Cene krava i ostalih kategorija

i kod nas 1,2 do 1.3. dobre krave ava mrsavije vec godinu dana ustaljeno 1 evro
 
Pitanje za cika-jovu........jer Mladenovac i okolina imaju veoma dobar stocni fond,koliko kosta solidna krava,stara 6-8 godina,stelna.Znam da niste Austrija,ali u mom kraju par ljudi su veoma zadovoljni kupovinom krava iz tvog kraja.
 
e to ti druze zavisi kolko je kome zapelo za pare, al dobru kravu niko nece da proda, uvek prvo ide na prodaju ono najlosije
to sto ti trazis - kravu 4-5 teljenje moze da se nadje, kod vecih proizvodjaca koji imaju dosta junica pa menjaju grla - i ja ih obicno menjam posle
5og teljenja
 
Hvala na odgovoru.Trenutno nista ne trazim,ali neki moji poznanici su kupili 6 grla pre par dana za 4000 eura.Danas ili sutra idem da ih vidim.Pitao sam za cenu cisto poredjenja radi.
 
pa ako krave idu 1.2-1.3 na kg znaci da je krava od 600kg negde oko 800e, jos ako je steona pa kazi oko 1000-1200e, al ko sto rekoh to sve zavisi kako je kome zapelo za pare i grlo u kakvom je stanju, al najcesce tu vime strada - mada i ako je uzeto na jednom mestu vise grla i to moze da utice na cenu...
 
Cim vidim sta je u pitanju,javljam.

Juce sam video kupljene krave i evo da prenesem utiske.

Ljudi su ostali bez posla,a imaju objekte i hranu i odlucili su da kupe krave,a ne junice,jer im hitno treba proizvodnja.Borba za goli zivot je u pitanju.Pozdravljam njihovu odluku.
Od sest kupljenih krava, tri su steone 2-3 meseca,a tri 4-5.Placene su ukupno 4 000 eura,sto je prosecna cena od 667 eura.Stare su,po meni,7-8 godina,osim jedne koja ima bar 10 i ona je najbolja.Kako su kupci veoma vredni ljudi,krave su dosle u prave ruke.

Nisu skupe....!!!

Od njih sam cuo da je jos jedno domacinstvo kupilo par krava i to negde iz Macve,po nesto vecoj ceni i idem i njih da vidim.Za nasu sirotinju u ovim brdima nista drugo ne preostaje.Ovako,kupovinom krava i kasnijom selekcijom dobijenog potomstva doci ce do dobrog stada.
 
Poslednja izmena:
Malo mrdnula cena steonih krava.
Komsija prodao kravu pred telenje za 1200 eura.Stara,mislim osam godina.
Pre mesec dana nije dobijao vise od 1 000.
 
Krava sa zenskim teletom na drugom telenju sa 20l u prvoj laktaciji prodata prijatelju za 1200e, visoka sarena simentalka, inace je cena bila 1500 a drugu 7g staru od nekih 700kg i oko 3m steonu prodaje za 850e a ima trenutno 12l ali je mrsava jer nema kukuruza, inace zena mu se povredila i zato covek prodaje obe krave.
 
I mene interesuje cena debeli krava i junica za klanje ,pa ajd aka je neko skoro prodo nek javi.
 
Kod menne komsija prodao pre neki dan jednu simentalku sa muskim teletom staro mesec dana 1800evropskih novaca krava je dobra daje 30 do 32 litra mleka stara sedam osam godina neznam tacno prodao je nekim svojim prijateljom bio sam prisutan pri utovaru u kamion .
 
e kod nas da tražiš svećom ne možeš da nađeš kravu preko 6 godina može ali jako retko
 
Rasa nema veze svejedno ide na klanje.Ja dajem Žabcu sve jalove krave.Pre par nedelja sam prodao jalovu kravu i jednu junicu koja nije mogla da ostane steona.Krava je imala 860 a junica 650 kg i za svaku je cena bila druga.
 
Nazad
Vrh