Staklenici - kako ih napraviti

  • Začetnik teme dzudzan
  • Datum pokretanja
D

dzudzan

Guest
Kako napraviti staklenik, zna li neko nesto o tome ? Poželjnija su praktična iskustva ali neće smetati ni da se piše o čistoj teoriji.
 
Odg:staklenici - kako ih napraviti

Pogledas 1 izbliza snimis i promislis mozes li sam :cool:
Od 20 m2 sto sam gledo za razliku u ceni i vrednosti materijala mogao se alat napraviti
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

Malo sam izmenio naslov teme da bude jasnije o čemu se radi. Inače što se tiče pravljenja staklenika imaju dve opcije ili da ti neko napravi ili da sam praviš.

E sada šta je bolje, verovatno zavisi od slučaja do slučaja.
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

jasam nesto razmisljao na tu temu ali da stavim umesto stakla LEXAN ploce koje su plasticne i mislim ovako ako bude neki grad nedaj boze , ako opali u staklo ono ce puci skroz , a lexan plocu moze samo da probije , mada to treba da bude grad ito pravi , a rupu samo zdihtujem silikonom posle i zdravo, a stoje jos bolje lexan ploce su duple imaju sloj vazduha izmedju koji je kao neka izolacija mala , jeste dasu skuple sigurno od stakla ali opet mislim dasu isplativije ploce su dimenzija 6mx2,10m i uklapaju se kao lamperija imaju zljebove i napraviti konstrukciju od cevi 40x40 sa strana visina 2,10 e sad mije jedino malo problem kosina krova -ugao . koliko sam ja nesto racunao za objekat 24m x 12m stim stobi sa cela bilo zidano ciglama treba mi nekih 5000-6000e
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

Treba proveriti kakvu i koliko svetlosti propustaju te ploce, jer zato se i koristi staklo jer propusta ceo snop (talasne duzine).. Mada mislim da bi trebalo da je OK..
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

pa pricao sam ja sa tim prodavcima i oni kazu da za plastenike koriste tamo neke neznam tacno kako se zovu i daje to naj naj stose toga tice , ti cak mozes to savijati i napraviti luk od tih ploca znaci nemora biti ravno
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

1. kupi malo stavi par biljaka iza pa najesen ces znati
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

sve je to ok sto pisete sama konstrukcija nije skupa i nije problem odraditi,pitanje je moze li obicno staklo,jer ako se stavi obicno propusta dosta jaku svetlost to jest list biljke bukvalno sprzi,malo sam se raspitivao pa sam saznao da ide posebno staklo nesto slicno kao sto je na solarijumu,to jest da propusta samo dobre sunceve zrake a lose odbija samo neznam gde bi se to moglo nabaviti,a sto se tice lexana neznam kako bi reagovao.
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

Nekada znam da se mecalo obicno debelo (za izloge) staklo. Elan Srbobran.Sad vec postoje kaljena stakla
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

Mora se videt po staklarama. Kodnas su nazalost Ornament unistili :udri:
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

U vozila se mece "Triplex" viseslojno sigurnosno staklo da u slucaju loma staklo postane mrvljeni mozaik i ucelo izpadne i ne stvara nove povrede.
Kaljenje je povrsinska obrada stakla povecava se otpor na udarac
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

decko pre neki dan pi pukla soferka na dajca i bas se pretvorila u sitne komadice koji e stvaraju rezove i sl. a u autu se napred stavlja folijalno staklo tripleks koje kada pukne ostaje u foliji kao u vreci a ostali prozori kao i nazad su kaljena i na autu sam razbio tako da bar to znam !!!
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

jesam jbg!!!i to nikad namerno sve nesto bzvz bas a loptom da ne pricam po nekim garazama ona stara stakla obicna pucala su itekako!!jhona deeru :ppozdrav:
 
Odg: staklenici - kako ih napraviti

pa kako sto da ne celo vreme pricas o cuvanju masina i to da nebude troskova i ti ih pravis ma ok si pozzz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :D
 
Nazad
Vrh