Krediti, subvencije i podsticajna sredstva za vocare

Odg: Subvencije za voćnjake

Pokusao sam da sa kolegama pronadjemo resenje, ovo je za sada resenje...uredba jos nije izasla i mislim da cu sledece nedelje znati jel ovo proslo, ako ne ove godine za dogodine cemo to izgurati.

2zrgqkx.jpg


Pokusao sam da sematizujem situaciju, trebalo bi po predlogu koji smo napravili da se prijavljuje zasadjena povrsina, to je ona povrsina koja je obojena zelenkasto gde tacke predstavljaju sadnice. Znaci prijavljivali biste zasadjenu povrsinu koja je uvek manja od povrsine parcele na kojoj se sadi.
Neznam da li sam uspeo da objasnim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Subvencije za voćnjake

Nije loše za početak, mada mislim da je bolja varijanta sa digitronom, br. posađenih sadnica/br. po ha i to je to. Šta da radimo ako neko ima njivu od, recimo, 3 ha a hoće da posadi voće na 1,75 ha? Sličnu situaciju je sa jagodama imao moj kolega. Hoćemo li da zovemo geometra da razmerava ili je jednostavnije da kucnemo u digitron? Mislim da nemože jednostavnije od toga. Imaš papire od sadnica, račun, otpremnica, sertifikati... Nema laži nema prevare. Razmislite o tome ::namigivanje::
 
Odg: Subvencije za voćnjake

Ja sam se iskreno nadao da će izaći juče ali još ništa ::lose::
 
Odg: Subvencije za voćnjake

Ma uredba je strašna pa jel ima tamo neki voćar među njima:haha:
3 godine tri različita uslova
prve (za jabuka) 1200 kom/ha minimum
druge 2500 min
a sad 1600 -4500!
 
Odg: Subvencije za voćnjake

Pitanje,

imam registrovano poljoprivredno gazdinstvo ali inače radim u privatnoj firmi. Pošto planiram podizanje voćnjaka interesuje me da li imam pravo na korišćenje subvencije. Buni me pasus:

Lica iz stava 1. tačka 1. ovog člana (fizička lica - nosioci komercijalnih porodičnih poljoprivrednih gazdinstava), imaju pravno na korišćenje podsticajnih sredstava ako imaju utvrđeno svojstvo osiguranika poljoprivrednika kod Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje, ako su do 30.aprila 2010 izmirila glavni dug po osnovu doprinosa za penzijsko i invalidsko osiguranje....

Moje doprinose plaća firma u kojoj radim. Šta je uopšte svojstvo osiguranika poljoprivrednika?!
 
Odg: Subvencije za voćnjake

Ako si osiguran u toj privatnoj firmi gde radis nemozes biti osigurani poljoprivrednik.Znaci mozes samo na jednom mestu biti osiguran i tu uplacivati doprinose.Ako hoces da ostvaris subvencije registruj gazdinstvo na nekog iz kuce koji nije nigde prijavljen.
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Subvencije za voćnjake

Ali ako tako uradim onda moram plaćati penzijsko za tog nekog iz porodice?!
 
Odg: Subvencije za voćnjake

Tako je.U tome i jeste fora.Nemoze kao pre da budes na dva mesta prijavljen.Znaci hoce da ako se bavis poljoprivredom,da to i budes poljoprivrednik.I onda ces dobiti subvencije sto ti obecavaju.
 
Odg: Subvencije za voćnjake

PA STA SI TI MISLIO DA SU ONI TAKO MLECNI... I JA RADIM KAO KONOBAR,ZENA TAKODJE, CALE NA BIROU PRIMA NADOKNADU OD MAJA 2009 DO MAJA 2011 KEVA RADI U SKOLI KAO POM. RADNIK TAKO DA POLJ.GAZDINSTVO NISMO NI REGISTROVALI NIKAD IAKO IMAMO HEKTAR POD MALINAMA 50 ARI KUPINE, HEKTAR SLJIVE I NESTO OSTALOG VOCA... ALI ZATO CEMO DOGODINE KADA CALU ISTEKNE PRIMANJE SA BIROA NA NJEGA REGISTROVATI IONAKO MU TREBA 5 GODINA DO PENZIJE...
 
Odg: Subvencije za voćnjake

Malo sam detaljnije pročitao i mislim da i ja imam pravo iako nisam u svojstvu poljoprivrednog osiguranika. Znači ja imam registrovano gazdinstvo na sebe jedino što sam u radnom odnosu, ali PIO je uplaćivan redovno.

Naime:
"Izuzetno od stava 2. ovog člana, pravo na korišćenje podsticajnih sredstava imaju fizička lica - nosioci komercijalnih porodičnih poljoprivrednih gazdinstava koja nemaju utvrđeno svojstvo osiguranika kod Fonda ako podsticajna sredstva koriste za proizvodne zasade površine do 1ha".

Strana 2 Uredbe. Znači za do 1ha ne moram biti poljoprivredni osiguranik.
 
Odg: Subvencije za voćnjake

Da li je neko predao papire za subvencije za vocnjake ove godine?
 
u potrazi za povraćajem sredstava ulozenih u podizanje vocnjaka naisao sam na ovaj tekst:

"Препорука за План подизања и одржавања воћњака се односи на воћњаке чији је збир појединачних површина воћних засада, односно воћарских парцела под једном воћном врстом већи од два хектара, а за који се подноси Захтев за коришћење подстицајних средства по основу Уредбе о коришћењу подстицајних средства за подизање производних засада воћака, винове лозе и хмеља за 2011. годину („Службени гласник РС“, бр. 39/11).
Подаци о Плану подизања и одржавања воћњака се уносе у обрасцу бр. 1, који је одштампан уз ову препоруку и чини њен саставни део."

e sad, tu se javlja minimum povrsine pod zasadom od 2ha..... to do sad na forumu nikonije spomenuo.... jel to zaista tako?
 
verovatno da nisi dobro procitao posto ako imas otvoreno gazdinstvo i placas porez i doprinos onda treba da bude preko hektara a ako si samo prijavio gazdinstvo a ne placas sve gore pomenuto onda ti se priznaje zasad ispod hektara ali ne veci za subvencije.

pozdrav
 
Koja vrsta dokaza se podnosi kao potvrda da je izvrseno rigolovanje?
Cime jedan seljak da dokaze da je uradio rigolovanje?
 
Odeš u neku firmu (najbolje da znaš nekoga) koja se bavi poljoprivrednom delatnošću i izdaju ti napismeno da su ti uradili uslugu podrivanja ,potpiše se odgovorno lice i udari pečat.
Ako traže račun za uslugu,uplatiš koliko je cena i izdaju ti račun.
 
Nazad
Vrh