Ulje za motokultivator

Odg: Motokultivatori

satabopz je napisao(la):
Kome treba uputstvo za imt 506 neka stavi svoj imejl proslediću.
Meni se javlja isti problem sa pucanjem, ukoliko nije problem i meni bi odgovaralo uputsvo za 506, unapred hvala, mail: bmetalac@gmail.com
 
Odg: Motokultivatori

Sto ne uploadujes na rapidshare pa postavi link u temi pa nek skida kome treba! A link cemo ubaciti medju teh. dokumentaciju pa nek ima ako nekom kasnije jos zatreba!
 
Odg: Motokultivatori

ima li nekog kome bih poslao na cd skeniranu knjigu o MK-IMT-506,pa da se to postavi na net.
 
Odg: Motokultivatori

Evo jedan mali ;)


Motor je sitan 20ks :blackeye , ovo je težina samo motora :roll:


Brzina ima kao i većina imt-a, ide 15tak km/h, dizel motor, vodeno hlađenje, alnaser...



Šta reć?

ps
Nije moj, ja sam ga samo išao zalit :mrgreen: da što duže radi...
 
Odg: Motokultivatori

Pozdrav svima,
imam motokultivator gorenje muta sa mottorom lombardini LA300. imam nekih problema sa njim. Kako najsigrnije odrediti da li je motor poderan(mislim na cilindar)?? Trenutno sam mu skinio "glavu" i koliko vidim ima "lufta" između klipa i cilindra jer se klip pomjera kada ga rukom diram, da li je to u redu?? da li ima iko ko zna malo vise o ovim motorima??
 
Odg: Motokultivatori

to sto klip ima malo lufta to ne znaci puno jer i mora imati . nego vadi klip napolje i vidi karike kako ulezu u cilindar on ako je dobar mora da ima dobru kompresiju inace nece da pali pogotovo kad je vruc
 
Odg: Motokultivatori

Ovaj neće da pali nikako. Ugasio se tokom rada na njivi, i vise nije htio da upali. Mislio sam da je elektrika, ali svječica baca kvalitetnu iskru. Ostaje ubrizgavanje ili kompresija. Ubrizgavanje sam provjerio tako što sam nasuo malo goriva u prostor za sagorijevanje te pokusao upaliti, naravno bez uspjeha. Moj zakljucak je kompresija. e sad, karike sam mijenjao prije 2 god. Zato sumnjam na istrošenost cilindra. Da li sam upravu? da li ima neko jos kvalitetnih prijedloga? i da li neko ima teničke karakteristike ovog motora da mi posalje ili nei link da skinem? ja sam sve pretrazio na google ali nisam uspio naci.
 
Odg: Motokultivatori

ima nesto malo strugotina sa jedne strane, ali nista veliko...
 
Odg: Motokultivatori

selo_veselo je napisao(la):
Ubrizgavanje sam provjerio tako što sam nasuo malo goriva u prostor za sagorijevanje te pokusao upaliti, naravno bez uspjeha.
Greska!
malo benzina se liva u grlo gde je stojao karburator :cao:
 
Odg: Motokultivatori

može u u otvor za svećice da se sipa benzin , da nije pomereno paljenje . Jer cilindar neće da se istroši tek od jednom , čak i da pukne karika on treba da pali , ali neće imati snage ...
 
Odg: Motokultivatori

u otvor svecice sipaj vrlo malo benzina. ako si ulio, onako, pustio ruku, onda nema sanse, jednostavno u cilindru nema dovoljno vazduha da bi smesa planula. sto rece kiki, mozda se paljenje pomerilo.
 
Odg: Motokultivatori

geza je napisao(la):
ako se ugasio u radu pogledaj da nije otkinuo kajlu na zamajcu

Kajlu na zamajcu neće da odkine ako je konus dobar . Jer položaj zamajca drži konus , a ne kajla ona je samo vodilja pri montaži . Ako je konus loš džaba kajla .
 
Odg: Motokultivatori

Tako je, meni je na motoru pokidana kajla vec 3 godine, i kad stavljam magnet pazim kako ga stavim i radi i bez kajle...
 
Odg: Motokultivatori

slazem se ja da je to vodilja ali ti tipovi motora odmah kidaju kajlu cim malo zablokiraju . to je sigurnosni sistem da ne bi iskrivio radilicu . a lakse mu je sve da proveri nego odmah generalka i jeftinije
 
Odg: Motokultivatori

Iskrivio radilicu ? ? To još nisam znao da postoji tako nešto , kad zablokira da krivi radilicu . Objasni malo to .
 
Odg: Motokultivatori

nista nije zablokirano, niti je kajla pukla. skino sam motor i rastavio.. dvije stvari su bile: prva da je isisni ventil bio "podignut" za 3mm pa je tu gubio kompresiju , a druga stvar je bila što su se šerafi kojim se steže"glava motora "povukli" iz ležišta(tačnije 3 šarafa) tako da 3 šarafa nisu držala glavu motora te je u svakom slučaju totalno izgubio kompresiju.. prvi problem sam rijesio a drugi cekam da mi majstor bravar to rijesi u toku sedmice...nadam se da ce sad biti u redu.. pitanje za sve: da li neko ima nacrte tj. tehnicku dokumenatciju za ovaj motor?? ja stvarno nisam nigdej mogao da nadjem na internetu a bas me to interesuje...
 
Nazad
Vrh