Spanać

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Evo jedne biljke koja nema temu na forumu, a neznam zašto. Koliko sam shvatio iz priče kolege koji ima plastenik ima neke rečunice, i to sasvim solidne. Ali mi je na dve stvari obratio pažnju, prva je kupovina kvalitetnog semena, i druga da se pazi da se ne zatravi.
 
Odg: Španać

U ova krizna vremena je odlican.Za rata spanac je sav odlazio a salata ostajala zecevima i pilicima
 
Odg: Španać

Pa znas zasto , zato sto ja naprimer mogu da jedem samo spanac i hleb i netrebami jos nesto usput , a verujem i drugi , a salatu samo sa hlebom kadbi jeo neznam bas :haha: . nego imam ja jedno pitanje pre par godina sam kupio extra seme spanaca u jednoj apoteci u zemunu na keju , e ta apoteka se zatvorila i ja vise nemogu da nadjem to seme , mislim da imam kesicu pa cu skenirati i postaviti sliku , pa ako neko zna gde bi mogao naci to seme neka napise
 
Odg: Španać

To nisam video, al ti mogu preporuciti Marisku i Triatlon..
 
Odg: Španać

Pa marisku i sejem sada ali ovo je bilo bolje i od mariske , ovaj je imao bas cvrste i teske listove a raste kao lud nemoz stici da cupas
 
Odg: Španać

Jbg sto ga nepusti u seme :zli:
Zelenis 2-3 reprodukcije zadrzava svojstva
 
Odg: Španać

pa ja mislio bice semena dase kupi ono pravo f1 e kad ono :zli: :nono: zatvorili apoteku :haha: i zdravo dovidjenja
 
Odg: Španać

dali neko zna kako suzbiti biljne vasi na spanacu? po mogucnosti neki recept BEZ KARENCE, u stilu prskanje cajem od ovoga ili onoga , tako nesto me interesuje .
 
Odg: Španać

možeš i sa maslačkom-400gr svežeg lista prelij sa 10l tople vode(40stepeni),posle 2 sata procedi i prskaj.ašto se tiče koprive ptotiv lisnih vaši,1kg koprive na 10l vode,stoji 24 časa pa se prska pri jakom napadu svaka tri dana inače jednom nedeljno :cao:
 
Odg: Španać

A ako ga ne potrosis za nedelju dana postaje izuzetno + smrdljivo djubrivo.Prvenstveno azotno fosforno kalijumsko zbog sumpora ne pokazuje fitotoksicnost i pruza zastitu.
Ostalih manjih sastojaka se ne secam.
 
Odg: Španać

Iz svega ovoga zakljucujem, ili gresim, da sto vise stoji i vise smrdi to je bolje.
 
Odg: Španać

Pa smrdi extra ali i deluje ja time prihranjujem biljke u plasteniku i neprskam nista , sto dovodi do zakljucka daje kopriva CUDNOVATA biljka :haha: a i nije mi udario grom zasada u plastenik :haha:
 
Odg: Španać

Pa verovatno da mogu , nisam pokusao ali mislim da im nemoze biti nista lose , to nije nikakva hemija ili neki otrov totije prirodno pokusaj , a mozes i da ih zalivas sa tim toje prirodno djubrivo
 
Odg: Španać

Taj spanac je iz kanade kojeg su italijani pakovali firma je postojala na zemunskom keju a gazda se zvao mislim "riki" ali mislim da je zatvorena.Inace oni su imali i onu cuvenu salatu cudo zime koja nije mogla da izmrzne ni na -25C
 
Odg: Španać

bravo topalovicu , toje to , imao sam i zimsko cudo ,bilo je extra , a apoteka na keju je zatvorena pre par godina tamo sam ja pazario ali vise.. nemaaaa....

topalovicu a jesi li uspeo mozda da pronadjes neku prodavnicu de ima taj spanac i salata zimsko cudo?
 
Nazad
Vrh