Krediti, subvencije i podsticajna sredstva za vocare

http://goo.gl/EmGNn2

evo ga link - kad u url-u imaju i ćirilicu i latinicu. Sa desne strane je i link od njihovog poddomena.

Kako vidim još dva dana imaju vremena udruženja poljoprivrednika da konkurišu za neke svoje aktivnosti.

Za navodnjavanje konkurs je otvoren do 31.10.2014. odnosno do utroška sredstava.
Za male preradjivačke kapacitete konkurs je otvoren do 6.10. odnosno isto kao i za pretnodni, do utroška sredstava.
Za manifestacije konkurs do 31.07. odnosno dok se ne potroše novci ili "ko pre devojci, njegova devojka" :).
 
Poslednja izmena od urednika:
A jel ste videli ovaj konkurs http://goo.gl/962k9f? Rokovi različiti, počev od 5. maja 2014. Samo za (užu) Srbiju bez pokrajina.

СВРХА КОНКУРСА
Овим конкурсом се утврђују услови и критеријуми за доделу средстава за извођење радова на
заштити, уређењу и коришћењу пољопривредног земљишта, односно нова инвестициона и друга
улагања која обухватају:
1) контролу плодности обрадивог пољопривредног земљишта,
2) изградњу специфичних грађевинских објеката као противерозиона мера,
3) комасацију,
4) уређење (ревитализацију) пољских путева,
5) изградњу система за наводњавање (водозахват и/или примарна мрежа са опремом која се
поставља на примарну мрежу за наводњавање),
6) набавку нове опреме за наводњавање у 2014. години,
7) привођење култури обрадивог пољопривредног земљишта,
:cool: мелиорација ливада и пашњака,
9) давање у закуп обрадивог пољопривредног земљишта,
10) студијско-истраживачке радове и пројекте у области заштите, уређења и коришћења
пољопривредног земљишта од значаја за Републику Србију и
11) студијско-истраживачке радове, програме и пројекте у области заштите, уређења и
коришћења пољопривредног земљишта од значаја за јединицу локалне самоуправе.

II. КОРИСНИЦИ СРЕДСТАВА
Корисник средстава за радове на новим инвестиционим и другим улагањима на заштити,
уређењу и коришћењу пољопривредног земљишта по овом конкурсу може да буде:
1) јединица локалне самоуправе;
2) физичко лице;
3) пољопривредна саветодавна и стручна служба: привредно друштво, и предузетник (у
даљем тексту: Служба);
4) научноистраживачка организација: високошколска образовна институција у области
пољопривреде и институт у области пољопривреде које је основала Република Србија ( у
даљем тексту: Научноистраживачка организација) ; 2

5) установа: средња и виша пољопривредна школа (у даљем тексту: Установа) и друго правно
лице: манастир, црква и задужбина;
6) привредно друштво и предузетник;
7) удружење водокорисника;
:cool: земљорадничка задруга.
 
Poslednja izmena:
Ima li kakva uredba o podsticaju za sadnice voca? Kupio sam sadnice borovnice i dunje jesenas, ali jos nema nikave uredbe. U stvari ima neka, ali se odnosi samo na juznu Srbiju.
 
POPLAVA , konacno ...

Oktopod@ evo zasto mi ne placamo porez. Pitao si me jednom o tome.
fotografija0280.jpg

A onu biljku sto si pominjao (tjt korov ,ali ljudski) ima veliki udeo u ovome , veruj mi.
Evo ,vidi se deo ekonomskog dvorista i posle basta ,jagode ,grasak, luk, krompir itd.
 
Priča je naravno kompleksna i vodi u političku raspravu čemu ovde nije mesto. Meni je samo bilo fascinantno da je neki region oslobođen plaćanja poreza jer to pada na teret ostatku države, čak i onom u Trgovištu kojem je poplava još gore napravila.

Ja plaćam porez u Vinči na kuću i plac kao da su u centru Beograda, kuća procenjena na 200.000 eura moš misliti, pa isto tako ode cela bašta i šta s tim...
 
