Ulje za motokultivator

Odg: Motokultivatori

[/quote]
MONTOYA je napisao(la):
imam takav nov motor,kupili ga da napravimo agregat ali nismo,pa reko ne bi bilo loše da nađem neki sa lošim ili pokvarenim motorom...
@Montoya,evo za tebe jedan,novije proizvodnje :haha: :haha: :haha:

Uploaded with ImageShack.us
 
Odg: Motokultivatori

Zadrugara sam danas palio,i radio 10 min.u mestu,a Ajhera sam vozio po Triangli :cao: Jel ti se svidja onaj motokultivator ::namigivanje::
 
Odg: Motokultivatori

nikola.CT je napisao(la):
Pozdrav ljudi :cao: Imam IMT 506, skoro nov, zapravo star 2 god, ali slabo je radio, ma nema ni 10h rada... Imam sve prikljucke za njega ukljucujuci i raoni plug. E sada mene zanima vredi li da pokusavam time da orem bastu, par ari, nista specijalno, nego cisto da se ne mucim riljajuci? Ako ima nekog ko je orao ovim kultivatorcicem neka napise malo o tome kako da nastelujem plug i slicno, posto mi ocigledno ne ide :) Inace na brdovitom sam terenu, jug Srbije... Pozdrav svima!
može samo trebaju ti tegovi što idu u točkove,ja imam isto 506 i u jesen sam uzoro više od pola jutra(svoje bašte)samo što kažem ne ide bez tegova
 
Odg: Motokultivatori

dobro vece! imam da poklonim kome treba tehnicki prirucnik za lombardini motore! skenirano je u JPEG formatu! a imam isto katalog rezervnih delova toma vinkovic 420-523! imam volju da pomognem! a isto molim i ostale ako neko nesto ima od knjiga da se jave! :cao:
 
Odg: Motokultivatori

Svaka cast DRAX ::svaka cast::, nece Srbija jos propasti ima jos uvek dobrih ljudi koji se nude da pomognu
 
Odg: Motokultivatori

Pisem iz Crne Gore.
Prije nekoliko dana smo kupili novi motokultivator DMB-21.maj DMK 12,5L sa frezom IMT Boljevac i prikolicom Zlatna moticica Trstenik.Da sada smo imali,vec 20-tak godima,IMT 509,kod nas poznatiji kao "kostolomac".
Pa bih molio ako neko moze da mi kaze par rijeci o ovom motokultivatoru(DMK 12,5L).Lose i dobre osobine,kakvim se pokazao,na sto da se obrati paznja,itd.Inace ja sam bio protiv kupovine njega vec sam bio za Lombardini,Goldoni,Labin ili IMT-Boljevac 414,ali se otac ipak opredijelio za DMB.
Inace kod nas u CG vlada tj. ministarstvo poljoprivrede odobrava popust-subvenciju od 30% tj. oni sufinansiraju sa 30% sve kupljene(nove) poljoprivredene masine i alatke koje kostaju vise od 500 EUR.
 
Odg: Motokultivatori

DRAX je napisao(la):
dobro vece! imam da poklonim kome treba tehnicki prirucnik za lombardini motore! skenirano je u JPEG formatu! a imam isto katalog rezervnih delova toma vinkovic 420-523! imam volju da pomognem! a isto molim i ostale ako neko nesto ima od knjiga da se jave! :cao:
za koje motore imaš ?
 
Odg: Motokultivatori

166njih.jpg


to je jedan prirucnik za vise motora lda! valjda sam dobro ubacio sliku!
 
