Udruženja poljoprivrednika

Колеге да поведемо и овде дискусију ако ко има воље,наиме интересује ме организација удружења код вас,тј да ли сте успели да нпр набавите ђубриво,хемију и сл јефтиније за чланове прескакањем дистрибутера.значи директ из фабрике.и конкретно теме како помоћи члановима удружења?
 
Sutra u 17h na TV Santos sam bio gost u emisiji agrosat kod Bozovica.Pogledajte ko može. Interesantna razgovor i emisija.
 
Ajde kad bude postaviću.
10gy0pi.jpg
 
Diklofen tvoje gostovanje koristim kao povod, primer jednog iznošenja seljačkog problema. Nemoj da se vređaš ili doživljaš moje reagovanje lično.

Elem, mlaćenje prazne slame koje ostavlja standardan utisak seljaci nikad nisu zadovoljni.

Treba ići sa konkretnim brojkama. Te brojke treba izneti u javnost, razbijati iluziju o "kulačkom nezadovoljostvu".

Da, vidim ja i ovde na forumu čim se neko pojavi i pita kolika je zarada sa hektra zemlje odmah je sendvičar, provakator i šta ti ja znam šta već.

Nije to dobro. Uostalom vidite i sami kako nas javnost doživljava.

Treba otvoreno reći, da bi se zasnovala i iznela proizvodnja hektra kukuruza potrebno je:

1) u jesen: x litara motornog ulja, x litara ulja za menjač i diferincijal, x litara za hidrauliku, x litara dizel goriva, x kg osnovnovnog đubriva

2) u proleće: x litara dizela, predsetveno đubrivo, seme, hemija

3) u kasno proleće, za špartanje i prihranu: x litara dizela, x kg prihrane, hemija

4) u jesen: x litara dizela za berbu, x litara dizela za transport, hemija za pripremu skladišta.

Potrebe u gorivu i mazivu treba računati za traktor koji poseduje prosečno gazdinstvo iz zadnjeg popisa poljoprivrede.

Na kraju izneti prosečan prinos po hektaru i cenu koja se dobije za taj prinos.

Ne vidim nikakav razlog za bežanje od numeričkih činjenica.
 
Poslednja izmena:
Nakon burne reakcije poljoprivrednika iz udruženja Paori Crepaja i pisanja Agrosmarta, MUP će predložiti Vladi nove izmene Zakona o bezbednosti saobraćaja na osnovu kojih poljoprivredni proizvođači neće morati da preregistruju traktore i poljoprivredne mašine kojima su izdate trajne registracije i stare registarske tablice.

Zipa foru tebra.. !!! ŽasU !!!

Nema tu lavabo MIle !!! Ne, ne, nee... Kad crepajski paori lupe šakom po stolu, ovaj pismom po čojanom astalu, zakoni se menjaju !!!

Auuu qq qq...


http://purecutdesign.net/agrosmart....lylq0sKNni0YI3N9plUm_MoaK-f0h1AiA6FgNqPUyfFWU
 
Nazad
Vrh