12.maj 2014 je izasao pravilnik o subvencionisanju podizanja visegodisnjih zasada voca, ali salje na uredbu iz 2013god. Najverovatnije ove godine nista nisu menjali u odnosu na proslu , pa je zato uredba proslogodinja ,ali treba proveriti kod njih, ako ih neko kontaktira neka nam javi ovde


http://uap.gov.rs/pravilnici-2014/p...roizvodnih-zasada-vocaka-vino-3/#.U3HYZIGSzhF
Zivkam ja i pitam stalno, inace izmenili su i 2013-tu jer je u originalnoj pisalo da vracaju 30% od ulozenog bez pdv a sad ne pise nista pa boga moli. Inace mislim da oni ne znaju ni da li ce raditi sledeceg meseca a kamoli koliki je povrat al neka bude da ja gresim...

- - - - - - - - - -

To je konkurs samo za Srbiju bez Vojvodine.
I to je relativno, meni je zemlja u Vojvodini a gazdinstvo u Srbiji. Kad sam ih pitao zar nije Vojvodina u Srbiji prvo su rekli naravno a onda me gledali bledo posto nemam prava da konkurisem u pokrajini sad jos cekam da me odbiju jer mi zemlja nije u drzavi u kojoj mi je gazdinstvo...
 
Ah da sadnice sam kupio u Lazarevcu i Pancevu i tu sam ih zbunio nacisto, malo iznad a malo ispod Save i Dunava, problem... A cukundeda mi poginuo u velikom ratu prelazeci te reke da kao ujedini Srbe. Izvinjavam se otisao sam van teme.

- - - - - - - - - -

Bane javljaj ako saznaš šta novo u vezi uredbe ,ja nemam živaca da ih zivkam , imam alergiju na državne službenike :))
Hocu druze, mada meni je receno da podnesem sto pre i da nova uredba nece ni izlaziti ove godine al ko ce ih znati... Doduse ja sam jednom nedeljno u Sapcu i svracam cesto da smaram za svakakve detalje.
 
Poslednja izmena:
Nova uredba definitivno nece izlaziti, na snazi je stara sa nekim izmenama http://uap.gov.rs/wp-content/uploads/2014/05/Правилник-воће-винова-лоза-и-хмељ3.pdf.
Zajedno sa zahtevom sa ovog dokumenta salju se i izjave overene u opstini. Od dokumenata je takodje potrebno poslati ili originl fiskalnog racuna i otpremnice ili kopije overene u opstini. Kopije plana i posedovne listove takodje treba poslati, ali nije potrebno overavanje u opstini. Ako je zemlja uzeta pod zakup onda treba poslati i ugovor overen u sudu. Sertifikate i ostala dokumenta o sadnom materijalu nije potrebno slati, ali ga treba cuvati i dati na uvid inspektoru koji dodje u proveru...
 
De znam .. Zovem tamo Sabac , da pitam za detalje niko se ne javlja ,a i kad se javi , informacije da ju od 11h-12h ..
Na linku gore imas pravilnik , pa pogledaj ,generalno ti treba racun ,otpremnica za sadnice , dve izjave da overis u sudu (koje imas u tom pravilniku) , plan iz katastra , posedovni list iz katastra i sad za papirologiju oko poljo.gazdinstva nisam ni ja siguran , da li im treba izvod iz registra , setvena struktura i ako im treba da li to treba u originalu ili ne.. To je to otprilike ,nadam se da cu skupiti svu papirologiju u toku sledece nedelje i napisacu ovde sve sta cu poslati.
 
Da li je neko dobio resenje za povrat na sadnice ?
Ja sam dobio uplatu od 34000din na racun od 96000din za sertifikovane sadnice, iskreno ocekivao sam vise, ranijih godina je u uredbi pisalo da je povrat 200din po sadnici...
Ako je neko dobio resenje , neka napise koliko procenata je povrat ? hvala
 
Kako si dobio uplatu? Bez resenja? Jesu ti se javili inspektori? Kod mene jos uvek mrtvo more nit ko zove nit ko pise, zvao sam fitosanitarnu inspekciju u bg javlja se sekretarica na engleskom, kod nisam umro od smeha! Oni bre namerno zajebavaju narod! I sad kad ih zovne deda iz donje lepoglave npr. mislice da je dobio ameriku...
 
Izasao je inspektor ,pogledao, slikao,napravio zapisnik ,stiglo resenje za 10dana na kucnu adresu i uplata na racun ,dosta brzo je sve zavrseno ,ocekivao sam da ce duze trajati ,sve pohvale za to ,ali mi nesto mala uplata ..
 
Nazad
Vrh