Rezanje vrha kljuna kod nosilja

Onda su malo mlađe od 18 nedelja. Proneće sve samo im treba malo vremena.
 
Onda su malo mlađe od 18 nedelja. Proneće sve samo im treba malo vremena.

Problem je u tome što neki koji odgajaju koke nosilje počinju da ih prodaju još početkom 16 nedelje kao 18to nedeljne a kad im se žalite da još ne nose onda je odgovor da je to zbog stresa, promene sredine i hrane i sl. Za te dve nedelje se dosta uštedi na hrani pa onda uspevaju i jeftinije da ih prodaju. Da bi brže pronele pazite na svetlosnu stimulaciju (jačina i dužina svetlosti ).
 
Problem je u tome što neki koji odgajaju koke nosilje počinju da ih prodaju još početkom 16 nedelje kao 18to nedeljne a kad im se žalite da još ne nose onda je odgovor da je to zbog stresa, promene sredine i hrane i sl. Za te dve nedelje se dosta uštedi na hrani pa onda uspevaju i jeftinije da ih prodaju. Da bi brže pronele pazite na svetlosnu stimulaciju (jačina i dužina svetlosti ).

Pored te uštede zakida se na veoma važnoj vakcini "polivirol" koja se daje 126 da.tj.sa punih 18 nedelja
A što se tiče pronošenja ili nošenja pored svetlosne stimulacije, koju je pomenuo Robins, bitna je količina hrane koja im se daje.Mnogi su u zabludi što im daju hrane više nego što je potrebno za dobru nosivost."
 
Evo pocinju da nose. Hvala Bogu. :osmeh: Pre par dana 6 danas vec 9. Sto se tice hrane dajem im otprilike 110 grama na dan. To im delim u dva puta u razmeri 40% pre podne 60% posle podne. (u 8 ujutru i u 3 popodne). Svetlo im sija od 6 do 21. Dve sijalice mislim da su od 150 vati ali one neonke koje daju dnevnu svetlost. Takozvane "STEDLJIVE' sijalice.
 
Moje komšije daju dnevno 120 grama po 60 grama ujutru i uveče, s tim što u periodu pronošenja daju i po 130 grama ..Svetlo imaju od 06 d 22 h.Sijalice su im jačine 60 wati.Kod tebe se verovatno radi o kokama nosiljama koje su prodate sa 16 nedelja i zato malo duže traje pronošenje, ako su "Isa brown" a ako su "Hajnlajn"(zavisi kako ko čita i piš može i "HI-Line") onda one malo sporije pronose i manji je procenat nosivosti.
Ako si raspoložen odgovori mi na ona pitanja koja sam ti poslao na p.p. Mene interesuje- hvala unapred.
 
Zasto ne primenis novu efikasniju praksu secenja kljunova u 9.dan?Ako si zainteresovan,obrati se u inbox.
 
Moze li se to sjeci klijestima nekim ili makazama moje su stare 20 sedmica i sve nose...ali imam problem s jedenjem jaja :/
 
Poslednja izmena od urednika:
Moze li se to sjeci klijestima nekim ili makazama moje su stare 20 sedmica i sve nose...ali imam problem s jedenjem jaja :/

Uredjaj kojim se vrsi secenje kljunova zove se ":Debikirka".Kombinacija noza i struje - zagrevanja.Najgrublje receno.A "debikiranej" se vrsi 7 i 52 dan.Negde samo 7 dan a negde samo 52 dan.
 
Nazad
Vrh