Ulje za motokultivator

Odg: Motokultivatori

milanristicks je napisao(la):
nemam nameru da se ubedjujem u lombardinijevom katlogu iz 1973 godine navedeni su motori LDA 450 , 451 ,i LDAL80 i u njemu pise da je na sva tri motora zazor ventila isti. motori 450i451 imaju454cm3 aLDAL80 402cm3 i LDA510 510cm3 i za sve motore su tolerancije i zazori isti. Neznam druze odakle ti podatak za tako veliki zazor ventila,ja sam prilicno sklopio tih motora i svi rade dugo i bez problema.
Nema potrebe za ubedjivanje to je katalog u njemu tako pise ali ja imam radionicki prirucnik gde pise da se fabricki steluje na 0.20 a na prvom servisu da zazor ventila ovlasteni servis treba da steluje na ove zazore koje sam i napisao u predhodnoj poruci.
 
Odg: Motokultivatori

milanristicks je napisao(la):
Okej druze dali je taj prirucnik nas domaci ili italijan
Ja sam ga preko veze dobio u ovlastenom servisu DMB motora u zvorniku i fotokopiro inace je na nasem jeziku a odakle su oni dobili to neznam dali je to nekad bilo na italijanskom ili ne neznam:posto je nasa fabrika sklapala te motore smatra daje autentican.
 
Odg: Motokultivatori

Pozdrav"

Imam motokultivator IMT 506, vec nekih 12_13 godina.
Prezadovoljan sam sa njim, do prosle godine je odrzavao oko 60 ari plastenika, i jos onako usput
voca, baste,,,,,, :ppozdrav:

Nema ga boljeg. :D
 
Odg: Motokultivatori

pozdrav

ja imam imt 506 i prezadovoljan sam, star je skoro 20 godina i jedini problem koji sam imao je taj sto je magnet oslabio i nije hteo da pali, ali to je reseno i radi savrseno. Uz njega od prikljucaka imam spartac, prikolicu, kosacicu uz koju idu mali tockovi za kosnju.
 
Odg: Motokultivatori

Imam voćnjak šlive, površine posle proširenja oko 3000 m2, do sada sam sve postizao MTD kosačicom i Viledžer leđnim atomizerom, ali treba da kupim motokultivator, pošto nemam dovoljno novca za novi traktor ( na sajmu sam video hrvatski traktor Tuber 40 i IMT 556, ali to su "skupe" mašine ), ostaje mi samo misterija da li da kupim IMT 533 ili novi motikultivator, ako mi neko može pomoći !
 
Odg: Motokultivatori

Ja mogu samo da ti skrenem paznju... Ako kupujes IMT-ov novi traktor, ili neko drugi ako uzima, neka obrati paznju na boju motora. Mozda zvuci smesno, ali.... Motore farbaju u crno iz razloga da se ne bi videlo ulje koje curi na sve strane. :kisa: Inf. je proverena... Eto, mozda sam ti malo pomogao oko odabira. :cao:
 
Odg: Motokultivatori

evo i mog traktorcica :D
29wthmd.jpg
 
Odg: Motokultivatori

Ja sam imao nov 507 dizel sa rudjerini motorm svi imaju problem sa kvacilom nikad nisi siguran dali staje ili ne, zatim mlogo jetezak za drzanje pri freziranju konstrukciski lose resen Italijani su zakon jednom rukom moyes da upravljas . Rvao sam se snjime 15 godina i na kraju sam ga prodao.
 
Odg: Motokultivatori

Ja sam danas rasklopio mog labina la 300 tj. što bi rekli imt 507 četvorotaktni benzinac.Gde ima da se kupe komletni motori,karburatori i ostalo za njih.Zna li se bar okvirno koliko bi bila generalna za takav motor?
 
Odg: Motokultivatori

Da li ti je bitno gde se nalaze delovi ili hoćeš negde u svom regionu? I da li hoćeš da ti servis isto tako bude negde u blizini ili možeš da dobaciš do Beograda?
 
Odg: Motokultivatori

Danas sam odneo motor u ZR na generalku.To je prodavnica i olašćeni IMT-MIO servis.Okvirna cena pune generalne je oko 15000dinara stim da za delove garantuju da nisu kinezi+ nov karburator oko 4000dinara.
A ja celo popodne šmirglao ostatak kultivatora i frezu tako da mu čim sunce sine sledi farbanje.
 
Odg: Motokultivatori

Mr.X je napisao(la):
Ok! Super je cena! Samo se pazi da nisu Kineski delovi. Ako ti bude trebalo paljenje. Javi se... Imam modul elektronskog paljenja. Izbacis sve.... Platine, kondenzator, bobinu i stavis samo modul. Eo pogledaj http://www.vecignitions.com/data/english/mv1.html imam i za novi model 507
http://www.vecignitions.com/data/english/iv300.html
Na mom je to sa el. paljenjem odrađeno pre par godina tj. čim su platine počele da često lepe.
 
Nazad
Vrh