Cene seoskih imanja u vasem kraju

I? Kakva je kuća? :)

Ja sam čuo da u Silbaš ima lepih kuća da se kupi do 10.000eu... Do duše tako je svuda u našem krugu od 30km pa na gore...
 
I? Kakva je kuća? :)

Ja sam čuo da u Silbaš ima lepih kuća da se kupi do 10.000eu... Do duše tako je svuda u našem krugu od 30km pa na gore...

Kuca sa ulice lepo izgleda (pristojno odrzavana) i mozda bi cak i malo da se spusti cena ako se placa kesom. Silbas za razliku od okolnih njemu sela je mnogo napredniji i jaca su finansijski domacinstva. Ljudi su slozni i vredni.
 
Jutros mi bio čovek iz Sajana kod Kikinde i kaže da je kupio komšijsku kuću na placu površine pola jutra za 30 000 dinara. Da, dobro ste pročitali - dinara! Jedina mana je što nema struju. Ta kuća nema priključak za struju, a inače selo ima struju, vodovod, asfaltni put i fiksne telefonske linije.
 
Au pa sta je coveku dozlogrdilo toliko za 280 evra da proda pola jutra placa i jos kakve god da su gradjevine svasta .

- - - - - - - - - -

Da nisam procito nebih mi nikad palo na pamet za tu cifru da ima negde da se proda ccc
 
Pomišljao sam i ja da potražim tako nešto po tim takvim selima, ali problem je to što je siromaštvo veliko u ovim krajevima i kriminalitet na izuzetno visokom nivou pa ne vredi ništa da držiš ni od stoke niti bilo kakav metalni predmet jer ima da ga nema sa prvim mrakom. Vredi samo ako tamo i stanuješ i imaš barem jedan par šarplaninaca ili tako nekih kerusina. Taj Sajan je po mnogo čemu specifičan. Zemlja je oskudna, pogodna gotovo samo za stočarstvo.
 
Ima li pameti???


Razumem da ovako nesto kupi neka sirotinja, ili izbeglica da skuci familiju, ali to kupuju lesinari koji posle preprodaju. Ali dobro niko u tako stecenom kapitalu nije uzivao dugacko, bar tako se vidi u zadnjih stotinjak godina kod nas, pa nece ni ovi novi. Nije mi samo jasno zasto gdin Divac ili Crveni krst ili Biro za izbeglice( kako se vec to zove) , dakle drzava ( ako je ima, i ako imalo mozga ima u tim institucijama), ne krene od banke do banke i ne otkupui to, i ne podeli ljudima. Pazite, jos uvek ima kolektivnih smestajnih centara???
 
Bas je ovih dana bilo na tv-u dokazano je da upravo ljudi iz banke posle objave prodaje kupuju po tim niskim cena kuce i imanja.To je tek uzas savremenog zivota...
 
Ima li pameti???

Bas je ovih dana bilo na tv-u dokazano je da upravo ljudi iz banke posle objave prodaje kupuju po tim niskim cena kuce i imanja.To je tek uzas savremenog zivota...

Ma kazem ti, NECE DUGO uzivati u tim nekretninamai parama koje zarade od toga. To je dokazano, bar u mom okruzenju ima dosta primera. Znas sta tu mozda nevalja? Sto druga i treca generacija najcesce strada.
Pa evo sinoc na vestima polagali kamen temeljac negde u Borci za zagradu za izbeglice. Divac i jos neko iz drzave, i to skupili, kazu, sve pare za tu namenu. A mogu od banke do banke i sigurno bi vise kvadrata nakupili za te namene. E sad sta reci i onima kojima se to ( opravdano ili neopravdano ) to oduzima?
 
Nazad
Vrh