Odg: Motokultivatori

jaguar je napisao(la):
milanristicks je napisao(la):
usisni i izduvni idu na 0.20
Odavno nisam bio ovde ali stelovanje ide na 0.25 vruc a 0.30 hladan to su fabricke brojke 0.20 bi bilo puno tesno i moglo bi dovesti do veceg pregrevanja motora posebno na letnjim temperaturama koje su jako visoke.
Nisam bio skorije na forumu, pa reko da vidim sta ima novo, pa sad sam vidio da se bas ne slazete oko usisa i izduva. Ja sam ga nastelovao na 0.20 kako @milanristicks napisa i stvarno ne osjetim nista lose u ponasanju izuzev da se vise ne cuju kao prije ::svaka cast::
 
Odg: Motokultivatori

Stvarno ne razumem kako moze da bude takva razlika izmedju fabrickog stelovanja i radionickog po meni je fabricki katalog zakon neznam ko izdaje te radionicke kataloge proizvodjac nebi smeo da da laznepodatke za svoj proizvod.Ja sam uvek radio po fabrickim preporukama i nikad nisam imao problema .
 
Odg: Motokultivatori

Ja sam na moj labin progres nabacio nov dizel motor od 7ks.Proizvođač je Kipor -Koreja.Pošto ide do 3600 obrtaja adekvatno je zamenio prethodnog benzinca.Jako lepo je rešen,a za kvalitet ćemo videti kada počne rad.
Evo par slika:
16bgeur.jpg

157hocz.jpg

Ukoliko je neko zainteresovan za tako nešto neka se javi na pp.Ima raznih varijanti za skoro sve tipove kultivatora.
 
Odg: Motokultivatori

ljudi...za koliko para se moze naci motokultivator u solidnom stanju...:haha::haha: ::novac::
 
Odg: Motokultivatori

cao dali ima neko katalog od mutu gorenje ili neka kaye gde da skinem katralog :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao:
 
Odg: Motokultivatori

Imam traktor hatz T-12 proizveden 1957god. motr ima oznaku E-89F inače to je motor sa jednim cilindrom vazdušnim hlađenjem snaga motora 12 KS. Da li neko zna gde mogu da nabavim delove za generalnu opravku ovog motora ili adeknatnu zamenu istog?
Unapred zahvalan i pozdrav svima :cao:
 
Odg: Motokultivatori

Jel moze mala pomoc?
Drugar ima problema sa imt509, krene ubaci u 1 i ide presaltuje u 2 i dalje bez problema, ali kad hoce da prebaci u 3 tada se zaglavi menjac u leru i ni tamo ni vamo.
Rasturimo rucice i srafcigerom menjamo brzine i menjac radi bez problema tj. menja brzine, ali kada vratimo rucice i upalimo motor i krene tada se opet isto desava.
Kvacilo mu malo slabije odvaja, mozda je i to problem, ali mozda je i problem unutar menjaca.
Ako je neko imao slican problem ili ima iskustva sa 509 neka pise, unapred zahvalan :cao:
 
Odg: Motokultivatori

cao svima, da li neko moze da mi kaze koji tip motokultivatora je ovo, jer na njoj nema nikakva oznaka, kako bih mogao pronaci deo. Znam samo da se radi o starijem tipu motokultivatora. Ne radi mi karburator na njoj, pa da li neko zna gde bih mogaao naci ovakav karburator. :udri:
331g49f.jpg

Post je spojen: [time]1277674399[/time]
_________________________________________________
a freza. evo je
1675hmc.jpg

5xk9ir.jpg
 
Odg: Motokultivatori

mihajlo.m84 je napisao(la):
cao svima, da li neko moze da mi kaze koji tip motokultivatora je ovo, jer na njoj nema nikakva oznaka, kako bih mogao pronaci deo. Znam samo da se radi o starijem tipu motokultivatora. Ne radi mi karburator na njoj, pa da li neko zna gde bih mogaao naci ovakav karburator.
neznam o kojoj se frezi radi ali motor ti je Briggs&Stratton i takav karburator možeš naći na većini kosilica za dvorište koje imaju briggs motore , na starijima su aluminijumski a na novijim plastični
 
Odg: Motokultivatori

Ovaj je aluminijumski, pokusacu negde da nadjem neki slican karburator. U svakom slucaju HVALA
 
Nazad
Vrh