Herbicidi u strnim žitima

Mislim da je sekator obavezan zbog protektanata, ne bih rizikovao sa metmarkom.
 
Juče sam primetio na par struka pšenice Ingenio da klas samo što nije izašao, nabubrilo i skoro se otvorilo da izađe. To je tek tek neki struk a i nije nešto visoka. Da li smem ovih dana da isprskam sa Sekatorom? Pošto on ide do lista zastavičara ali na parceli svi listovi su uspravni a ne kao zastavičar onako savijen.
 
Jedne godine je bio cirkus sa proleca,radilo se na sve strane pa se nije prskalo na vreme pa mi ostao jecam ne oprskan od trave i prskao sam kad je krenuo da klasa sa 80mil/h Sekatora,nisam imao problema sa rodom.
 
Predvece sam bio more muvarike imam po zitu( parlog bio) 30.3 oprskano sa secatorom 150ml/h,sa cime bih sada mogao grunuti?
 
Jedne godine je bio cirkus sa proleca,radilo se na sve strane pa se nije prskalo na vreme pa mi ostao jecam ne oprskan od trave i prskao sam kad je krenuo da klasa sa 80mil/h Sekatora,nisam imao problema sa rodom.
Nikola znaci da se smanji doza i da se uradi? Ja danas slikao neku stabljiku psenice i poslao to coveku iz bayera i on rekao da je kasno a na meni je da odlucim da li ce mi trava smanjiti prinos. A i rece mi da mi niko nece reci da li ce se prinos smanjiti ako budem prskao sa Sekatorom i Furoreom. Osim divlje grahorice nema neke trave bog zna koliko ali ova je pocela da izlazi iznad zita i sve vise se vidi. Sad sam stvarno u dilemi sta raditi. Mada sam blize tome da u ponedeljak uradim tretman. Moze li mi neko pomoci u ovoj mojoj dilemi? Hvala svima
 
Da li mindjusar moze da kaze neko svoje misljenje po ovom mom pitanju? A iskreno da kazem nije mi jasno da je ovako brzo pocela da izlazi. Ipak je sejano 1.11. Ocekivao sam bar oko 10.5.
 
Nakon nekoliko poziva i razgovora sa zastitarima ipak sam odlucio da ne prskam psenicu. Kasno je za herbicid a valjda nece biti neke trave. Za sad je cisto. Cekam da izadje skroz i pocne da cveta pa onda idem zastitu.
 
Ja juce bio u zadruzi da narucim hemiju,i pitam za biatllon,a oni nikad culi,pa daj katalog Basf,pa nadju ga,pa pitaju,jesi li ti siguran da je to dobro,ko te ubedjuje od zastitara da radis sa ovim sredstvom. Ja reko,dobio sam preporuku od prijatelja koji ima vrhunske prinose psenice i ja mu verujem. Kad oni zovu Gorana Puhara,da se dodatno informisu i na kraju kazu to ti je odlicno sredstvo,narucicemo ti,budi bez brige.:haha:
P.S. samo me je strah,kad nabave i fiskalni racun za Biatlon.:sjasi:
 
Mene je lodin izlazio po jutru 7e+1e metmark
A biatlon po ovome izadje 2.500.00:3.5kj=714 din,e sad ne znam koliko je dash?
 
Nazad
Vrh