Ulje za motokultivator

Odg: Motokultivatori

Pozdrav ljudi.Ja vec cetiri godine ima imt 506 i odlicno me sluzi,pre par dana sam kupio labin mundijal ali bez motora i tockova,znaci menjac i frezu.Sad me interesuje da li mi neko moze objasniti kako se rukuje njim tj.da li se kardan moze iskljucivati i ukljucivati po potrebi.Potreban mi mot za njega i tockovi,pa ako moze neko da mi preporuci koji motor da kupim za njega.Hvala za odg za ovako komplikovano pitanje.Na njega ide fabricki mot od 8 ks.
 
Odg: Motokultivatori

mirkan je napisao(la):
Pozdrav ljudi.Ja vec cetiri godine ima imt 506 i odlicno me sluzi,pre par dana sam kupio labin mundijal ali bez motora i tockova,znaci menjac i frezu.Sad me interesuje da li mi neko moze objasniti kako se rukuje njim tj.da li se kardan moze iskljucivati i ukljucivati po potrebi.Potreban mi mot za njega i tockovi,pa ako moze neko da mi preporuci koji motor da kupim za njega.Hvala za odg za ovako komplikovano pitanje.Na njega ide fabricki mot od 8 ks.

Evo gore u prethodnim postovima imaš ugrađen dizel motor.Naravno da se kardan isključuje.
 
Odg: Motokultivatori

E hvala momci za pohvale da znate samo koliko je tu bilo komplikacija,oko rasklapanja,bilo je udri potegni jer ovo nije bilo rasklapano,od kako je izasao iz fabrike,da ste samo videli koliko je zuljeva bio na rukama, od smirglanja, :D,uh otpadose nam prsti posto sam sa drugarima radio taj deo,i bilo je dosta utrosene smirgle.. :D.....meni je ovo prvi motokultivator,a i veoma sam zadovoljan sa njim :D,zato je i zasluzio da se dotera malo....pa sam i sam srecan nisam mislio da ce ovako da izgleda kad se sklopi.... :D evo jos koja slika sa finalne dorade to sam mu jos danas odradio. :D
Cisto da bude uocljivo...
1e6yo6.jpg

2zz6s6f.jpg

mislim da je dobro neznam voleo bih vas komentar da cujem:haha: :D :D :D :D :D
 
Odg: Motokultivatori

cao svima imam frezu labim progres 14ks i izuzetno sam zadovoljan,interesuje me da li neko od vas zna gde se u srbiji moze kupiti nova freza goldoni i koja joj je cena,naravno od 14ks,posto imam licenciran motor(mislim na labin), red je da probam da kupim original :haha:,svaka informacija je pozeljna,hvala u napred :ppozdrav:
 
Odg: Motokultivatori

Guglaj malo i naćeš sam.Ali kada budeš video cene mislim da će ti biti bolje da uz subvenciju kupiš nov IMT 539 :D
 
Odg: Motokultivatori

ako tako stvari stoje DIKLOFEN da ja pored tebe popijem i jedan aspirin i brufen za svaki slucaj :haha: :haha: :haha:pa tek da gledam,sala,nesto sam video neku cifru oko 2800-3000evra ali ne znam gde pa reko da proverim mozda neko zna nesto pouzdanije,nasao sam firmu savic iz smedereva ali na postojeci br nikog nema, :D
 
Odg: Motokultivatori

Pozdrav.Ja imam hondu F-42 stara 31 godinu. Sipas benzin povuces saug i pali ko mina ::svaka cast::
Koristim iskljucivo frezu i veoma sam zadovoljan.
Samo jos auspuh da namestim, progoreo pa ubi u plasteniku
 
I meni treba uputstvo za upotrebu za IMT 506 sx
Post je spojen: [time]1298024570[/time]
_________________________________________________
i meni treba uputstvo za IMT 506sx meil ivankv81@gmail.com
 
E momci bice slika od remontovanja freze...to je dobilo farbu skoro.pa reko da satvim neke slike samo mi je jos problem oko nozeva,neznam gde bih mogao nabavit nove ako neko zna mogo bi da mi da neku informaciju :D :D hvala unapred
 
Pozdrav drugari. Pre neki dan sam kupio 506-icu i uclanio se u klub bildera desne ruke :bravo:. Salu na stranu, masina je u solidnom stanju,kompresija je dobra,ali tesko pali. Kada upali,dimi kao lokomotiva (beo dim) svecica je cadjava. Problem je sto radi na velikom broju obrtaja.(urla). Proverio sam siber(radi).Plovak otvara i zatvara(ima napajanje gorivom),medjutim sa ler diznom nista ne mogu dobiti,adi na velikom broju obrtaja.Smesom takodje.Proverio sam filter,usisna creva.Sve je ok.tu ne vuce fals vazduh..E, sad, sa motokomplikatorima nemam iskustva,ali sam imao tomos automatik dugo godina i iskustva iz koriscenja istog mi verovatno mogu koristiti..Da li je neko imao slican problem? Lose je vreme,pa nemam volje da rasturam masinu,cenim da su semerinzi na radilici losi,otud vuce fals vazduh. Dajte neki savet...
Umalo da zaboravim..Uz frezu sa dobio i plug,ali nema tegova,a koliko vidim,plug bez njih je neupotrebljiv. Da li je neko pokusao da napravi iste i od cega,a ako neko zna gde mogu da se kupe originalni neka napise :osmeh:
Post je spojen: [time]понедељак, 21. фебруар 2011. 13:39:32 CST[/time]
_________________________________________________
Jedna ispravka. Sa podesavanjem ler gasa(sraf),a ne ler diznom kako sam napisao,nista ne dobijam.Ler dizna je OK. Motor se cuje da radi na drugom kraju sela. Mogu malo da dodam gasa na sajli,ali manje nikako.Dzabe sto je siber na minimumu.Cepa skoro pun gas. Definitivno vuce fals..Molim za iskustva
 
E pa momci ja sam resio da ove zime sredim i frezu ne samo masinu a evo par slika kako je to sve izgledalo :D
ovako je izgledala pre nesto mi je prosla kroz ruka :D
2iiyb5v.jpg

evo vec sa malo osnovne boje
1zm1shg.jpg

iciusm.jpg

2465cgo.jpg

a evo i sa malo crvene farbe
n5mv4y.jpg

2eedcmw.jpg

a svi stari srafovi bivaju zamenjeni novima :D
2lihjyv.jpg

r926v4.jpg

20gh4k7.jpg

pa ja mislim da ce biti dobro :D :D :D.
nego da vas pitam jer idu isti nozevi za vucnu frezu i za onu mesto tockova? tu sam u rebusu,pa ako biste mogli da mi pojasnite malo :D
ocu kupiti nove,pa svi mi traze uzorak :sta: ali ako su isti da neskidam dzabe pa da ih vucem po dzepovima u sred vasara :D hvala unapred :D :D :D
 
Haha :D da si malo bliže došao bi to da pogledam, zaista svaka čast, da li si sve sam radio, mislim i na motokultivator ? ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh