Chat u ovčarstvu i kozarstvu 2

Serbanac ostvorena je tema "chet u ovcarstvu 2" jel je predhodni popunjen verovatno zbog opterecenja. :off_topic:
 
Ako ima trave pustaj na pašu rano ujutro pre 5sati. I popodne kad zahladi pa do mraka. Nema potrebe da im kosiš.
 
ma soumi ekonomista mora da racuna da li je bolje da se bavi svinjarstvom,prasici su do 300 din vec duze vreme:):)
 
Samo se vi zaj******te sa šoumijem.On raducka kod Dačića na ekonomiji, možda će da dobije neko ministarstvo.
 
Poslednja izmena:
Hahaha,bio somi prekljuce kod mene dosao nekim motorcetom i kad je krenuo nije mogao da upali,morao taxijem da se vraca,propao je ko m*** kroz iscepane gace. :haha: Vojvodo prebacuj ovo u chet. :)
 
Kazu da su elektricni vodovi napravili pozar jer je stala vecinom bila drvene konstrukcije i bale sijena koje su gorele kao benzin inace brat od tog komsije je moj kum policijajac kaze da je pozar izbio nakon muze i kada su krave istjerane na pasu sva sreca traktor je izvucen dok je sve ostalo za pola sata izgorelo

---------- Poruka napisana u 13:41 ---------- Prethodna poruka je at 13:37 ----------

Пожар прогутао фарму

---------- Poruka napisana u 13:45 ---------- Prethodna poruka je at 13:41 ----------

eto i snimak sa terena
 
za par minuta sve izgori, hvala Bogu da je stoka spasena i traktor! Uzas, sta sad da covjek uradi, ako nema u steku dosta para eto velikog problema! Danas vidio kako izgleda stala kod covjeka (jednog od najvecih nakupaca stoke kod nas) . Uslovi su za stoku ideal ideala. Za dvije stale je iskesirao 150 000 KM. A pored stale je uredjen travnati teren kao park, sa ukrasnim drvecem. Nevjerovatno, uredno, cisto, ma extra!
 
Danas vidio kako izgleda stala kod covjeka (jednog od najvecih nakupaca stoke kod nas) . Uslovi su za stoku ideal ideala. Za dvije stale je iskesirao 150 000 KM. A pored stale je uredjen travnati teren kao park, sa ukrasnim drvecem. Nevjerovatno, uredno, cisto, ma extra![/QUOTE]

Eeeeeeeee nakupci,retki su proizvodjaci koji uloze u stalu 75000 evra.Ne cudi me da ima i golf teren.To ti je bolest naseg doba,samo trgovci i spekulanti uspevaju.Sve trreba vratiti na komunizam,kad ce ovaj sto mu je izgorala stala da ulozi tolke pare,vidis da mu je sve bilo od okoraka
 
Danas vidio kako izgleda stala kod covjeka (jednog od najvecih nakupaca stoke kod nas) . Uslovi su za stoku ideal ideala. Za dvije stale je iskesirao 150 000 KM. A pored stale je uredjen travnati teren kao park, sa ukrasnim drvecem. Nevjerovatno, uredno, cisto, ma extra!

Eeeeeeeee nakupci,retki su proizvodjaci koji uloze u stalu 75000 evra.Ne cudi me da ima i golf teren.To ti je bolest naseg doba,samo trgovci i spekulanti uspevaju.Sve trreba vratiti na komunizam[/QUOTE]
jel kolhoz ili solhoz il možda radna zadruga? Nema od tog posla ništa jer nago ostrvo nije više u funkciji.
 
stala jeste bila skromna nema sta ostale su samo cijevi gdje su se krave vezale i metalni stubovi koji su nosili grede krovna konstrukcija od bora ispod krova borovi okorci okolo opsiveno brodsim podom i najlon ali sto je najgore nemas vise ni to ostalo samo laktofris zidana prostorija gdje mlijeko ali sva sreca traktor belarus jedan on najnovijih modela mada i ovaj covjek je bio u dugovima ovo ga je bas unesrecilo
 
Pa eto, ovi sto sam danas bio kod njih su bogati da ni sami ne znaju koliko para imaju.A uzgajaju po 400 bikova za klanje, a naravno i nakupci su uz to.A nesreca ce uvijek na onog ko nema para i ko se bori da prezivi!
 
Tu je Somi,pozdrav kolege,samo mnogo posla,a nikako net da prebaci na farmu,da poskidam letinu pa ce se cujemo,stado je dobro,sve ide kako treba.Ima li neko pojma ko prodaje elektricne mreze za ovce 1,2m visine kod nas?Psenica je dala 83-84 dzaka sa manje od 70 ari,ovas ce biti dobar ima ga 1,3-1,4m u visini i klas ko grozd,nikad takav nije bio ima malo polego na par mesta,al beznacajno,kukuruz postavljam sliku da vidite cudo,5 jula odseca i pustio metlice,seno (mesavina) sam uhvatio extra,visak prodo na farmu,meni ostavio 500 bala i opet bice i druge trave,tako da sam do sledecg leta miran,baliro sam nesto ovsa i grahorice70 bala,i ciste lucerke 100,tako da ce ovcice uzivati zimus.Materijal sam kupio za objekat al nikako da pocnem,te posao,te vrucine,bice i to valjda,da spremim ovcicama hrane pa cu lako,na pasi su,uzivaju,pusticu i te slike za neki dan.
 
Tu je Somi,pozdrav kolege,,ovas ce biti dobar ima ga 1,3-1,4m u visini i klas ko grozd,nikad takav nije bio ima malo polego na par mesta,al beznacajno,


I Kod mene je jako dobar al poleglo jedno 15%(al nekako cudno nije povaljan skroz vec nesto na pola),preterao sam sa kolicinom semena,jer sam sejao prvi put pa reko nece nici kako treba.
 
Nazad
Vrh