Berba kukuruza u klipu beračem

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.334
Lokacija
Golubinci
Otvaram ovu temu jer mislim da će berba ove godine biti otežana zbog neujednačenih klipova. Mišljenja sam da će biti malo teže naštelovati beračke delove kao i komušački sto.
 
Ko ima uslova,bolje ce biti vrsidba.Ko nema-morace beracem,pa posle rucno da cisti.Vecinu sitnih klipova berac nece moci da ocisti,a pogotovo tamo gde ce biti neujednaceno zrenje.Ko nema ni berac,ne znam koliko ce mu se isplatiti da placa branje a ne znam ni po kojoj ceni bi moglo da se bere...Do sad je bilo 100 evra/ha
 
Mislim da će biti najviše problema na beračkom delu kako podesiti otkidačke ploče za berače koji ih imaju. Berači koji nemaju otkidačke ploče moćiće lakše da beru jer ti berači uzimaju samo klip a ne povlače na dole celu stabljiku.
 
Za Bourgoina nema problema.Prošle godine sam brao neki Kermes čiji su klipići bili debeli nešto više od palca na ruci bez problema samo voziti brže i deri.
 
Ja svoje počinjem ranije.Plašim se garagana i požara u ataru jer je narod totalno odlepio paljenjem koječega.
 
Kod nas neće biti berbe sigurno još mesec dana, za sada se kukuruz sobzirom na vremenske uslove još uvek dobro drži.
 
Jebes podesavanje makar i sa komusikom i nek ne radi tarup samo da su pune kotobanje, :haha: Sta ima tu da se divani suzavanje odkidackih ploca,spustanje zvezda na minimum,i jos po nesto iz majstorske radionice :osmeh:
 
Jutros krenuo sa berbom u klipu sorta Pionir No1 malo polegao tako da sam ga brao sa jedne strane. Prinos solidan komušanje odlično predveče nastavljam branje isto neki Pionir a sutra imam berbu ZP-434.
 
Neberem moje kukuruze zaboravio sam da napomenem da je to sve uslužno, moje ću brati za desetak dana i to prvo AS-72 jer on brže otpušta vlagu od NS-6030.:ppozdrav:
 
Sutra nastavljam uslužno berbu NS 6030, jel krenula još negde berba kakvi su prinosi i imali problema.
 
Nazad
Vrh