Herbicidi u strnim žitima

stiv

Član
Učlanjen(a)
7 Jul 2008
Poruka
579
Kakvo iskustvo imate sa Mustangom :sta:
 
Odg: herbicidi u strnim žitima

idi ti Mezza 10gr/ha+Fox 0.5lit/ha i nećeš na njivi naći ništa osim čiste pšenice.Naravno,poželjno je dodati još 0.1lit/ hektaru okvašivača kao što je npr. Trend.
 
Odg: herbicidi u strnim žitima

Koliko para za tu kombinaciju treba izdvojiti .
 
stiv je napisao(la):
Kakvo iskustvo imate sa Mustangom :sta:

Koristio sam ga par godina i vrlo zadovoljan sam. Treba paziti da korovi neprerastu jer inače slabije djeluje (izostane puni učinak). Dobro rješava širokolisne korove, a uskolisnih nemam. Uglavnom palac gore za Mustang. :D
 
ja nisam video sekator u tecnosti kod nas je samo u granulama i ide 150 do 300 grama na ha
 
RANGO je napisao(la):
ja nisam video sekator u tecnosti kod nas je samo u granulama i ide 150 do 300 grama na ha
moja greska pri pisanju,mislio sam jedna flasa na jedan hektar,a naravno da je u granulama u ambalazi od 300g.izvinjavam se jos jednom
 
stiv je napisao(la):
Kakvo iskustvo imate sa Mustangom :sta:
Najeftinija varijanta ti je nesto na bazi metsulfuron-metila( Meteor, Tezis, Mezzo...), cujem da ce Tezis biti oko 250 din/ha. Ako imas problematicne korove poput Galiuma(Prilepaca), ili Bifore(Smrdusa).. onda moras uzeti neku ozbiljniju kombinaciju. Preporuka je Starane, Bonaca, Mural..
Post je spojen: [time]1298665111[/time]
_________________________________________________
Ljudi, nemojte propustiti tretman protiv bolesti psenice. Bice dobra cena psenice i ove godine, isplatice vam se visestruko.
 
Da li je neko koristio kombinaciju; furore super+sekator, za prskanje psenice.Furore je tu zbog divljeg ovsa?Treba mi necije licno iskustvo.
 
Jug je napisao(la):
Da li je neko koristio kombinaciju; furore super+sekator, za prskanje psenice.Furore je tu zbog divljeg ovsa?Treba mi necije licno iskustvo.
Prijatelju, ko ti date tu ideju ??
Gde ces Furore u psenicu? Furore se koristi u suncokretu, repi, soji, za suzbijanje divljek sirka, i generalno travnih korova... Da ti nisi pogresio nesto?
 
oldtimer je napisao(la):
Kada otvorite ovaj sajt videćete nešto što se tako renomiranoj kući nesme dozvoliti a radi se o sledećem daju u nazivu Sekator OD , ? Oblik i oznaka formulacije - vododisperzivne granule-WG a u količini primene 0,15l/ha pa koga oni zajebavaju. Oznaka OD se odnosi na ULJNU DISPERZIJU tako da je SEKATOR OD TEČNOG SASTAVA i kao takav količina primene je izražena u l/ha, a SEKATOR bez ikakve oznake u produžetku je granulissan i njegova količina primene je izražena u gramima/hektaru i ovo bi možda moglo biti i jedno upozorene za sve one koji ga kupuju da obrate pažnju na ovo da nebi kupili sekator-OD a da su granule u pitanju ili obrnuto to mi više miriše na falsifikat neko na pravu robu dobro otvorite oči jer naš dinar je jako veliki da bi ga tako trošili.
 
Nazad
Vrh