Chat u ovčarstvu i kozarstvu 2

Pozdrav kolege ovcari. Da li neko planira na Novosadski sajam? Ja sam na sajmu petak i subota, a u NS od cetvrtka posle podne do nedelje posle podne pa ako neko bude u NS neka se javi da pijemo pice. :ppozdrav:
 
bato jesi li u NS kao posetilac ili i kao izlagac
Idem kao posetilac.


Kad počinje a kad se završava sajam, kog dana je proglašenje pobednika ?

Sajam je od 20-26 kada je proglasenje pobednika ne znam, raspitacu se.

- - - - - - - - - -

Pozdrav kolege ovcari. Kako se nosite sa ovim poplavama? Semberija je cela pod vodom. Par slika iz moje okoline, na svu srecu kuca i objekti kod mene nisu ugrozeni.

10338773_439794259498252_7990247226083581893_n.jpg
10376855_1415836235359443_5042532182948405104_n.jpg
10363532_874054312621637_787522443106929075_n.jpg
 
Udruzenje Agro Pastir pokrece akciju pomoci kolegama ovcarima koji su ostali u ovoj nepogodi bez ovaca i pozivamo sve ljude dobre volje da ucestvuju u ovome i pomognemo onima koji zive iskljucivo od ovcarstva i koji nemaju druge prihode.Posledice ove nesrece koja nas je zadesila ce mo tek osecati,i tek ce doci na nasa vrata,cak i oni koji nisu imali direktne gubitke,ljudi nisu ni svesni koliko je stete naneseno i da se tolika steta tesko i nekoliko godina moze nadoknaditi,pa stoga moramo pomoci jedni drugima svako u svojim mogucnostima i svojim domenima.Udruzenje Agro Pastir poziva sve odgajjivace da daju pomoc ili u zenskim jagnjicima ili u novcu,jagnjici bi bili skupljeni na poljolprivrednom sajmu u Kragujevcu u septembru,gde bi se formirala mini stada koja bi odma bila podeljena ljudima koji budu odabrani,prednost ce imati ljudi koji iskljucivo zive od ovcarstva,a kome je voda odnela i usmrtila ovce,dovoljno je svako da da jedno jagnje,ako ne moze vise,postoji i druga opcija gde se mogu uplacivati novcana sredstva na racun udruzenja od kojih ce se takodje kupovati zenska jagnjad pa kolege pokazite svoje veliko srce i solidarnost koje mi ovcari imamo vekovima unazad i pomozimo ovim nesrecnim ljudima da imaju od cega da pocnu zivot ispocetka.Broj ziro racuna je 200-2348220101005-60,svrha uplate:pomoc ugrozenima u poplavama,primaoc:udruzenje kozara i ovcara Agro Pastir.Kontakt telefon:063 1 730 714 i 062 354 705Unapred hvala u ime onih koji su doziveli da im treba ovakva pomoc ne ponovilo se nikad. . .
 
Kolege kako ste prosli sa poplavama?
Kako su nam kolege iz Obrenovca zna li se nesto o njima
Jelena_pr
Mudric
oni iz bajine baste, čačka, gornjeg milanovca, republike srpske?
Držim im palčeve svima inadam se da su dobro prošli
 
Драге колеге,

Управо ме је звао наш колега Милан Мудрић, много је оштећен поплавом, потопљено му је цело домаћинство и још увек нема струју ни воду. Поздравља све и јавља се чим прилике дозволе. Молим администратора да проследи поздрав и осталима у групи.
 
E nek je mudrić živ i zdrav i njegovi pa fala bogu polako. Šteta jeste verovatno velika čim voda uđe ali šta da se radi.

Što se tiče sajma ja sam bio. Skromno, nekako tužno i pod ustiskom poplava. Ovaca ima svrljiških-dve kolekcije, malo lipskih, malo cigaje, kolega sa foruma Miljković ima lepe primerke, par romanovski, par šarolea, ild frans,
od koza alpine ali nisam stigao da vidim kako izgledaju
 
Prosli ponedeljak, dan pre otvaranja sajma sam bio na sajmu. Bili su samo izlagaci. Jedna dosta prijatna atmosfera i druzenje. U buduce uvek cu ici dan pre otvaranja sajma jer uopste nema guzve i sa svima moze da se komunicira bez da neko prekida... Na sajmu 8 rasa izlozeno. Ile de france, Virtemberg, Cigaja, Lipska, Teksel, Sarole, Bergamo i Romanovska po prvi put na sajmu. U utorak na sajmu uopste nije bilo guzve, nazalost deo sa govedarstvom je bio skoro prazan. Ono sto je na mene ostavilo neki los utisak je ocenjivanje komisije. Komisija je ocenjivala u ponedeljak i cini mi se da se sve odvijalo nekako na brzinu. Komisija je isla od boksa do boksa i zadrzavala se 2,3 minuta. Meni nije jasno kako neko moze u grupi od 6 zivotinja boksu koji je mozda 2,5x2metra da oceni 5 zivotinja. Ocenjivanje ovnova je bilo nesto temeljitije ali i to je vrlo brzo zavrseno. Nazalost niko iz komisije nije zivotinje glasno komentarisao tako da se sa tog ocenjivanja nista nije moglo nauciti.
 
Nazalost nisam imao aparat pa nisam slikao. Videcu da uzmem od drugara slike pa cu postaviti. Ovnovi sampioni kod W i IDF su od Miljkovica.
 
onda treba miljkovici da se pohvale, veliki je tu rad i novac ulozen i znamo da im uspeh mnogi nece oprostiti

- - - - - - - - - -
 
U slučaju da neko od kolega ovčara i kozara nije upoznat sa situacijom.http://poljoinfo.com/showthread.php?1201-Kako-sa%C4%8Duvati-proizvode-i-imovinu-od-lopova&p=885823&viewfull=1#post885823

Biće objavljen br. žiro-računa na koji će se moći uplatiti novčana sredstva, da pomognemo našem članu da nabavi nova grla.
 
Nazad
Vrh