Ulje za motokultivator

Nije problem,samo mi recite koje da kupim?Ovaj motor ima 4 meseca starosti i 700 radnih sati,a 2 puta je menjano ulje u njemu.Ja sam ga kupio i sada hocu da mu zamanim ulje i da vodim evidenciju.Unapred hvala.:ppozdrav:
 
ljudi bre jer radite vi sa tim masinama djate neke slike ili nesto,ja trenutno kuburim sa hondom sa spanerom jer je vec prethono imao malo lufta a sad se raspao skroz :D ai bogami bilo mu je vreme :Dprevrtio je kod mene vala dosta :D :D :D tako da moram to ovih dana da opravim jer je potrebam :D pa sad videcemo sta moze da se izkombinuje a da funkcionise....
hoces da ti dam sliku kako sam preradio ja na hondi f600 sa kipor motorom. vise nemam problema ,a na f 400 je jos mnogo lakse preraditi i super funkcionise.
 
ja u moj kipor sipam lukoil avangard 10w40, posto vecinom dosta radim ipo vrucini leti. mala je razlika izmedju 10w30 i 10w40. 10w40 je predvidjen da se koristi do +40 spoljasnjih temperatura a 10w30 do +30 stepeni .tako da neces pogresiti bilo koje da naspes @ malaksalo
 
Poz.imam imt 506 i mali problem. Kad stisnem kvacilo i ubacim u brzinu on odmah IDE ikad stisnem ponovo on vrti frezu Kao da ne odvaja . Ako neko nešto zna molio bi da mi pomogne.
 
Pozdrav svima, imam motokultivator imt 414 i interesuje me koliko ulja i koje ide u mjenjac? Nemam mjerac ulja i ne mogu da ga pronadjem nigdje u prodavnicama pa tako ne mogu da izmjerim nivo ulja u mjenjacu.Ako neko zna kako da izmjerim ili koja kolicina ide u mjenjac, bicu mu zahvalan!
Hvala!
 
Pozdrav svima, imam motokultivator imt 414 i interesuje me koliko ulja i koje ide u mjenjac? Nemam mjerac ulja i ne mogu da ga pronadjem nigdje u prodavnicama pa tako ne mogu da izmjerim nivo ulja u mjenjacu.Ako neko zna kako da izmjerim ili koja kolicina ide u mjenjac, bicu mu zahvalan!
Hvala!
Ako se ne varam situacija je ista kao na imt 506. Nema mjeraca, pa se mjerenje vrsi guranjem prsta u otvor za dosipanje. Ulja ne znam koliko ide, trebalo bi da bude u upustvu za upotrebu. Ja kod sebe naspem skoro p do vrha, jer mi curi na izlaznom vratilu.
 
Зна ли неко које уље се сипа доле у пренос где је осовина, зупчаници и колико треба да сипам уља? Имам кући за мењаче уље може ли то? Данас случајно одврнем тај отвор кључ 10 кад оно суво.

И колико се уља сипа горе за мотор. Колико год да сипам никад краја, данас налио бар 3 деца а може још, јел да сипам до врха па кад почне преливати то је то? Имам АГРИА 200 мотокопачицу.
 
Pozdrav čoveci. Zanima me par stvari vezane za imt509 kad se i na kolko se koje ulje menja? Takodje me zanima da li se stavlja mast za podmazivanje u onom prenosu izmedju kose i kultivatora?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ga preko veze dobio u ovlastenom servisu DMB motora u zvorniku i fotokopiro inace je na nasem jeziku a odakle su oni dobili to neznam dali je to nekad bilo na italijanskom ili ne neznam:posto je nasa fabrika sklapala te motore smatra daje autentican.
pozdrav,da nemas prirucnik za dmb 8,motor 6ld 360
 
Dakle problem jeste bio u ulju. Sipao sam SAE 80 i sada ne samo što kvačilo odvaja i po hladnom vremenu, nego freza lakše (tj. uz manje opterećenje motora) izlazi uzbrdo u trećoj.
Koje si tacno ulje sipao,tacan naziv,i kako se pokazalo,nema nekih ostecenja vremenom zbog EP aditiva.To je najgore jer se ne mogu naci danas bez EP aditiva.
Hvala na brzom odgovoru.
 
Nazad
Vrh