Chat u ovčarstvu i kozarstvu 2

E znaci idemo dalje! Da nam se ovako pune i novcanici kao cet!:osmeh: A ujedno da vas i pitam, kad se najranije smiju sisati jagnjad, tj smiju li recimo u maju? Da mi se ne desava vise ovo da od vrucine mrsave.
 
svu sam jagnjad danas osisao_Od sad cu ih sisati krajem aprila, ili pocetkom maja. A ovce krajem marta.

---------- Poruka napisana u 21:18 ---------- Prethodna poruka je at 14:17 ----------

Sutra ona ovca sto je imala proliv ide na klanje, nema joj pomoci. Kupiti je nece niko, a samo se sve vise susi, tj mrsavi. Ali sto se kaze, ne lezi vraze, opet me nesto zaje*ava! Ovca sto je zimus imala sugu, postavljao sam njene slike, od juce kaslje i nije joj izmet u brabonjcima, vec je zgrudvan. Pa mislim da ima neke parazite, mozda da joj vermitan dam? Dao sam mislim u februaru svim ovcama to.Ali su neke od njih izbacile po koji komadic tablete. Pa da li bih smio da im opet svima ponovim tretman vermitanom?

---------- Poruka napisana 05-07-12 u 11:08 ---------- Prethodna poruka je 04-07-12 at 21:18 ----------

jutros je ona ovca sto je bila odredjena za klanje zaklana. I vec skuvana, pa kad se ohladi ide u vrecice za klopu za psa. Finog je mesa imala, cak se i ovaj covjek sto ju jew zaklao i spremio iznenadio. Butovii i plecke mesnate bas. Ali posto je bila onakva kakva je i i jetra joj je bila losija. Tj imala je zelenskaste tecnosti u sebi ne bih ju htio jesti. Tako da ce pas biti bas kvalitetno hranjen neko duze vrijeme!:osmeh:
 
Pozdrav svim ovcarima, dok sam bio mladji imao sam najvise 35kom izdavao sam na cuvanje. Sad u zadnje vreme imam 7 kom stalno su kodkuce lepe ,velike ,debele, ali nemam ovna.Dok su bile u coporu nije bilo problema jer su ga drugi imali.Sad mi nudi jedan covek koji ima viska ovna da mi da da bude sa ovcama fraj, samo da ga hranim.Pitam ja Vas iskusnije dali vredi sad doneti ovna pa hraniti ko zna dokle hoce li se mrkati ovce sad ovako vansezonski posto on namerava da mi ga uzme najesen za sezonu
mrkanja lepo uhranjenog.Nebi mi bilo zao da ga uhranim samo da mi izmrce ovce.:ppozdrav:
 
@kristal to je fer ponuda da mu hranis ovna za parenje a parice se sigurno do septembra posto je sezona vec pocela a ovce su ti uhranjene
@zarius
ponovi vermitan svakako a ne fali nista kad je izmet zgruvan
 
Danas stigo jecam,jel ga vi koristite u ishrani ovaca/koza? :)
50fsi1.jpg
 
Ovan bergamo ce sigurno biti uporan i omrkati ako ne sve onda vecinu ovaca ali kad ubacis ovna u ovce pocni davati jecam ili zob svaki dan 300-400 grama dnevno po ovci i imaces bolje rezultate
 
E entuzijasta i do rase ima nesto plodnije rase su uvjek bolje u parenju da je ubacio cigaju npr. bila bi druga stvar uvjerio sam se na sopstvenom prijemjru i primjeru komsija ali vrijeme ce pokazati najbolje
 
da li smeta ovaca ako jedu mokru ukosenu travu, ili ako rosa padne na istu? Jer kada padne preko noci kisa na travu koju sam ukosio sta da radim onda sa njom. Kod mene jedu, jer nekad od posla ne stignem da im ukosim taj dan, pa ,moram ujutro. Slabo jedu ako provene, pa dosta bacam. Skorosvaki dan idu na pasu, ali im dajem i kosenu travu. Uopste nece da pasu ovih dana kad je vrucina, samo budu u hladu.
 
Nazad
Vrh