Alati koji su potrebni jednom gazdinstvu

to je pistolj za tektiranje ali moze na primer ja sipam ulje i naftu izmesam i prespricam masine kad zavrse sezonu na primer tanjire od tanjirace ili ulagace od sejalice itd.
 
Tako je! to je pistolj za tektiranje patosa kola, a i ja koristim za ovo sto kaze geza, i kad perem traktor onda motor i menjac( gde ima naslage masne prljavstine) prespricam sa naftom sa tim pistoljem i ostavim da stoji sat-dva i onda perem vrucom vodom i odmasti sve!
 
da li neko zna gde mogu da nabavim elektro soker ili kako se vec zove ono na baterije,sluzi za utovar svinja,imaju vece farme.verovatno da nisam lepo objasnio ali se nadam da ce neko shvatiti i pomoci
 
Prelistao sam ovu temu,ali nisam pronašao to sto me zanima,dakle treba da kupim aparat za zavarivanje sa kojim cu moci zavarivati i popravljati polj. mehanizaciju i slične stvari razlicite debljine.

Koji MIG MAG aparat preporucujete i koliko ampera je dobro da bude i koji proizvodjac naravno i da nekosta preko 500 600evra.
 
Primera radi, drugar je kupio varstroj od nekih 180A i prezadovoljan je. Može malo deblje da zavaruje a može i tanko. Solidan i funkcionalan aparat.
Iz tog cenovnog ranga imaš varstroj i iskra ako kupuješ nove a ako kupuješ polovnjake onda možeš da iskopaš negde polovan kempi i esab koji su top klasa pod uslovom da su ispravni. Electra beckum nisu loši. Ova dva, varstroj i iskra nisu hobi a nisu ni profi. Za tvoje potrebe dovoljni. Oko mehanizacije.
E sad, ako već želiš nešto bolje i jače onda treba i više love da izdvojiš.
Pazi samo da imaju ovlašćene servise i dobavljače rezervnih delova što najčešće nije slučaj kod kinezarije.
Kod kupovine, nemoj da te zezne brojka u nazivu modela aparata jer to skoro nikad nije realna snaga aparata. Ako imaš poznanika koji je usput i autolimar onda ga stavi u auto i probavajte. Oni najčešće znaju šta je dobro a šta ne jer najviše koriste mig-mag aparate. Ako treba, plati mu da ide sa tobom i testira i pogleda aparat jer je ta cena koju ti njemu platiš sitnica u odnosu na rizik koji imaš pri kupovini ako si neiskusan. Boca se najčešće ne dobija uz aparat pa imaj u vidu i tu stavku u ceni. Sa srećom ti bilo.
I da znaš, aparat za varenje nije stvar koja se kupuje svaki dan. Ne štedi jer ćeš uštedeti i na kvalitetu.
 
Ne znam gde da pitam, nisam našao da ima tema baš za kompresore. Meni ovo već duže stoji bez veze u garaži. Imam mali kompresor od 25 litara i nije mi neophodan veći da bih povremeno doduvao gume ili nešto sitno zafarbao a i nemam volje ni vremena (ni para) da nešto pravim ili prepravljam. Slikao sam ga i rasklopljenog da se vidi i stanje unutra (i mene je zanimalo jer ne znam kako je radio dok je bio negde u celini), nema anzeca u cilindru i klip nema lufta, ove ploče što valjda igraju ulogu ventila su debele i ravne. Meni to deluje u dobrom stanju a od čega je tačno i za šta može da se upotrebi ne znam. A ugledao sam ga i kupio jeftino na otpadu dok sam još mislio da sam pravim kompresor. Na njemu piše prva petoletka. Koliko vredi ovo pa da ga dam negde u oglase i šta bih napisao u opis?
a4ba6c215616985.jpg
[/URL] [/IMG]
eaacef215617165.jpg
[/URL] [/IMG]
70ee62215616821.jpg
[/URL] [/IMG]
e6b36e215616734.jpg
[/URL] [/IMG]
1d886c215616618.jpg
[/URL] [/IMG]
f755ad215616573.jpg
[/URL] [/IMG]
 
da li neko zna gde mogu da nabavim elektro soker ili kako se vec zove ono na baterije,sluzi za utovar svinja,imaju vece farme.verovatno da nisam lepo objasnio ali se nadam da ce neko shvatiti i pomoci
ne znam gde ali kosta oko 100e. kada god nesto tovarim ili premestam popizdim i kazem kako cu kupiti ali nikada.
imao sam nekog besnog bivola pa mi je najvise trebao za njega ali je koristan i za ostale stvari,poslednje bivolce smo uspavali iz puske kao u africi :osmeh:
 
Nigde na forumu nisam našao temu o duvanu koji je sve interesantniji za proizvodnju i preradu na "malo". Interesuje me da li neko ima iskustva sa seckalicama za duvan? Cene su nerealno visoke (oko 200e) za najjednostavnije modele.
Pretpostavljam da ovaj alat ima dosta seoskih domaćinstava, pa me interesuju rešenja, cene...
 
Nazad
Vrh