Chat u ovčarstvu i kozarstvu 2

Ogradio sam ja deo pašnjaka, nisam nešto oduševljen, mekana je žica, hoće ovce da provlače glavu i da podvlače ispod
 
Danas stigli jaganjci koje sam cekao da vidim. Svrljiska pramenka oplemenjena W ovnom. Na cerku smo pustili Texel ovna, pa da vidimo sta ce biti kad malo stasaju. Inace od dve ovce 5 jagnjadi. Jedino se malo teze jagnjile, krupne glave imaju na Texel-a.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Moraju da odlično napreduju.
Imao prilike da vidim na slici jagnjad od oca tovnog ovna i majka čista pramenka. Jagnjad okrugla i odlično su napredovala.
 
Dzabe sve kad je pola ljudi prodalo ovce, tako i za bikove idu po selima traze misle imaju ljudi bikove. Moje pocelo polako da se jagnje, mada i ne ocekujem nesto ove godine.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
W, Ile de France? Ja sam samo mesanke ostavio, svrljiska pramenka sa W ovnom, a ima i na francuza.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
W, Ile de France? Ja sam samo mesanke ostavio, svrljiska pramenka sa W ovnom, a ima i na francuza.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

Imam 4 w i w ovna. Imam jednu ile de f i na nju sam pustio w ovna (kazu da su takvi jaganjci bombe).
Dalje, imam 2 cerke iz braka od w-w i na njih sam pustio romanovca. Radi probe. (Posto je prvo parenje, neka budu manji jaganjci da bi se lakse ojagnjile).
I imam jednog malog ile de f koga cu da pustim na sve ove kad zakoljem w ovna (mislim da je prebacio 120-bice gomila mesa).
A posebno imam 15rom i na njih rom ovna.
Mislim da sam nabrojao sve…
Imam to i na yt:


A da, i pustio sam w ovna na 1 rom, da vidim sta ce tu da bude.

 
Chobanin lakse jagnjenje zavisi mnogo i od ovna. Imao sam jednog ovna od Dobrokesa, malo veće glava, većina jsgnjenja trazila pomoć pri jagnjenju. Posle sam ozbiljno pazio pri kupovini ovna da ima uže čelo, jagnje se i jedinci i blizanci, ne treba pomoć.
Jedna šiljegica je pre dve godine ojagnjila jagnje oko 6,5 kg, nije ovca ni prevelika, sama bez ičije pomoći preko noći.
Inače sve je čist W.
 
Ja pre par godina iz zajebancije uzeo 5 idf (inace imam 300 rom). Pustio isto idf- ovna na njih i posle parenja ih spojio sa romanovkama i isto hranio.Romanovke po 2-3 u proseku i onda ih bas dobro hranim a samim tim i ovih 5 idf sam dobro hranio.Jedna dviska ojagnjila 8.3kg jagnje jedva smo ga izvukli,jedna dobila prolapsus pre jagnjenja sva se prosula a trecu ja i drugar (veterinar) nismo mogli da ojagnjimo koliko je jagnje imala.Nit je moglo nazad da se radi carski rez niti napolje,ispala glava i zaglavilo se i to je to. Morali smo da ga secemo i vadimo iz parcica. Sutra dan sam ih maltene poklonio.
 
Kakve su romanovski jaganjci? Cuo sam iz price da su dosta sitni na rodjenju i da im treba dosta vremena da stignu do nekih 30kg. Kazem cuo, nisam ni video uzivo Romanovsku ovcu.
 
Nazad
Vrh