Novi ministar - Velja Ilic

Radije bih prihvatio Velju za ministra poljoprivrede, pa čak i predsednika zemlje nego da Dinkić bude ministar finansija, jer nista nije pokazao za svojih 12 godina lizakanja u vlasti.
 
Pa nije ti decu on oterao sa sela ili možda on treba da ide po selima da ih "pravi".Dok je on bio subvencije su se delile,bilo je povraćaja za mehanizaciju,regresirana đubriva......meni je to bitno ,a ne iz koje je on partije ili šta je.Čim je izašao u javnost i rekao da državne pare neće ići tajkunima u vidu subvencija(raznih) odmah je bio diskriminisan i smenjen.Svi ministri pre njega ,a i posle njega(Petrović) su za sebe grabili i stvarali,a on????Podigli se vinogradi,dobili se milioni bespovratno,kupio se udeo u Salford mlekari,fabrike kao Toza Marković......a gde je tu Draginov deo.Nema ga i u to budi siguran ,a ako nisi iznesi argumente.
 
Onda nam treba na nivou drzave 2 ministra,jedan za severnije od Save i Dunava,a drugi za juznije delove.
Onda jos 2 zamenika ovom severnom jedan za hobi poljoprivrednike,a drugi za profesionalce. :osmeh:
 
secama se samo da ga bas zbog tih subvencija i povezivali satajkunim, jel tajkuni su imali po 1 000 hektar puta 14 000 din ili kolko je vec bilo a sta su siroke narodne mase dobile sa sitnim imanjima, a isto tako sa mehanizacojom ko je imao para ta ih je unovcio a za sirotinju nije bilo ni za socijalni kazan
ne moj da se ljutis ali samo pricamo, ja sam prvi put cuo za njega kad se nesto istrcao oko duvana, mada ja uopste ne pratim politiku jos od vremena Ante Markovica
 
Skoro sve što si napisao nije apsolutno tačno.Razmisli jeli normalno da istu subvenciju dobije neko ko ima 5 ha i neko ko ima 50 ha?To nema nigde i ne treba da bude.Dokle god se subvencije u poljoprivredi upoređuju sa socijalni davanjima i guraju se da im tu treba biti namena nema od naše poljoprivrede napretka.
 
Subvencija mora da ima i socijalni i ekonomski karakter u ovoj zemlji.... Onom koji ima posed 50 hektara treba dati povoljan kredit dugorocni da izgradi skladisne kapacitete a subvencije dati onome cija je proizvodnja ispod proseka i gde su otezani uslovi rada u poljoprivredi...
 
Skoro sve što si napisao nije apsolutno tačno.Razmisli jeli normalno da istu subvenciju dobije neko ko ima 5 ha i neko ko ima 50 ha?To nema nigde i ne treba da bude.Dokle god se subvencije u poljoprivredi upoređuju sa socijalni davanjima i guraju se da im tu treba biti namena nema od naše poljoprivrede napretka.
to sam upravo i rekao. onaj ko je imao 100 000 eura on je unovcio i dobio 10 000
a onaj ko je imao 100 eura dobio je 10
i kome je onda pomogao, poljoprivrednicima ili pojedincima
zato su miskovic, karic itd tako brzo i unovcili svoj kapital, u normalnim sredinama kapital se pravi generacijama
 
Dakle kvalitet ministrovanja se odredjuje po subvencijama?
Ko da vise bolji je ministar, ko uspostavi kriterijum da ja dobijem vise od komsije je jos bolji ministar.
Znaci da nam se daje.
A kako bi bilo da dodje neki ministar (neka politika jer od jednog ministra to ipak ne zavisi) koji ce napraviti takvu poslovnu klimu da ja prodajuci moju robu mom kupcu zaradim, a ne da racunam na drzavne subvencije?
Njih ako bude dobro je, ali da mogu da zaradim i bez njih.
E takav ministar bi sigurno bio proglasen za loseg ali takav nas jedino moze spasti.
Velja Ilic to sigurno nije, niti je bio Dragin, najbliza tome je bila Ivana Dulic Markovic ali vidimo da je nema na spiskovima podobnih poliitcara.
 
samo što je ona uvezla sojinu sačmu od genetski modifikovane soje to nema veze a i ona i gospodin dragin su bili stipendisti monsanta ako niste znali i kako to da baš oni budu ministri :sta: znači u igri su veliki igrači a mi smo sitna boranija i nema tog ministra koi će odgovarati svakom poljoprivredniku jer ne zaboravite da smo mi srbi i nama neprijatelji nisu potrebni jer imamo jedni druge ratari protiv stočara povrtari protiv voćara i sve u krug zašto ovi u vojvodini imaju bolje uslove zašto ovo zašto ono koće nama ugoditi veliki ,mali hobisti i profesionalci otkud njemu da kupi novog rusa a ja jedva sastavljam kraj sa krajem al zato po ceo dan ispred prodavnice piju ladno pivo i ceo svet im je kriv što nemaju tako da nam ni velja ni bilo ko drugi neće pomoći nego samo use i u svoje kljuse i što kažu nemci ARBAJT I ŠLUS
 
Moje misljenje je da ce se ovi sad truditi da budu dobri jer ovo je za sve njih zadnja prilika,pa i za Velju,ako sad ne urade nesto cime ce obezbediti glasove za buduce izbore vise ih nece biti,tako da sam ja optimista,a i malo promene nije na odmet.Glavna caka je njihov strah,koji se vidi iz aviona.Lampek ce se truditi siguran sam,pa da i mi hobi prerastemo u profi.
 
Diklofen je apsolunto u pravu, Saša Dragin je bio jedinsven i ubedlivo najboli min.poljoprivrede koji se borio za porodična poljoprivredna gazdinstva ali mislim da će Velja Ilić ako bude min.poljoprivrede ipak biti bolji za nas poljoprivrednike neko njegov prethodnik Dušan Petrović koji je jedna velika nula zajedno sa Premijerom Cvetkovićem i njih dvojica su upropastili rad predhodne vlade posle rekonsrukcije prošle godine i oni su doprineli propasti demokracke stranke
 
Ja to gledam i ovako:
Velja Ilić bar zna kako izgledaju ovce (jer ih je imao)za razliku od Petrovića koji pojma nema pa je to(ovce) pravio od svih nas poljoprivrednika.
 
Tanjug | 02. 07. 2012. - 00:09h

Lider Ujedinjeni regiona Srbije Mlađan Dinkić napisao je danas na svom nalogu na Tviteru na predsednik Nove Srbije Velimir Ilić neće biti ministar poljoprivrede u novoj vladi.
 
Evo i njegovog odgovora na zrtvovanje:


Ali da od ove teme ne pravimo humoresku ja dalje necu dodavati.
 
Mislim da od Velje u ovoj koaliciji ima mnogo mlađi ljudi koji bi tom poslu prišli krajnje krajnje ozbiljno i stručno a jedan od tih je svakako Danilo Golubović.
 
Nazad
Vrh