Alati koji su potrebni jednom gazdinstvu

ja imam sfajc trofazni i jedan mali ali uglavnom trofazni i samo kupim celicne elektrode i tako varim a cak i oraonike svajcujem i slajfujem posle lepo i cepam
 
siks je napisao(la):
Da ali 100 ampera za 1mm Tako bar kazu majstori,mislim na co2.Ja imam 180 ampera mig-mag i mogu vam reci da je sranje,2-2.5 mm debljine maxsimalno,i to samo ako je materjal cist inace samo prsti tako da je el. aparat zakon za nas (seljake) mislim amatere.

Sad mi nista nije jasno. Ti kazes da CO2 vari do 2-2.5mm a Mladen malo pre rece da moze koliko hocec debelo da vari. :sta:
 
Bas tako veca ampreaza topi ali ovi mali samo privaruje .Co2 ok ali samo 500- 700 amprea a moze i jaci i onda ne pitas dal moze nego samo pichish koliko hoces debelo. :ppozdrav:
 
Co2 je bolji od obicnog ako radis sa novim materijalom! Rdju nevoli a treba veca amperaza od obicnog za istu debljinu materijala! Ali kad sa CO2 varis sam var je jaci i zilaviji od elektrolucnog sa rutilnom elektrodom! Problem je u poljoprivredi sto cesto treba variti na mestim gde nemoze sa CO2 jer njega nije lako podici (npr na prikolicu) i uglavnom imaju kratak radni kabel!Ja sam radio sa oerlikonom od 350A sa vodenim hladjenjem sa zicom 1.2mm i topio je materijal debljine 20mm Suma sumarum, za neke stvari je bolje CO2 ali u poljoprivredi za popravke je bolje obican jer je univerzalniji a i sa njim ako ima dobru amperazu moze lepo i kvalitetno uraditi posao ako znas osnovne principe sta i kako uraditi da uradjen posao bude :D
@siks
jel znas koliki je od 700A? To treba trojica da izguraju iz radionice! A 700A topi materijal 50mm debljine!
 
Znam zato i kazem moj drug ima profi mislim da je 700 amp. 1.5m X1.2 sigurno cudo od aparata vari sve ,a ja sa ovom igrackom samo2.3 mm jer ne moze deblje ili ja ne umem .
 
Za veće debljine uvek sam za REL. Sa CO2 nemam neka iskustva , probao sam ga na limu i vario neku ogradu od flaha 25x3mm .CO2 od 160 A je vario ta 3mm , al nisam bio nešto razduševljen , možda i zbog neznanja jer mi je to bio prvi susret sa CO2 .Ali u principu znam da se debelozidne cevi za toplovode vare na način da se koren provaruje argonom , a onda ispunjava Rel-om + bazična elektroda , što mi daje za pravo da verujem da je REL i dalje zakon.
Uostalom možda je to sve malo i stvar navike i svaki cigo svoga konja hvali. Možda je najbolje da čovek proba i jedan i drugi aparat kod nekog od Vas koji ih imate , pa vidi šta mu bolje leži :cao:
 
ee posto sam ja mlad i nemamo aparat u kuci(rade komsije kad zatreba) ali bih voleo ako ustekam malo love da uzmem neki pa malo napravim nesto(planirao sam onu korpu sto se kaci za hidrauliku nazad) pa me zanima nesto osnovno da mi kazete o varenju,npr cevi ili tako nesto najprostije :cao:
 
najprostije znam ja hehehe da nekazem sad ima po stovaristima poljo mehanizacije !!nego pravio sam dva sela vec i extra rade doduse radjeni su sa monofaznim svajcom sad imam trofazni!!moj deda kad se vratio iz sfajcarske nasao kdo neke babe umro deda i baba prodala sve alate imao je deda drebone ako znate sta je strugove u vrednosti od 100000franaka i baba trazila 10000franaka ali deda se i sad kaje nije uzeo nego htedoh da pitam jel ima neko da prodaje strug ili nesto tako P.S. citajte kod jd kombajn
 
Ja imam Varstroj 180a elektrolucn i super je aparatic varim na trofaz i super ide
a imam i autogen sa njim malo lim malo grijem ::namigivanje::
 
co 2 je dobar aparat.( ja imam elektricni varstroj i oXigen) ali jedina mana mu je kratak kabal , pravis vrata ili kapiju pa vuces za sobom ceo aparat i bocu . po meni je najbolji ovaj novi litijumski . ja sam probao i sam se zaprepastio kako radi . jest da kosta 52000 ali vredi okacis ga na rame i pici gde god hoces
 
Ako uzmeš varstroj, obavezno si prespoji ventilator da radi stalno... Stari ga ima već dosta godina, bilo je i kavrova ali za te pare odlično.. E sad ako hoćeš možeš uzet i intertor, staviš ga na rame i piči gdje god treba.. Ali za hobi i povremena varenja obični je ispaltiviji, jedino što je s invertorom lakše varit početnicima...
 
Radi na istom principu ko sadasnja napajanja za kompjutere,mobilne,tv...
Mrezni napon se usmeri,invertor pretvara,trafo razdvaja,varioc vari. :ppozdrav:
Izdrzljivi su( Barem anhelov) 14h smo gotovo bez prekida varili konstrukciju garaze.Sve izkrojeno.
@biljana&dragan Izpravljanjem struje se ne postize ni blizu slican efekat kao sa invertorskim
Uradio sam sa
koncarom.
 
Sto? Jel rec o alatima? jeste! Jel invertorski var aparat alat? jeste!
 
ja uzo proslog proleca varex 170 3m pistolj koji se odvrce na kraju kod aparata,inace su 2m i fiksno crevo,platio 400e sa bocom novom napunjenom,imam vizitku negde,covek je iz Petrovaradina a inace prodaje i na najlonu u NS,takodje servisira ih i daje garanciju
 
Nazad
Vrh