Vesti-novosti-obavestenja

"E, nećeš moći, frajeru, više ni da uzimaš podsticaje"

Već sledeće godine će preko satelitskih snimaka moći da se utvrdi ko pali vatru na poljoprivrednom zemljištu.

IZVOR: TANJUG PONEDELJAK, 19.11.2018. | 16:47
Podeli

4996894025bd9dd3723c56005320903_w640.jpg

Ilustracija: Thinkstock​

Takvi poljoprivrednici više neće moći da dobiju podsticaje države, rekao je ministar poljoprivrede Branislav Nedimović.
"Sledeće godine ćemo sa Biosensom napraviti nešto da možemo svaku njivu da vidimo, da li je neko palio ili nije. Ako je palio, onda možemo taj alat da koristimo u upravnom postupku i da tog čoveka i kaznimo, tako što će ući u pasivan status po pitanju podsticaja države", rekao je Nedimović na konferenciji "Lideri transformacije društva" u Beogradu.

Istakao je da mu se čini da kada dolazi u Sremsku Mitrovicu kao da je "zavladao Neron" (rimski imperator koji je navodno zapalio Rim): "Sve živo popališe, ne možeš da priđeš".

"E, nećeš moći, frajeru, više ni da uzimaš podsticaje, jer ne možeš da očekuješ od mene, ako sve oko sebe kršiš i lomiš, da te još nagradim podsticajima", poručio je ministar.

Kaže da se paljenjem uništava poljoprivredno zemljište koje je vredan resurs i podsetio da je do sada puno ljudi poginulo zbog paljenja.
 
E baš lupi pa osta živ.Kakvi podsticaji-socijala je veća.To izgleda pripremaju teren da nešto oduzmu što su dosad davali,sem podsticaja po ha.Zapamtite ovaj post.Sad se krčka pa ćemo sve mi to lepo dobiti na tanjiru do proleća.Biće otkud noću avioni.
 
Mislim da u Matićevoj konstataciji ima istine :haha:.
To stoji, da su definitivno rešili da nas potpuno unište, ostaće samo par velikih "podobnih", a ostalima se od marta iduće godine široko otvaraju vrata, da se pakuju putem EU, između redova, nismo poželjni ovde !
 
Sa ovim zakonom o ukrupnjivanju zemlje će staviti tačku na otimanje uglavnom mukom i poštenim putem stečene imovine,a prosperitet će imati uglavnom oni koji su sve stekli mutnjim nezakonitim radnjama.
Drugar mi kaže da su u komasaciji u Kupusini,pomerali ljude za 100 metara,i na tim parcelama proglašavali 3 klasu 2 klasom i tako uzimali 10 - 15 % zemlje,sad su se tu pojavile odjednom "državne " parcele od tih viškova.Rekli su im da će ove veće parcele (veće gazde) u komadu ići dalje od asfaltnih puteva a ove manje bliže putevima,a u praksi sve obratn itd..
 
Posto u medijim necete nigde cuti a dosta vas nije iz bgd samo da vas obavestim da je sinoc bio prostest na kojem je bio veliki broj ljudi .Nesto nalik na.onome iZ 90 tih...Bilo je ljudi iz svih krajeva.
 
шта очекивати друго, кад се зна у чијем су власништву сви медији.
јутрос само једна вест на ртс али је тако кратка била да је нисам ни приметио.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh