Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Rezultati 121 do 122 od 122

Tema: Sorte grožđa

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    270
    Zahvalio se
    95
    Zahvaljeno 260 puta na 141 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Posto smo pominjali sortu grozdja Ljana, evo da okacim slike i linkove koje sam nasao, jer se u pretrazi kao ljana, ne mogu naci adekvatne slike. Grozdovi kod mene izgledaju identicno kao na ovim slikama, bez jedne tackice. Ko razume tekst neka prevede.
    http://vvinograd.ru/sorta-vinograda/...rad-lyana.html
    http://grapes.hozvo.ru/StoitlivyiraschivatLyanu_-17482

Samo sto ja jos nisam uspeo da oberem nista u gajbicu, kao na slici, sve pojedemo u prolazu, zrno po zrno, ostane samo peteljka. Mada je tek druga godina da radja.

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku ns10 na ovoj poruci:

mirlee (24-12-18)

Član DraganTesic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    47
    Zahvalio se
    9
    Zahvaljeno 38 puta na 25 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Сорта је добијена укрштањем Чауша белог и Перила,комплексни је хибрид америчких и европских сорти. Средњи јој је рок дозревања,125-140 дана.Сума активних температура не сме бити мања од 2440-24600Ц. Стона је сорта, на мраз отпорна до -240Ц, проценат шећера је 15-18%, киселост 6-7,5гр/литру, укус мускатни.Приноси су до 150 центи по хектару. Потребна је кратка резидба, 3-6 пупова. Сушу веома добро подноси. На пламењачу, пепелницу, антракозу је веома отпорна (2 бала). Средње је отпорна на сиву трулеж и филоксеру (3 бала). Отпорна је и на уобичајене инсекте. Једино је неотпрна на бактеријски рак.
    Poslednji uredio DraganTesic; 24-12-18 u 21:58.

4. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili DraganTesic na ovoj poruci:

mirlee (25-12-18), ns10 (25-12-18)

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.