Herbicidi u strnim žitima

Kupljen danas sekator cena 1860 din --0.15l,sutra prskanje.


SEKATOR , u uputstvu kaze:
[QUOTEU ozimoj pšenici tretirati od početka busanja do razvijenog drugog koljenca (fenofaze 21-32 po BBCH skali),][/QUOTE]

Ja gledao danas psenice, moze se napipati klas , kad se raskine , unutra je klas , vrlo brzo ce poceti i klasanje.
 
Yf30dOr.jpg

Ipak ste vi EU pa kod vas važe neka druga pravila.Kod nas je ovako.
 
Zanimljivo bayer za Srbiju do zastavicara kaze u uputstvu a za HR i Bosnu bayer kaze do zavrsenog 2 koljenca :haha:.

Pretpostavljam da je razlog karenca , a moguce ovi izvan EU tesko mogu da naplate sudski stete:haha:.
 
Jecam pocinje mestimicno da vlata,dali koristiti sekator ili ne?Nisam nikad ovako kasno prskao protiv korova
 
Kod nas je takvo uputstvo oduvek.Verujem da je i kod vas bilo identično pre ulaska u EU.

Uvijek je bilo do 2 koljenca , prije 10-godina mozda i vise ,sam prskao dugo sa njim i ako je preraslo, dobro pamptim da sam uzimao onda starane 250 koji je dosta skuplji od sekatora ako se racuna povrsina, zbog svadje sa ocem koji je gundjao da nisam na vrijeme oprskao. Moguce razliciti klimatski uvjeti jer racunaju one zapadnije , stvarno neznam zasto je tako.
 
Danas isprskao psenicu. Hteo sam bonacu u metmark ali me je drugar u prodaji odvratio. Kupljen biatlon, nije bas ni preskup, a jedan deo isao sa sekatorom sa zaliha. Pa cemo videti ima kontrola tj na dve njive islo i deo biatlon a deo sekazor. Pored herbicids isao i falkon i fury.
 
Da li sme u toj kombinaciji da se koristi Furore?..ozbiljan poljoprivrednik iz mog kraja , kaže da koristi tu kombinaciju godinama...

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Nabavio sam aksijal i monosan za psenicu ,da li smem da ih pomesam ili mora posebno da oprskam psenicu.?
 
Da li sme u toj kombinaciji da se koristi Furore?..ozbiljan poljoprivrednik iz mog kraja , kaže da koristi tu kombinaciju godinama...

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
Ne bih ti preporucio, najbolje je furore u kombinaciji sa sekatorom jer on ima protektanta u sebi.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh