Orah - opšta tema

:osmeh: Mislio sam na ulaganje u hemiju,obradu i sl. Skupljao sam i cistio sa porodicom,tako da me ni to nije nista kostalo (osim slobodnog vremena). Zena na trudnickom,majka nezaposlena ,pa slobodnog vremena za ciscenje na pretek.A sto se tice plate,nije lepo da se hvalim,ali mislim da ti se ne isplati ta hrana i pice gratis,jer mi Timocani smo poznati po tome da ne volimo mnogo da jedemo,a pogotovo ne da pijemo.:haha:
 
Ništa zato. Ne možete ni vi Timočani toliko malo pojesti i popiti koliko malo ja mogu posla pripremiti za odraditi. :haha:

Baš mi je drago da razumiješ šalu. :osmeh: Ja također nikad ne uračunavam svoj (i od porodice) rad (ako radim sebi ili prijateljima). Kad bi računao, na ovim mojim malim površinama bi bio dobrani gubitak na svemu. Ovako sam, ekonomski gledano negdje na pozitivnoj nuli, ali je ono što privrijedim za sebe mnogo zdravije i ukusnije od kupljenog. :cool:
 
meni je ova godina losa, duplo manje roda nego prošle. Kad oduzmes vestak, hemiju, gorivo i korisćenje atomizera cista 0, i rad za dzabe.
Mislim da ću preskociti jesenje prskanje, samo zimsko na proleće, a vestak će dobiti i sada i na proleće.
 
Cika_laza, nisi jedini. Kod mene ista priča. A da stvar bude gora 2015. je urod bio jaaaaako slab. Srećom 2014. je bio rekordan urod pa smo još ove godine jeli kolače od tih oraha. :osmeh: Ova godina je bolja od 2015. ali jako daleko od rekordne 2014..
 
Samo za arhivu: Prošle godine sam testirao staru metodu u kontekstu iznošenja lišća radi smanjenja stepena zaraze - nisam hteo da ih prskam. Efekat je nikakav, praktično sam samo oduzeo prirodnu hranu stablima a pegavost je i dalje ostala prisutna u sličnoj meri.

Dakle posle opadanja lišća, izmalčirati isto i uživati...
 
Кад опадне лишће покупити у компостну гомилу а око ораха посути 1-2 см пепела од дрвета исвеколиких биљака ,на то настрти старе сламе или сена једно 10 см мало утабати да ветар не однесе и тако сваке године а компост од ораховог лишћа настрти следеће године преко пепела па онда биљне остатке(слама старо сено итд.)Орасима којима је љуска тврђа после пар година буде љуска меканија а коштунци постају нормални ораси.
 
Lepo ih očistiti, sortirati, zapakovati te sačekati bolju cenu. Biće ove i sledeće godine veća potrošnja pa će i cena rasti. Skladištenje na temperaturi bar ispod +20C i nema zime. :)
 
Danas sam presadio nekoliko sadnica oraha uzgojenih iz sjemena (tek im je pred nekoliko dana otpalo lišće). Na fotkama su redoslijedno prikazane faze presađivanja. Sađeno je u jesenas iskopane i meliorativno pognojene jame mineralnim gnojivom PK 20-30. Stajnjak sam stavio u 3 nivoa:
- ispod korijena,
- na zemlju kojom je pokriveno korijenje i
- na vrh humka kao dodatni zaštitni sloj koji u slučaju pada temperatura štiti od smrzavanja u zoni korijenčića.
WP_20181210_14_06_13_Pro
WP_20181210_14_07_20_Pro
WP_20181210_14_07_56_Pro
WP_20181210_14_09_04_Pro
WP_20181210_14_09_44_Pro
WP_20181210_14_10_31_Pro
WP_20181210_14_12_19_Pro
WP_20181210_14_14_23_Pro
WP_20181210_14_14_41_Pro
WP_20181210_14_19_15_Pro
 
Dobro vece dobri ljudi, zanima'me da li mogu do kraja meseca posaditi orah? I ako moze kontakt nekog proverenog proizvodjaca sadnica. Od koga mogu kupiti. I dobro dosao bi svaki savet vezan za sadnju, Mozete mi napisati u poruci.. Hvalaa....

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Dobro vece dobri ljudi, zanima'me da li mogu do kraja meseca posaditi orah? I ako moze kontakt nekog proverenog proizvodjaca sadnica. Od koga mogu kupiti. I dobro dosao bi svaki savet vezan za sadnju, Mozete mi napisati u poruci.. Hvalaa....

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

Možeš da sadiš naravno. A za proverene rasadničare ti niko ne može garantovati. Pitanje da li i ima dovoljno sadnica jer se obično sadnice naručuju i kaparišu unapred. Mada to i nije pravilo.
Za sadnju prelistaj ovu temu ima kolega koji su pisali svoja iskustva.
Ima ovde kolega Orah koji je sa drugim proizvođačima napravio udruženje pa bi on možda mogao da ti preporuči nekog proizvođača.
 
Možeš da sadiš naravno. A za proverene rasadničare ti niko ne može garantovati. Pitanje da li i ima dovoljno sadnica jer se obično sadnice naručuju i kaparišu unapred. Mada to i nije pravilo.
Za sadnju prelistaj ovu temu ima kolega koji su pisali svoja iskustva.
Ima ovde kolega Orah koji je sa drugim proizvođačima napravio udruženje pa bi on možda mogao da ti preporuči nekog proizvođača.
Hvala

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav narode . Da li je neko radio to jest merio količinu ljuski na kolicinu koke ili mrezge u procentima. Tačnije na 10 kg oraha u ljusci koliko ima kg. koke a koliko ljuske ?
 
Danas sam presadio nekoliko sadnica oraha uzgojenih iz sjemena (tek im je pred nekoliko dana otpalo lišće). Na fotkama su redoslijedno prikazane faze presađivanja. Sađeno je u jesenas iskopane i meliorativno pognojene jame mineralnim gnojivom PK 20-30. Stajnjak sam stavio u 3 nivoa:
- ispod korijena,
- na zemlju kojom je pokriveno korijenje i
- na vrh humka kao dodatni zaštitni sloj koji u slučaju pada temperatura štiti od smrzavanja u zoni korijenčića.


Stajnjak ne sme da dolazi u kontakt sa korenom i stablom biljke. Spržiće je i može da izazove gljivične infekcije kore. Ovo je potpuno pogrešno. Ovako se koristi samo glistenjak, jer je to stajnjak koji su već preradile gliste, mikroelementi su dostupni biljci u obliku u kojoj može da ih iskoristi, a sa druge strane bezopasan je.


- - - - - - - - - -

Pozdrav narode . Da li je neko radio to jest merio količinu ljuski na kolicinu koke ili mrezge u procentima. Tačnije na 10 kg oraha u ljusci koliko ima kg. koke a koliko ljuske ?

Randman kod samoniklih oraha se kreće oko 30-33%. Kod kalemljenih koji se ne polivaju je oko 40% plus-minus par procenata, a ukoliko se poliva može da bude 45-52%, zavisno od sorte. Sve ovo važi za suvi plod oraha (8-10% vlage). Ljuska neosušenog oraha ima više vlage od jezgra.
 
Hvala @OPAX. :ppozdrav:

Slika malo vara. Između stabljike i gnoja je ostavljeno 2 - 3 cm prostora. Možda je i to premalo? Također sam vodio brigu da gnoj nije nigdje u dodiru s korijenčićima, uvijek je između tanki sloj zemlje..
 
Nazad
Vrh