Alati koji su potrebni jednom gazdinstvu

Zato sto je ovo ipak poljoprivredni forum.Razumelo bi nas nekolko. Za to postoje tehnicki forumi.
Na .Hu sam nasao dobre razprave na ovo temu ali zakljicak je bio da zbog komlikovanosti i nedostatka materijala otpada samogradnja. :zli:
Prateci tvoje postove sigurno da bi hteo sam napraviti ::namigivanje::
 
Kod nas u okolini Vranja ima covek koji pravi sve vrste aparata za varenje, puntovanje i juce cuo CO2, u sta sumnjam, ali ovih dana idem da proverim.
Inace i njegov cale je pravio elektricne aparate, punjace akumulatora i startere motora.
 
Ma nebi ja pravio sam nesto sto nisam ni video izbliza, a kamoli radio sa njim! Nego pitam da naucim nesto novo! A aparat inace ne nameravam kupiti jer mi je dosta i ovo sto imam, eventualno kad bih naleteo na neki CO2 od 400-500A sa vodenim hladjenjem pistolja jako povoljno... ali nemam ::novac::
A evo sa cime ja radim:
 
Radio sam sa takvim pa znam sta ce mi! Nakon pola sata efektivnog rada sa zicom1.2 na amperazi 320-350A kad pocne da ti se topi pistolj u rukama saznaces!
 
Malo ce da peče, jel mityoo? imam VARSTROJ 160-180. Radi kao besan, zadovoljan sam.bolje mi i netreba jer sa 3.25 mozes variti sve i svasta... a autogeni stoji napolju u supi kada prigusti za grejati ili seci. :zli:
 
milan_spay je napisao(la):
Malo ce da peče, jel mityoo? imam VARSTROJ 160-180. Radi kao besan, zadovoljan sam.bolje mi i netreba jer sa 3.25 mozes variti sve i svasta... a autogeni stoji napolju u supi kada prigusti za grejati ili seci. :zli:
Da da bez njega neki put neznam sta bi radio... verovatno bi sedeo i plakao!
 
mityoo je napisao(la):
Nikad nisam radio sa invertorom! Koji mu je princip rada?

ivanhoe je napisao(la):
Radi na istom principu ko sadasnja napajanja za kompjutere,mobilne,tv...
Mrezni napon se usmeri,invertor pretvara,trafo razdvaja,varioc vari. :ppozdrav:

Tako je radi kao smps napajanja, nije samo trafo, nego se podiže frekvencija na trafu, a s kvadratom frekvencije treba duplo manji trafo (ne ko oni stari za 200A +50kg) i kad ju dovoljno podigneš imaš jako mali trafo koji može izgurat velike struje. E onda još imaš i one finije pa biraš oćeš DC ili AC (recimo za varenje aluminija TIG postupkom i sl.), pa oni pošto imaju elektroniku obično imaju i anti stic (da neljepi elektrodu) i sl. sranja koja dobro dođu a mala kilaža im je glavna prednost. Samo produžni kabal, invertor na rame i piči miško.

Samogradnja neisplativa..

Ima na netu dosta samogradnji od altenatora, stave jači regler i vari gdje god imaš remen da ga vrti.. Ili stave na motor od kosilice remenicu umjeto noža. Ovi manji do stotinjak ampera se daju jeftino napravit, kad uhvatim vremena možda si i složim jedan. Ovako nešto i to strpat u nešto malo.. Za pecnit ko bog..
 
Namerno nisam ulazio u detalje da ne spamujemo poloprivredni forum.za to postoje tehnicki forumi.
Posto ta vrsta svajsaparata uglavnom nije kvalitetno obradjena Guglujuci ljudi ce se tu zaustavjati ukljucivati u diskusije i od kvalitetnog foruma nastace losa svastara.
petarHR je napisao(la):
Ima na netu dosta samogradnji od altenatora, stave jači regler i vari gdje god imaš remen da ga vrti.. Ili stave na motor od kosilice remenicu umjeto noža. Ovi manji do stotinjak ampera se daju jeftino napravit, kad uhvatim vremena možda si i složim jedan. Ovako nešto i to strpat u nešto malo.. Za pecnit ko bog..
Sa enregetikom nisi bas na TI
Alternator (generatori) mogu proizvesti SNAGE za koje im je jezgro predvidjeno!
Modifikacijom reglera mozes unistiti ugradjene diode.Naime debeloslojne diode lose podnose povisenje inverznog napona!
Ako izvedes izvode faznih namotaja mozes povecavati pobudu do zasicenja jezgra.
 
Tako je. Ali nećeš stavit altenator od pol kilowata i s njim varit :cao:...
ok, neću više off, imaš pravo ipak je ovo pf.. :ppozdrav:
 
Ljudi cemu ovo sluzi, sipa se voda i pere se pod pritiskom jel moze jos necemu da posluzi i sta sve moze da se sipa u posudu
k3vlhz.jpg
 
zavisi od dizne mozda moze i neka farba a ono na pistolju mi izgleda kao prikljucak za kompresor,tako da je to polifunkcionalna masina :D
 
Da za kompresor! Kupio sam pre neki dan kompresor za vazduh i dobio dodatke za njega i izmadju ostalih dodataka i ovaj!
 
Nazad
Vrh