Ulje za motokultivator

e pa znas kako honda ti je jako zahvalna masina uz malo odrzavanja,i lepog rada snjim ona ce ti sluziti veoma dobro....delove mozes naci u svakoj prodavnici delova za motocikle i vodene pumpe.itd.ai delovi za motor ti nisu nesto potrebni jedino svecica mozda godisnje 1 da zamenis,i ulje da menjas redovno,a onaj prenos preko kajsa ne proklizava,ako koristis za lake poslove :transport,spartanje,kosenje,itd.ali ako planiraas da freziras sa vucnom frezom onda ce malo biti problema sa kajsevima,koji su loseg kvaliteta,i tako kostaju ti oko 200-500 din ali sve u svemusu istog kvaliteta,e sad ova cena nije velika,sve zavisi sta imas od prikljucaka,i u kakvom su stanju prikljuci i masina naravno pogledaj nekoliko stranica prethodno da vidis kako moze lepo da se sredi takva masina. :DDDDi ako ti bude nesto potrebno od pomoci i saveta onda pitaj slobodno..posto ja radim sa takvom masino vec 4 godine i hvala bogu zadovoljan sam sa njim jako...:Dpozzz sretna kupovina...!!!
 
Dečki molio bih vas za savjet i naravno mišljenje o motoru Lombardini LA350. Da li je tko od vas imao LA350 motor, ima li kakvih prednosti ili nedostataka na sprema LA300.
Navedeni motor bih stavio na Gorenje Mutu. Kakvo je vaše mišljenje o tome??

Hvala unaprijed!
 
kintaro,znas sta ja se nerazumem u lombardinia,znam da je cale ima 1 od 8 ks bezinac i bio je neprevazidjen,taj je odradio umesto 10 drugih,i da je bio jako dobar kvarova nije ima nikad sto se motora tice.aostalo neznam....tako da sve u svemu cim je lombardini znaci da je dobar....:DDDDdalje ti neboh znao nista reci konkretno..:D
 
Bilo je manjih problema sa rucicom gasa i zupčastim kaišem zamena je sve rešila, sve ostalo radi odilčno, za sada sam zadovoljan sa mojom F620, još da nađem negde vučnu frezu, napravim stranice na prikolici i rešio sam sve.
 
hehe pa dobro to se desava,meni je pre neki dan izpala masina iz autoprikolice raspala se na 300 delova,pa sam imao cceo dan sta da radim..dok sam ga opravio,ali sve u svemu sad radi kako treba :DDD
 
Imam motokultivator sa motorom ACME-ALN330WB. Troši ulje,dimi na auspuh,ima dobru kompresiju dobro pali iz prve.Dali neko zna zbog čega troši ulje.

---------- Poruka napisana 30-03-12 u 22:45 ---------- Prethodna poruka je 28-03-12 at 23:25 ----------

Ljudi ima li nekog na forumu.
 
e matke pa ja radim baste po selu sa frezom i sad sam usavrsio sistem transporta freze po selu,nateram ga na auto prikolicu i kolima brze stignem sa jednog kraja sela na drugi,msm brze stignem gde treba,i ja budala obilazio traktor koji nosio drljacu,i kako sam ga obilazio sisao malo sa asfalta,i poceo da mi trucka i auto i prikolica,i ispade napolje,slomili se nosaci motora,i malo se iskrivio volan,i filter za vazduh,pa sam sve to opravljao nekoliko sati,ali sve u svemu sutra dan je picio od ujutru do uvece, :D odradio je svoje za taj dan bilo je dosta i njemu ai bogami meni :D
 
Imam motokultivator sa motorom ACME-ALN330WB. Troši ulje,dimi na auspuh,ima dobru kompresiju dobro pali iz prve.Dali neko zna zbog čega troši ulje.

---------- Poruka napisana 30-03-12 u 22:45 ---------- Prethodna poruka je 28-03-12 at 23:25 ----------

Ljudi ima li nekog na forumu.
uljna karika ti loša ali kad otvoriš da menjaš najbolje sve zameni.Ako mnogo izbacuje može se desiti i da je pukla.Svojevremeno sam imao sa kultivatorom nesvakadisnje ponašanje dešavalo se svašta zalepe karike i nemože da upali nema kompresiju.A kad strada uljna karika može biti i opasno.Ko se ne snadje u prevozu može poginuti sa njim.Kad se voziduze vreme sa ler gasom(malim gasom) ulje se taloži u glavu motora i kad se upali motor hoće da eksplodira koliko jako radi a nemože se ugasiti na leptirici dok ne potrosi ulje može samo da te spase gašenje u brzini najvećoj pod kočnicom.Bolje je na vreme zamenite.Dok radi sa velikim gasom ne primećuje se ništa sagori ali na malom gasu je opasno.
 
Imam komentar na predhodne postove oko potrošnje ulj.
Ako je uljna karika loša, po mome mišljenju, ne dolazi do potrošnje ulja već dolazi do slabijeg podmazivanja cilindra. Prije će biti da su loše kompresione karike, jer kada su one loše dolazi do potrošnje ulja, mada može da bude i nešto drugo. Da li motor ima ventile ili je u pitanju dvotaktni motor?
 
Poslednja izmena:
Ima ventile-četvorotaktni.
ako mu je kompresija dobra onda su najvjerovatnije vođice ili gumice ventila.

---------- Poruka napisana u 20:47 ---------- Prethodna poruka je at 20:45 ----------



---------- Poruka napisana u 20:49 ---------- Prethodna poruka je at 20:47 ----------


Momci, potrebna mi je pomoć.
Naime, prije nekih godinu dana u Bosni sam preko interneta našao vučnu frezu za hondu ali na njoj nije bilo ovog prenosa sa motora-menjača na frezu. Kako se taj dio naziva i gdje bi ser mogao nabaviti?
 
Pregledao sam nekoliko tema ali nisam mogao da nadjem koje ulje se sipa u dizel motor motokultivatora? Motor (Kipor) je nov i razradjujemo ga.
 
Momci, potrebna mi je pomoć.
Naime, prije nekih godinu dana u Bosni sam preko interneta našao vučnu frezu za hondu ali na njoj nije bilo ovog prenosa sa motora-menjača na frezu. Kako se taj dio naziva i gdje bi se mogao nabaviti?
 
Imam komentar na predhodne postove oko potrošnje ulj.
Ako je uljna karika loša, po mome mišljenju, ne dolazi do potrošnje ulja već dolazi do slabijeg podmazivanja cilindra. Prije će biti da su loše kompresione karike, jer kada su one loše dolazi do potrošnje ulja, mada može da bude i nešto drugo. Da li motor ima ventile ili je u pitanju dvotaktni motor?
definitivno je uljna karika prva od dna propusta ulje iz motora u glavu i sagoreva ako sumnjaš u moje reči ostavi ga sat vremena na veoma malom ler gasu mora početi da kaplje iz auspuha ulje:Sa uljnom karikom ima još jedna koja je brisajuća verovatno su obe loše.Kompresiona karika kad je slaba odma se poznaje može ga dete upaliti nema kompresije
 
Momci, potrebna mi je pomoć.
Naime, prije nekih godinu dana u Bosni sam preko interneta našao vučnu frezu za hondu ali na njoj nije bilo ovog prenosa sa motora-menjača na frezu. Kako se taj dio naziva i gdje bi se mogao nabaviti?
 
Nazad
Vrh