovodstvu je da odabere da li da uđemo u partnerstvo sa onima koji imaju naftu i novac ili sa onima koji imaju staru slavu, popularno ime i novac koji se štampa bez pokrića.
 
Bilo ko da ulozi pare u nasu privredu ulozice sa njemu dobrim profitom. Nama je vazno da privucemo strani kapital pa bio on dal sa istoka ili zapada da se vec jednom pocne da radi ili nam predstoji odumiranje. Mi nemamo vise para ni za podmirivanje redovnih dazbina prema gradjanima a niko nam vise nece da da pozajmice bez VELIKIH kamata koje mi ne mozemo da vratimo, mislim na vracanje samo kamata a ne glavnicu duga. Crno nam se pise ako pod hitno ne uvucemo strani kapital u zemlju pa sa bilo koje strane.
 
Nazad
Vrh